گرانترین خودرو شاسی بلند دنیا ؛کارلمان کینگ

شارژ بی‌ سیم
شارژ بی‌ سیم برای باتری گوشی آیا ضرر دارد؟
مارس 23, 2018
قطعی تلگرام
قطعی تلگرام چه دلیل داشت؟ و این مشکل برطرف شد
مارس 29, 2018

گرانترین خودرو شاسی بلند دنیا ؛کارلمان کینگ

شاسی بلند

در چین کمپانی خودروسازی IAT قرار گرفته است که این خودروساز موفق شده است یک شاسی بلند بسیار لوکس و البته متناسب با تمام موقعیت های آب و هوایی و محل های مختلف تردد داشته باشد که به نام کالمان کینگ معرفی شده است .

ایIAT قیمت این خودرو گران قیمت را ۲.۲ میلیون دلار اعلام کرده است که طبیعتا نمیشود گفت این خودرو میتواند برای عموم قابل استفاده باشد پس تعداد کمی از این شاسی بلند لوکس و پیشرفته عرضه خواهد شد.

با توجه به پیشرفت در حوزه خودرو در با دیدن ابرخودروهای جذاب و میلیون دلاری در سراسر دنیا طبیعی به نظر می‌رسد و اگر به این موضوعی کمی دقت کنیم متوجه خواهیم شد که  سرمایه‌های عظیم در اختیار ثروتمندان می‌تواند دلیل خلق آثار هنری یا صنعتی جالب توجه باشد. ساختمان‌های بلند، کشتی‌های عظیم و حتی خودروهای سوپرلوکس، به سفارش سرمایه‌داران متولد می‌شوند. از سویی دیگر، پول‌ بادآورده و فاقد مدیریت صحیح، می‌تواند منجر به ساخت پروژه‌های عجیب و شکست‌های تجاری شود.

با اینکه تمام شرکت های خودرو سازی در زمینه طراحی شاسی بلند تلاش کرده اند اما خودرو کالمان کینگ که توسط  شرکت IAT چین بر طراحی یک شاسی‌بلند همه‌فن‌حریف تمرکز است و به نظر می‌رسد که این شرکت با نظارت و سرمایه‌گذاری ثروتمندان عرب در کشور امارات متحده عربی، اقدام به تولید کارلمان کینگ کرده باشد؛ چرا که دفتر اصلی فروش این محصول را در دوبی قرار داده است.

شاسی بلندشاسی بلند

مشخصات فنی کالمان شاسی بلند

این خودرو بیشتر شبیه وانت فورد F550 است که میتوان گفت پیشرانه و بسیاری از تجهیزات فنی با موتور ۱۰ سیلندر ۶.۸ لیتری با قدرت ۴۰۰ اسب بخار و گشتاور ۶۸۵ نیوتن‌متر، محرک کارلمان کینگ خواهد بود؛ هرچند برای این محصول با وزن خالص ۴.۵ تا ۶ تن، ایده‌آل به نظر نمی‌رسد. نهایت سرعت کارلمان کینگ ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت برآورد می‌شود.

برای تبلیغاتی که برای این شاسی بلند در نظر گرفته شده است اشاره زیادی به توانایی‌های این خودرو در عبور از مسیرهای سخت و ناهموار شده است،و حتی به خاطر اینکه برای طراحی داخل این خودرو تلاش بیشتری شده است و اصرار بر لوکس بودن کابین و راحتی سرنشینان عقب تمرکز بیشتری داشته‌اند.

عرض خودرو، ۲.۵ متر است و فضای داخلی، یادآور قایق‌های سوپرلوکس یا نشیمن هتل ۵ ستاره خواهد بود. حجم زیادی از چرم، فلز براق و چراغ‌های LED در کارلمان کینگ وجود دارد؛ ضمن اینکه به سلیقه‌ی مشتری و با رنگ‌بندی دلخواه او تزئین خواهد شد. از تصاویر منتشرشده می‌توان فهمید که دید مناسبی برای سرنشینان عقب پیش‌بینی نشده است و پنجره‌ی مورد نیاز، در این قسمت وجود ندارد. به‌جای سقف پانورامیک یا سانروف هم از چراغ‌های کوچک LED با نمای درخشان استفاده شده است که شبیه به تکنیک آسمان شب و ستاره‌ها در خودروهای رولزرویس عمل می‌کند. امکانات رفاهی متعدد، نظیر تلویزیون با ابعاد خانگی، کنسول بازی پلی‌استیشن، یخچال و بسیاری دیگر از این قبیل هم به سفارش خریدار نصب خواهند شد.

شاسی بلندتیم طراحی که شکل ظاهری این شاسی بلند را به وجود آورده اند ادعا دارند که کارلمان کینگ از بمب‌افکن جاسوسی F-117 ملقب به شاهین شب یا استیلت (Stealth) در ساخت شاسی‌بلند لوکس خود الهام گرفته‌اند؛ اما به نظر می‌رسد که حاصل کار آن‌ها به خفاشی غول‌آسا شبیه باشد. تنها ۱۲ دستگاه از این خودرو با آستانه‌ی قیمت ۲.۱۶ میلیون دلار تولید خواهد شد؛ اما با شخصی‌سازی خریدار، می‌تواند تا ۳.۸ میلیون دلار هزینه داشته باشد. رونمایی رسمی از کارلمان کینگ، در نمایشگاه خودروی دوبی ۲۰۱۸ خواهد بود. باید دید چند نفر در دنیا حاضر به پرداخت این مبلغ نجومی برای یک فورد ۴۰ هزار دلاری و تجهیزات اضافه آن خواهند شد.

بازدیدها: 270

دیدگاهتان را بنویسید