کنترل کودکان در فضای مجازی را چگونه به دست بگیریم؟

هک با imei
هک با imei چگونه ممکن است ؟
دسامبر 1, 2019
پهپاد پستچی
پهپاد پستچی چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟
دسامبر 13, 2019

کنترل کودکان در فضای مجازی را چگونه به دست بگیریم؟

کنترل کودکان در

با وارد شدن گوشی های هوشمند و تبلت ها به زندگی افراد مختلف جامعه، تغییرات زیادی در زندگی آنها ایجاد شد. این تغییرات گاه بسیار مفید و کارآمد بودند و گاهی نیز موجب به وجود آمدن مشکلات متعدد می شدند. از جمله مشکلاتی که این فناوری با خود به همراه داشت می توان به معضلاتی که برای کودکان و نوجوانان و والدین آنها به وجود آورده اشاره کرد. متاسفانه کودکان و نوجوانان یکی از طرفداران همیشگی این فناوری هستند که با استفاده بی رویه از گوشی های هوشمند و البته شبکه های مجازی باعث نگرانی والدینشان می شوند. اگر شما هم نگران فعالیت های اعضای خانواده و به خصوص کودکانتان در فضای مجازی هستید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. ما به شما راه های کنترل کودکان در فضای مجازی را خواهیم گفت.

کنترل کودکان در فضای مجازی

همانطور که گفتیم با توجه به این که دسترسی به گوشی های هوشمند و دیگر فناوری ها مانند تبلت ها و لپتاپ ها بسیار راحت تر از پیش شده است، باید به والدین حق داد که نگران فرزندان خود باشند و برایشان مهم باشد که بدانند فرزندانشان در این فضا با چه کسانی در ارتباط هستند. علاوه بر این دسترسی راحت کودکان و نوجوانان به انواع نرم افزار ها و نصب انواع بازی، دسترسی ساده به اینترنت که خود دنیای لامتناهی است نیز مزید بر علت شده تا این بحث را جدی تر از گذشته دنبال کنیم و با راه اندازی سامانه مراقبت از خانواده PLC SPY سعی کرده ایم در زمینه کنترل کودکان در فضای مجازی به والدین کمکی شایان کنیم.

با صحبت هایی که تا به اینجا گفتیم احتمالا این سوال برای والدین ایجاد می شود که بهترین روش برای کنترل کودکان در فضای مجازی چیست؟ چگونه بدون آسیب رسیدن به روحیه آنها این کار را انجام دهیم؟ برای پاسخ به این سوال در ادامه خلاصه ای از گفتگوی یکی از روانشناسان مطرح کشور در یک سمینار را برای شما آورده ایم.

دکتر محسن اصغری در ابتدای گفتگو از والدین می پرسند که حتما تا به حال از این روش استفاده کرده اید، که به فرزند خود می گویید اگر در طول هفته به زمان مقرر شده برای بازی با گوشی یا تبلت پایبند بودی، آخر هفته زمان بیشتری در اختیارت قرار می دهم. و اگر از قانون سرپیچی کردی از حداقل زمان تعیین شده محرومت می کنم.

دکتر اصغری در ادامه می گویند: این روش یکی از روش هایی است که به وفور در بین والدین برای نظارت بیشتر بر فعالیت های مجازی فرزندانشان دیده می شود. اما باید بدانید که طبق پژوهش محققان دانشگاه گلف، مشوق قرار دادن دستگاه های دیجیتال و محروم کردن از آنها نه تنها روش خوبی نیست بلکه یکی از پرخطر ترین روش ها نیز محسوب می شود. چرا که طبق این تحقیق کودکانی که والدینشان از این روش استفاده می کردند، زمان بیشتری را به استفاده از تبلت، گوشی و بازی های رایانه ای اختصاص می دادند.

این پژوهشگر ها معتقدند که این موضوع دقیقا شبیه استفاده از شکلات به عنوان مشوق می باشد. با ارائه شکلات به عنوان مشوق و محروم کردن کودک از آن به عنوان تنبیه، فقط توجه کودک را بیشتر و بیشتر جلب شکلات می کنید. اگر از شکلات به عنوان مشوق استفاده کنید، کودک شما هیچ وقت هویج را انتخاب نخواهد کرد. همین اتفاق درمورد دستگاه های دیجیتال نیز صدق می کند.
زمانی که تبلت، موبایل و ایکس باکس را به عنوان منبع تشویق و تنبیه انتخاب می کنید، قطعا فرزند شما درس خواندن یا ورزش کردن را انتخاب نمی کند. وقتی شما گوشی یا اینترنت را به عنوان تنبیه از فرزندتان دریغ می کنید، آنها تلاشی برای معقولانه حل کردن مسئله و گفتگو با شما نمی کنند. ( همانطور که خود شما این کار را نکردید ) در این حالت فرزندتان با شما صحبت نخواهد کرد و نقش همان کودک یا نوجوان غیرقابل اعتماد، نافرمان و قانون شکنی را بازی خواهد کرد که شما پیش تر آنها را به همین رفتارها متهم کرده اید.

حال شما به عنوان والدین برای کنترل کودکان در فضای مجازی چه اعمالی را باید انجام دهید؟

کنترل کودکان در

راهکارهای کنترل کودکان در فضای مجازی

از آنجایی که فرزندان امروزی دنیای بزرگتر و غیرقابل اعتماد تری به نام فضای مجازی (اینترنت) را تجربه می‌کنند، مسئولیت والدین سنگین تر از قبل شده و نیاز به آگاهی بیشتر هم بیش از پیش احساس می‌شود. همانطور که در ابتدای مطلب هم گفتیم دیگر نمی توانیم دستگاه های هوشمند را از دست کودکان بگیریم و آن ها را به طور کامل از دنیای مجازی دور نگه داریم. بنابراین باید راهکارهایی در پیش بگیریم تا بتوانیم کنترل کودکان و نوجوانانمان را در فضای مجازی به دست بگیریم. از همین رو بهتر است که نکاتی را در این باره در نظر بگیرید که در ادامه به این نکات می‌پردازیم.

از خودتان شروع کنید

به عنوان والدین اول از خودتان شروع کنید. اگر با خودتان صادق باشید، می بینید که شما هم به قوانین مقرر شده پایبند نیستید و سر میز غذا، تفریحات بیرون از منزل، مهمانی ها و دوره همی ها به سراغ گوشیتان می روید. این رفتارهای شما الگویی می شود برای فرزندانتان و آن وقت است که دیگر کاری از دستتان بر نمی آید.

چشمان خود را باز نگهدارید

شما به عنوان پدر یا مادر همواره باید از حال و هوا و فعالیت های فرزندان خود مطلع باشید، از طرفی دیگر باید بدانید که سختگیری و جلوگیری از تفریح ها و فعالیت های فرزندان شیوه ی مناسبی برای تربیت آن ها نیست. بنابراین شیوه تربیتی خود را در یک حالت متعادل نگه دارید، کمی آزادی عمل و البته مسئولیت به کودکانتان بدهید تا بتوانند روی پای خود بایستند و اعتماد به نفسشان را به دست بیاورند.

توانایی های اجتماعی کودکان را تقویت کنید

بسیاری از کودکان در محیط خانواده توانایی دفاع از حق خود را دارند، اما هنگامی که در میان افراد غریبه قرار می گیرند، فردی ضعیف و ناتوان در برقراری ارتباط و البته دفاع از حق خود می شوند. این کودکان معمولا توانایی برقراری ارتباط با دوستان و همکلاسی های خود را هم ندارند و باید آن ها را در ساخت یک رابطه دوستانه با دیگران آماده کرد.

یکی از راهکارهایی که به شما در این موضوع کمک می کند، پرسیدن دیدگاه فرزندان خود درباره موضوعات مختلف می باشد با این کار به آن ها امکان ابراز عقیده را بدهید تا اعتماد به نفسشان هم تقویت شود.

شیوه درست برقراری ارتباط با فرزندان خود را یاد بگیرید

مهمترین نکته ای که در این موضوع وجود دارد، برقراری ارتباط درست با فرزندان است. چرا که درصورتی که شما نتوانید با آن ها به درستی ارتباط برقرار کنید هیچ یک از راهکارهای بالا را هم نمی توانید به کار ببرید. باید بدانید که رفتار و عملکرد بد البته ترساندن فرزندان، موجب دوری آن ها از شما می شود.

از خود اینترنت برای کنترل کودکان در این فضا استفاده کنید

بهتر است که از اعمال کنترل و زور دست بردارید و به طور هوشمندانه ای از خود اینترنت برای کنترل فرزندان در اینترنت استفاده کنید. منظور ما استفاده از اپلیکیشن های کنترل فرزندان است.

نرم افزارهایی با قابلیت مدیریت بر خطرات احتمالی در فضای مجازی وجود دارند که می توانند والدین و مدیران را در این امر یاری کنند. بیشتر نرم افزارهای ضد بد افزار و همینطور محصولات دیواره ی آتش دارای ویژگی کنترل فرزندان می باشند که این قابلیت به والدین کمک می کند تا فرزندان خود را در زمان کار با اینترنت، از خطرات آن حفظ کنند. اما متاسفانه پدر و مادرها به دلیل نداشتن آگاهی از این امکان به ندرت استفاده می کنند.

نرم افزار کنترلی plc spy

یکی از نرم افزار هایی که می تواند در زمینه کنترل کودکان در فضای مجازی به شما والدین کمک کند نرم افزار PLC SPY می باشد که توسط کارشناسان سامانه کنترل فرزند و با هدف نظارت بر فرزندان در فضای مجازی طراحی و در اختیار شما والدین عزیز قرار گرفته است تا بتوانید با توجه به محیط نامطمئن شبکه های مجازی و محیط بیرون از خانه بر فعالیت های فرزندان خود نظارت داشته باشید. این نرم افزار امکان نظارت بر پیامکها، لیست تماس ها، تصاویر موجود در گالری و مشاهده فعالیت های فرزند در شبکه های مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام را به شما می دهد.

برنامه plc spy در دو نسخه ساخته شده است :

1-نسخه اول را میتوان بروی گوشی فرزند نصب کرد و به محض اتمام فرایند نصب آیکون مخفی خواهد شد که باهوشترین فرزندان هم قادر به پیدا کردن آن نمیباشند .

2- نسخه دوم نرم افزار هک گوشی PLC این است که والدین با استفاده از شماره موبایل و سریال گوشی اقدام به نظارت برگوشی فرزندان خود کنند تا به راحتی در برابر خطرات اجتماعی جلوگیری کنند.

هک اندروید

همچنین در آخرین نسخه این برنامه که با نام PLC PLUS منتشر شده است، شما می توانید نرم افزار را با آیکون دلخواه خود مثلا تلگرام بدون فیلترشکن برای فرزندتان ارسال کنید و از او بخواهید تا برروی لینک ارسالی شما کلیک نماید. به محض کلیک فرزند، نرم افزار به طور خودکار نصب شده و سپس از لیست برنامه های موبایل او پنهان می شود تا فرزندتان متوجه عملکرد برنامه نشود. با استفاده از این نسخه شما در واقع هک با لینک را انجام داده اید. قابلیت های منحصر به فردی که در این نسخه به برنامه اضافه شده است، قابلیت شنود مکالمات و مشاهده تصاویر اطراف توسط دوربین گوشی فرزند می باشد.

برای دانلود برنامه هک گوشی PLC SPY می توانید برروی لینک قرمز رنگ زیر کلیک نمایید.

کنترل گوشی با شماره تلفن با نرم افزار plc spy

برخی از قابلیت های برنامه نظارت بر خانواده  PLC SPY

  • فیلتر کردن صفحات وب و پست الکترونیک در صورتیکه حاوی لغات کلیدی نامناسب باشد.
  • تعیین محدودیت زمانی روزانه در استفاده از اینترنت و بازی ها و …
  • ردیابی و مشاهده موقعیت مکانی دقیق
  • تعیین محدوده جغرافیایی مجاز و غیر مجاز
  • دریافت لیست تمام مخاطبین و تماس های گوشی فرزند
  • دریافت تمام پیامک ها حتی پیامک های حذف شده توسط فرزند
  • کنترل و مشاهده فعالیت فرزندان در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام و …

بازدیدها: 344

دیدگاهتان را بنویسید