کنترل کودکان و نوجوانان _ راهکارهای مراقبت از فرزندان در فضای مجازی

کریسمس
کریسمس دقیقا چه روزی است و چه آداب و رسومی دارد ؟
دسامبر 29, 2018
امنیت سایت
امنیت سایت خود را چگونه بالا ببریم؟
دسامبر 30, 2018

کنترل کودکان و نوجوانان _ راهکارهای مراقبت از فرزندان در فضای مجازی

کنترل کودکان

والدین بهترین راهنمایان و محافظان برای فرزندان هستند، چرا که بیشتر از هر کسی از صمیم قلب خواستار موفقیت و سلامت رفتاری فرزندانشان هستند. حتما شما هم به عنوان پدر یا مادر با توجه به شرایط کنونی و آمدن گوشی های هوشمند که امروزه در دست تمام کودکان و نوجوانان وجود دارد، نگران فرزندانتان هستید. حتما می دانید که دنیا نسبت به کودکی شما تغییرات بسیاری کرده است، بنابراین نمی توان گوشی ها و تبلت ها را از دسترس فرزندان دور نگه داشت چرا که این دستگاه ها کارایی های مثبت زیادی هم برای آنها دارند. اما در این مطلب قصد داریم راهکارهای تربیتی و کنترل کودکان و نوجوانان در فضای مجازی را به شما آموزش دهیم.

راهکار های مشکلات والدین در کنترل کودکان و نوجوانان

همه مشکلاتی که با فرزندانتان دارید، راهکارهایی دارد که به سادگی می توان با ایجاد یک پیوند دوستانه با آنها این راهکارها را در پیش گرفت و کنترل کودکان و نوجوانانتان را به دست بگیرید.

در ابتدا راهکار ها و هدف هایی را با شما به اشتراک می‌گذاریم که در روند تربیتی و رشد فرزندان شما تاثیر بسیاری دارد.

چشمان خود را باز نگهدارید!

شما به عنوان پدر یا مادر همواره باید از حال و هوا و فعالیت های فرزندان خود مطلع باشید، از طرفی دیگر باید بدانید که سختگیری و جلوگیری از تفریح ها و فعالیت های فرزندان شیوه ی مناسبی برای تربیت آن ها نیست. بنابراین شیوه تربیتی خود را در یک حالت متعادل نگه دارید، کمی آزادی عمل و البته مسئولیت به کودکانتان بدهید تا بتوانند روی پای خود بایستند و اعتماد به نفسشان را به دست بیاورند.

توانایی های اجتماعی کودکان را تقویت کنید

بسیاری از کودکان در محیط خانواده توانایی دفاع از حق خود را دارند، اما هنگامی که در میان افراد غریبه قرار می گیرند، فردی ضعیف و ناتوان در برقراری ارتباط و البته دفاع از حق خود می شوند. این کودکان معمولا توانایی برقراری ارتباط با دوستان و همکلاسی های خود را هم ندارند و باید آن ها را در ساخت یک رابطه دوستانه با دیگران آماده کرد.

یکی از راهکارهایی که به شما در این موضوع کمک می کند، پرسیدن دیدگاه فرزندان خود درباره موضوعات مختلف می باشد با این کار به آن ها امکان ابراز عقیده را بدهید تا اعتماد به نفسشان هم تقویت شود.

شیوه درست برقراری ارتباط با فرزندان خود را یاد بگیرید

مهمترین نکته ای که در این موضوع وجود دارد، برقراری ارتباط درست با فرزندان است. چرا که درصورتی که شما نتوانید با آن ها به درستی ارتباط برقرار کنید هیچ یک از راهکارهای بالا را هم نمی توانید به کار ببرید. باید بدانید که رفتار و عملکرد بد البته ترساندن فرزندان، موجب دروی آن ها از شما می شود.

راهکارهای کنترل کودکان و نوجوانان در فضای مجازی

از آنجایی که فرزندان امروزی دنیای بزرگتر و غیرقابل اعتماد تری به نام فضای مجازی (اینترنت) را تجربه می‌کنند، مسئولیت والدین سنگین تر از قبل شده و نیاز به آگاهی بیشتر هم بیش از پیش احساس می‌شود. همانطور که در ابتدای مطلب هم گفتیم دیگر نمی توانیم دستگاه های هوشمند را از دست کودکان بگیریم و آن ها را به طور کامل از دنیای مجازی دور نگه داریم. بنابراین باید راهکارهایی در پیش بگیریم تا بتوانیم کنترل کودکان و نوجوانانمان را در فضای مجازی به دست بگیریم. از همین رو بهتر است که نکاتی را در این باره در نظر بگیرید که در ادامه به این نکات می‌پردازیم.

محتوای نامناسب در فضای اینترنت

طبق تحقیقی که یک سازمان در زمینه امنیت و کنترل کودکان در فضای مجازی انجام داده است، مشخص شده که ۷۰ درصد بچه های بین ۷ تا ۱۸ سال به طور تصادفی با محتوای نامناسب در اینترنت روبرو می شوند. بنابراین به آنها آموزش دهید که ورود به چه سایت هایی مجاز است. البته با استفاده از یک برنامه نظارتی می توانید تمام سایت های غیر مجاز را در دستگاه فرزندتان ببندید.

به اشتراک گذاری محتوای نامناسب

همانطور که می دانید فرزندانتان امروزه می توانند تصاویر و مطالب مختلف را در شبکه های مجازی مانند اینستاگرام و فیسبوک به اشتراک بگذارند. به آن ها آموزش دهید که چگونه صفحه خود را به یک صفحه خصوصی تبدیل کنند تا افراد غریبه نتوانند به مطالب و تصاویر آن ها دسترسی پیدا کنند. همچنین به آن ها بگویید که اجازه انتشار چه تصاویری را دارند، تا برای آن ها مشکلی ایجاد نشود.

در این شبکه های مجازی امکان اشتراک گذاری موقعیت مکانی هم وجود دارد، برای امنیت خانواده خود، به فرزندانتان آموزش دهید که به هیچ عنوان موقعیت مکانی خود را به اشتراک نگذارند.

کنترل کودکان

مراقب غریبه‌ها باش

این عبارتی است که از کودکی والدین ما هم به ما می گفتند، اما تفاوتی که امروزه دارد این است که کودکان علاوه بر دنیای واقعی در دنیای مجازی هم باید مراقب غریبه ها باشند. همانطور که به فرزندتان آموزش می دهید تا در دنیای واقعی با افراد غریبه صحبت نکند و اطلاعاتش را در اختیار افراد غریبه نگذارد، در دنیای مجازی هم باید همین نکات را به او آموزش دهید. شما می بایست در مورد خطرات برقراری ارتباط با غریبه‌ها به‌صورت آنلاین به فرزندان خود بگویید و این نکته را متذکر شوید که هر شخصی که آنلاین است الزما حقیقت را به تو نمی‌گوید و نباید به آن‌ها اعتماد کنی.

راهکار های جلوگیری از ریسک های تلفن همراه برای فرزندان

در این قسمت به طور مختصر و کوتاه به معرفی روش هایی جهت جلوگیری از ریسک های تلفن همراه برای کودکان و نوجوانان می‌پردازیم.

  • به فرزندان بگویید که شماره تلفن همراه خود را تنها به افرادی که می‌شناسند، بدهند.
  • پیش از اینکه فرزندتان برنامه ای را روی دستگاه خود دانلود کند، درباره آن اطلاعات کاملی را دریافت کنید تا از امنیت آن ها مطمئن شوید.
  • به کودکان توضیح دهید که “اگر محتوای نامناسب یا فایل مشکوکی را دریافت کردید با یک فرد بزرگسال یا پدر و مادر خود در میان بگذارید” .
  • به آن ها بگویید که موقعیت مکانی خود را برای عموم به اشتراک نگذارند.
  • به کودکانتان این نکته را متذکر شوید که به هیچ عنوان رمزهای عبور خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

نکاتی که اشاره شده بخشی از کارهایی است که می‌توانید برای مراقبت و کنترل کودکان خود انجام دهید و در این باره به آنها توضیح دهید که البته رعایت این نکات با استفاده از یک برنامه نظارتی بسیار ساده خواهد بود.

پیشنهاد سامانه مراقبت از فرزندان

سامانه مراقبت از خانواده plc spy در جهت کمک رسانی به والدین برای مدیریت و کنترل کودکان، گام های بزرگی برداشته است؛ همین بس که با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار کنید و کنترل فعالیت های کودکان و نوجوانان خود در فضای مجازی را بدست بگیرید.

plc spy یک بسته نرم افزاری موبایل با نصب بسیار آسان است که با نصب آن بر روی موبایل خود به واسطه پنل کاربری که در اختیارتان قرار می گیرد، می توانید کنترل کودکان و نوجوانان خود را در فضای مجازی به دست بگیرید و از تمام فعالیت هایی که آن ها انجام می دهند با خبر شوید.

این برنامه توانایی دسترسی به اطلاعات گوشی فرزندتان از راه دور را به شما می دهد، با نصب این برنامه و تنها با داشتن شماره تلفن و سریال گوشی تمام اطلاعات موجود در موبایل فرزندتان در اختیار شما قرار می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه plc spy و دریافت فیلم آموزش نصب و استفاده از این برنامه می توانید بر روی لینک قرمز رنگ زیر کلیک نمایید.

هک با شماره موبایل با نرم افزار PLC SPY

 

دیدگاهتان را بنویسید