کنترل کودکان در اینترنت / چگونه کودکان را در فضای مجازی کنترل کنیم؟

قیمت دلار
قیمت دلار به 20000 تومان رسید. دلایل افزایش قیمت آن چیست؟
ژوئن 23, 2020
تاثیر فضای مجازی بر کودکان و نوجوانان
تاثیر فضای مجازی بر کودکان و نوجوانان بیش از آن است که می دانید
ژوئن 28, 2020

کنترل کودکان در اینترنت / چگونه کودکان را در فضای مجازی کنترل کنیم؟

کنترل کودکان در اینترنت

اختراع بزرگ بشر یعنی اینترنت ، با وجود تمام خوبی هایش این روزها به یک معضل برای والدین و به خصوص والدین ایرانی تبدیل شده است. همانطور که می دانید فضای مجازی یک منبع بی نهایت است که هرچیز خوب یا بد در آن پیدا می شود. از همین رو نیز والدین بیش از پیش نگران تربیت فرزندان و مسائلی که قرار است با آن وقت بگذرانند، هستند. و مهم ترین سوال آنها این است که چگونه می توانیم فعالیت کنترل کودکان در اینترنت را انجام دهیم؟

در سال های اخیر و به خصوص بعد از شروع آموزش مجازی مدارس، دیگر نمی توان فرزندان را از داشتن تبلت یا گوشی محروم کرد. نمی توان با منع کردن آنها برای استفاده از وسایل هوشمند، مطمئن بود که کار صحیحی انجام می دهیم. بنابراین باید دنبال راهکاری باشیم که بتوانیم در حین کنترل کودکان در اینترنت و نظارت بر فعالیت هایشان به آنها اجازه فعالیت در این فضا را بدهیم.

چگونه کنترل کودکان در اینترنت را به دست بگیریم؟

همواره در رسانه های مختلف راهکارهای بسیاری برای کنترل کودکان در اینترنت مطرح می شود. که از شایع ترین آنها می توان به در معرض دید قرار دادن کامپیوتر و محدود کردن زمان استفاده از آن اشاره کرد. اما همه ما می دانیم که این روزها کودکان بیشتر از گوشی های هوشمند برای حضور در فضای مجازی استفاده می کنند. و ما نمی توانیم دائما صفحه نمایش گوشی آنها را چک کنیم. محدود کردن زمان استفاده هم دیگر کارساز نیست. چرا که ممکن است با چند دقیقه غفلت ما، کودکان گوشی را به جایی دور از چشم والدین برده و از آن استفاده کنند. که اتفاقا اینگونه نتیجه ای عکس خواهیم گرفت و بیش از پیش کودکان را به استفاده غیرمجاز از اینترنت سوق می دهیم.

باید بدانید که طبق آخرین تحقیقات دانشمندان دانشگاه گلف ، مشخص شده که محروم کردن فرزندان از اینترنت روش خوبی برای کنترل آنها در این فضا نیست. بلکه یکی از پرخطرترین روش ها نیز محسوب می شود. چرا که به گفته محققان ، کودکانی که والدینشان برای استفاده از گوشی یا تبلت زمان تایین می کردند. و حتی به عنوان جایزه مقداری زمان برای استفاده بیشتر به آنها می دادند. بیشتر از دیگر کودکان مشتاق به حضور در فضای مجازی بوده و در نتیجه زمان زیادتری را هم به این کار اختصاص می دادند.

این پژوهشگر ها معتقدند که این موضوع دقیقا شبیه استفاده از شکلات به عنوان مشوق می باشد. با ارائه شکلات به عنوان مشوق و محروم کردن کودک از آن به عنوان تنبیه، فقط توجه کودک را بیشتر و بیشتر جلب شکلات می کنید. اگر از شکلات به عنوان مشوق استفاده کنید، کودک شما هیچ وقت هویج را انتخاب نخواهد کرد. همین اتفاق درمورد دستگاه های دیجیتال نیز صدق می کند.

کودکان در اینترنت

راهکارهای اساسی برای کنترل کودکان در اینترنت

اینترنت و دستگاه های هوشمند امروزی، پدیده های جدیدی هستند که معمولا والدین نسبت به فرزندان خود کمتر از آن استفاده کرده و به اندازه آنها تمایل به کندوکاو در فضای مجازی ندارند. میزان کاربری نسل جدید از فناوری های امروزی به مراتب بیشتر از نسل قدیمی تر یعنی والدینشان است. در نتیجه شاهد استقبال کمتر و حتی عدم اشراف والدین به فضای مجازی و موضوعات موجود در آن هستیم. از آن طرف نوجوانان و کودکان به دلیل اشراف و توانمندی که در خصوص فضای مجازی دارند، از پدر و مادر خود پیشی می گیرند.

متاسفانه تکنولوژی های امروزی متناسب با فرهنگ جامعه حال حاضر ایرانیان نیستند و با توجه به اینکه از دیگر کشورها وارد ایران می شوند، باید متناسب با قابلیت های فرهنگی ما درآیند.

درحال حاضر فضای مجازی برای نوجوانان بیشتر از اینکه یک فرصت خوب محسوب شود، باعث منحرف کردن آنها از مسیر درست زندگی می شود. تهدیدهای زیادی در این فضا دیده می شود که والدین باید بیش از هرکس دیگری درباره آنها آگاه بوده و در حد توان از خطرات احتمالی جلوگیری کنند.

صحبت کردن درباره خطرات موجود در فضای مجازی

اگر تاکنون توانسته باشید رابطه خوب و دوستانه ای با فرزندتان برقرار کنید، مطمئنن بهترین راه صحبت کردن درباره خطراتی است که او را تهدید می کند. البته توجه داشته باشید که این صحبت کردن نباید حالت نصیحت به خود بگیرد و حتما باید یک گفتگوی دوستانه باشد.

برای این کار بهتر است اطلاعات خود را درباره کاربرد اینترنت و کار با آن به خوبی بالا ببرید. چرا که نوجوانان هنگامی به پدر و مادر خود اعتماد می کنند، که از آگاهی آنها مطمئن باشند. در واقع زمانی که فرزندتان به آگاهی و علم شما در این باره اعتماد داشته باشد. و بداند که شما علاوه بر مضرات اینترنت از خوبی های آن هم آگاه هستید. تاثیر کلام شما دوچندان خواهد شد.

پشتیبان فرزندانتان باشید

به فرزندان خود این اطمینان را بدهید که درصورت قرار گرفتنشان در معرض سوء استفاده های مجازی مانند تهدید به انتشار تصاویر شخصی، اخاذی کردن و یا هر گونه خطر احتمالی ، کاملا آن ها را حمایت می کنید. نگذارید که فرزندانتان از گفتن حقیقت به شما واهمه داشته باشند. چرا که در این صورت عواقب بدی در انتظار آنها و شما خواهد بود.

ضوابط و استانداردهای استفاده از فضای مجازی را توضیح دهید

از آنجایی که امروزه میانگین سن کاربران فضای مجازی بسیار پایین است . و در اقشار مختلف شاهد استفاده کودکان کم سن از شبکه های اجتماعی هستیم . بستر خوبی برای متجاوزین سایبری فراهم است تا از ناآگاهی کودکان استفاده کنند. اما شما به عنوان والدین این کودکان وظیف دارید علاوه بر آگاه کردن آنها از خطرات موجود ، شرایط استفاده از این فضا را به خوبی به آنها توضیح دهید.

کودکان باید بدانند که هرگز نباید اطلاعات خصوصی‌ مانند آدرس، شماره تلفن، رمز عبور اکانت، تصاویر خصوصی خود و اعضای خانواده و … را بدون اجازه والدین به کسی بدهند.

همچنین باید بدانند که شخصیتی که هر فرد در فضای مجازی از خود میسازد، لزوما شخصیت واقعی او نیست. بناربراین نباید با افراد غریبه به هیچ عنوان وارد مکالمه شود.

از نرم افزارهای نظارتی استفاده کنید

یکی از بهترین راهکارها برای کنترل کودکان در اینترنت ، استفاده از خود اینترنت تکنولوژی های امروزی می باشد. همانطور که تا به اینجا خواندید و احتمالا پیش از این هم در رسانه های دیگر خوانده اید. حتما متوجه این موضوع شده اید که تمام این راهکارها تنها هنگامی پاسخگو هستند که فرزندانتان همکاری لازم با شما را داشته باشند. اما متاسفانه گاهی پیش می آید که به دلیل ترس و یا هر موضوع دیگری کودکان از گفتن بسیاری از مسائل به شما اجتناب می کنند. در این شرایط شما باید به دنبال راهکار قوی تری باشید. چرا که با رها کردن کودکان در اینترنت بدون هیچ نظارتی ، بستر آسیب زایی را برای آنها ایجاد خواهید کرد.

نرم افزارهایی با قابلیت مدیریت بر خطرات احتمالی در فضای مجازی وجود دارند که می توانند والدین و مدیران را در این امر یاری کنند. بیشتر نرم افزارهای ضد بد افزار و همینطور محصولات دیواره ی آتش دارای ویژگی کنترل فرزندان می باشند که این قابلیت به والدین کمک می کند تا فرزندان خود را در زمان کار با اینترنت، از خطرات آن حفظ کنند. اما متاسفانه پدر و مادرها به دلیل نداشتن آگاهی از این امکان به ندرت استفاده می کنند.

نرم افزار نظارتی plc spy

یکی از نرم افزار هایی که می تواند در زمینه کنترل کودکان در اینترنت ، به شما والدین کمک کند نرم افزار PLC SPY می باشد. که توسط کارشناسان سامانه کنترل فرزند و با هدف نظارت بر فرزندان در فضای مجازی طراحی و در اختیار شما والدین عزیز قرار گرفته است. تا بتوانید با توجه به محیط نامطمئن شبکه های مجازی و محیط بیرون از خانه بر فعالیت های فرزندان خود نظارت داشته باشید. این نرم افزار امکان نظارت بر پیامکها، لیست تماس ها، تصاویر موجود در گالری و مشاهده فعالیت های فرزند در شبکه های مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام را به شما می دهد.

هک اینستاگرام با ویندوز

این برنامه در نسخه های مختلف و با استفاده از روش های هک متفاوت، اقدام به هک کل گوشی فرزند می کند. در واقع هیچ اپلیکیشن یا نرم افزار را به صورت انفرادی هک نمی کند، بلکه با نفوذ به گوشی و دسترسی به قسمت های مختلف آن به شما امکان مشاهده فعالیت فرزندانتان در پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی را می دهد.

plc spy در دو نسخه ساخته شده است :

1-نسخه اول را میتوان برروی گوشی فرزند نصب کرد و به محض اتمام فرایند نصب آیکون مخفی خواهد شد که باهوشترین فرزندان هم قادر به پیدا کردن آن نمی باشند.

2- نسخه دوم نرم افزار هک گوشی PLC که با نام PLC PLUS منتشر شده است،هک گوشی را از راه دور و بدون دسترسی انجام می دهد.

به این صورت که شما می توانید نرم افزار را با آیکون دلخواه خود مثلا تلگرام بدون فیلترشکن برای فرزندتان ارسال کنید و از او بخواهید تا برروی لینک ارسالی شما کلیک نماید. به محض کلیک فرزند، نرم افزار به طور خودکار نصب شده و سپس از لیست برنامه های موبایل او پنهان می شود تا فرزندتان متوجه عملکرد برنامه نشود. قابلیت های منحصر به فردی که در این نسخه به برنامه اضافه شده است، قابلیت شنود مکالمات و مشاهده تصاویر اطراف توسط دوربین گوشی فرزند می باشد.

برای دانلود و یا کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه عملکرد این برنامه می توانید برروی لینک زیر، کلیک نمایید.

نرم افزار کنترلی plc spy

دیدگاهتان را بنویسید