کنترل تلگرام فرزندان را چگونه انجام دهیم ؟

داشتن موبایل برای نوجوانان
داشتن موبایل برای نوجوانان و کودکان از چه زمانی مناسب است ؟
جولای 5, 2020
کنترل گوشی فرزندان
کنترل گوشی فرزندان با بهترین نرم افزار نظارتی plc spy
جولای 9, 2020

کنترل تلگرام فرزندان را چگونه انجام دهیم ؟

کنترل تلگرام فرزندان

از آنجایی که تلگرام به یک برنامه همه گیر در کشور ما تبدیل شده است. دیگر نیازی به معرفی آن نداریم. همه ی ما می دانیم که تلگرام چگونه پیام رسانی است و چه قابلیت هایی دارد. اما موضوعی که امروزه ذهن بسیاری از افراد و به خصوص والدین را درگیر کرده است . محتوی موجود در آن و روابطی است که در آن شکل می گیرد. در پیام رسان تلگرام هیچ نظارتی صورت نمی گیرد و هر محتوی غیر اخلاقی و نامناسبی در آن پیدا می شود. از طرفی گروه هایی با تعداد اعضای بالا در آن وجود دارد که ممکن است افراد بزهکار زیادی در آن ها عضور باشند. همین مسائل موجب نگرانی والدین شده و آنها را به فکر کنترل تلگرام فرزندان انداخته است.

از آنجایی که کودکان و نوجوانان کشور ماهم مانند دیگر کشورها به نوعی به فضای مجازی و استفاده از آن انس گرفته اند. باید بیش از پیش مراقبشان بود و آنها را از خطراتی که در کمینشان است آگاه کرد. ما نیز در این مقاله سعی داریم این خطرات را معرفی کرده و راهکارهایی را برای در امان نگه داشتن آنها از این خطرات و به نوعی کنترل تلگرام فرزندان ذکر نماییم.

آشنایی با اثرات منفی تلگرام برای فرزندان

والدین وظیفه دارند از فرزندان خود در برابر اثرات مضر برنامه تلگرام محافظت کنند. و به نوعی کنترل تلگرام فرزندان را به دست بگیرند. آنها باید از تأثیرات مثبت و منفی این برنامه بیشتر بدانند تا از فرزندانشان در برابر تهدیدات برنامه های ناامن در دنیای سایبر محافظت کنند. از همین رو جهت آگاه سازی والدین در ادامه به تعدادی از مهم ترین آسیب های تلگرام برای فرزندان خواهیم پرداخت.

آسیب های اخلاقی

یکی از خطرات عمده و بدیهی تلگرام و به طور کلی اینترنت، قرار گرفتن فرزندان در گروه ها و محیط های مختلف گفتگو می باشد. همانطور که بسیاری از ما می دانیم نتیجه حضور در این گروه ها معمولا شکل گیری گفتگوهای ناسالم بین کودک یا نوجوان و فردی غریبه است، که این گفتگوها می تواند به هر نحوی برای کودکان آسیب زا باشد.

از آنجایی که افراد در محیط های مجازی با نام و مشخصات جعلی و مجهول حضور می یابند، امکان انجام هرگونه شرارت و سوء استفاده از طرف هرکسی وجود دارد. به جرات می توان گفت خطر شبکه های اجتماعی و گروه های موجود در آنها به مراتب بیشتر از سایت های غیراخلاقی موجود در اینترنت می باشد.

کنترل تلگرام فرزندان

باتوجه به وجود افراد مختلف از هر قشر و فرهنگی، و همچنین انتشار محتویات خلاف عرف و شکل گیری روابط خارج از چهارچوب در پیام رسان های مختلف، از سویی نیز چالش هایی اساسی برای بسیاری از کشور های در حال توسعه ایجاد کرده است. این چالش ها مربوط به آسیب های اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی می باشد. قرار گرفتن در معرض فرهنگ های گوناگون، آزادی های زیاد در یک دوره زمانی نسبتأ کوتاه و امکان دسترسی به اطلاعات غیر اخلاقی گوناگون از طریق اینترنت برخی از نمونه های آسیب اینترنت و کودکان  می باشند.

اتلاف وقت

یکی از مهم ترین اثرات منفی تلگرام که می توان گفت اولین چیزی است که هر کسی متوجه آن می شود، اتلاف وقت و هدر رفت بیش از اندازه آن است. حضور غیرضروری در تلگرام ، کاری است که همه ما انجام می دهیم.

در تحقیقی که توسط دانشگاه استنفورد انجام شده، نشان می دهد ۱۲.۴ درصد افراد بیشتر از زمانی که قصد استفاده از فضای مجازی را داشتند، در آن می مانند. در نتیجه همه این ها مشخص است که مجبور می شویم از زمانی که برای انجام فعالیت های دیگر نیاز داریم، کم کنیم و در اینترنت و پیام رسان هایی همچون تلگرام بگذرانیم.

شبکه های مجازی را می توان به یک حفره ی سیاه تشبیه کرد که در نگاه اول چیز خاصی از داخل آن مشخص نیست. اما پس از ورود به آن با مخزن بی پایانی از سرگرمی ها مواجه می شویم و راهی هم برای گریز نداریم. کودکان و نوجوانان در این فضا بیشتر از بزرگسالان غرق می شوند، طوری که به آن معتاد شده و نجات دادن آنها نیز دشوار می شود. دانش آموزان بیشتر زمان خود را صرف تماشای فیلم، گشتن بی هدف در شبکه هایی همچون اینستاگرام و فیسبوک، انجام بازی های آنلاین و چت کردن با افراد آشنا یا حتی غریبه در تلگرام می کنند. اگرچه هدف اصلی اینترنت کمک به دانش آموزان و نوجوانان برای عملکرد بهتر در امورشان بود، متاسفانه در این هدف موفق نشد و عملا دانش آموزان را به هیچ کار مفیدی وانمی دارد. بنابراین در اینجا تنها والدین هستند که می توانند با انجام کارهایی همچون کنترل تلگرام فرزندان ، آنها را از دام اثرات منفی تلگرام و به طور کلی اینرنت نجات دهند.

افشای اسرار شخصی و تهدید شدن حریم خصوصی

دانشمندان پس از تحقیقات فراوان به این نتیجه رسیدند که کارکردهای روانی اینترنت باعث از بین رفتن ترس های لازم در تعاملات اجتماعی خواهد شد. همین سبب می شود که در ارتباطات اینترنتی بازداری شخصی نیز از بین می رود و خودافشاگری اتفاق می افتد.

از آنجایی که نام واقعی برای کاربران پیام رسان ها وجود ندارد، خودافشاگری بیش تر از فضای واقعی در این فضا دیده می شود. اما واقعیت این است که همیشه افرادی هستند که قصد به دست آوردن اطلاعات شخصی دیگران را دارند تا از آنها سوء استفاده کنند. با یک جست و جو در اینترنت، تعداد زیادی از اشخاص را مشاهده خواهید کرد که به دلیل اعتماد به دیگران و افشای اسرار زندگی شان دچار مشکلات و آسیب های جدی از طرف سوء استفادگران شده اند.

بنابراین، در ذهن داشته باشید که هر چیزی در اینترنت قابل مبادله نیست. برای سود بردن به نحو احسن و دور ماندن از اثرات منفی اینترنت ، مراقب تمام اطلاعات خصوصی که بارگذاری می‌کنید باشید و از این که امکان دارد چه کسانی به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند اطمینان حاصل کنید. تمام این نکات را به فرزندانتان گوشزد کنید. مطمئن باشید آگاه بودن آنها بیش تر از هر کاری همچون کنترل تلگرام فرزندان نتیجه بخش خواهد بود.

زورگویی سایبری

زورگیری سایبری (Cyber Bullying) شامل استفاده از رسانه‌های الکترونیک به ویژه تلفن همراه و اینترنت برای ارعاب، تهدید یا ناراحت کردن شخصی دیگر می شود. زورگویی یا زورگیری سایبری می تواند شامل دو نوع “حمله مستقیم” و “زورگیری سایبری از طریق نماینده” باشد.

حمله مستقیم شامل پیامی می شود که به صورت مسقیم به فرد قربانی ارسال می شود. حمله غیر مستقیم یا از طریق نماینده زمانی شکل می گیرد که فرد زورگیر و قلدر فرد دیگری را مجبور به انجام کارهای کثیف می کند. در اکثر موارد قربانیان از این که تحت سو استفاده زورگیر قرار گرفته‌اند مطلع نبوده و در واقع همدستانی بی خبر محسوب می شوند. حال قربانیان این زورگویی می تواند نوجوانان یا حتی بزرگسالان باشند که مسلما نوجوانان گروه آسیب پذیر تری هستند.

کنترل تلگرام فرزندان

زورگویی سایبری به عنوان شکنجه، تهدید، آزار و اذیت و شرمسار کردن یک انسان در محیط هایی همچون محیط تلگرام صورت میگیرد. معمولا افراد مشهور مانند سلبریتی های بیشتر از دیگران مورد زورگویی سایبری قرار می گیرند. موارد زیادی نیز داریم که کودک یا نوجوان توسط همسالان خود مورد شکنجه آنلاین قرار می گیرد.

پیامدهای روانی و عاطفی که برای قربانیان آزار آنلاین به وجود می آید بسیار شبیه به نمونه‌های آزار و اذیت و قلدری در زندگی واقعی هستند. اما تفاوت مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که زورگیری و مزاحمت در زندگی واقعی برای کودکان اغلب با اتمام ساعات مدرسه به پایان رسیده و بچه‌ها به خانه باز می گردند. اما در زورگویی سایبری هیچ ساعتی مشخص نیست و فرزندان در تمام شبانه روز می توانند مورد آزار آنلاین قرار بگیرند. در حقیقت، هیچ راه فراری از زورگیری سایبری وجود نداشته و حتی با گذشت زمان امکان وخیم‌تر شدن شرایط آن وجود دارد.
متاسفانه از پیامدهای مهم این نوع آزار و مزاحمت، اقدام به خودکشی قربانیان زورگیری سایبری می باشد که به وفور مشاهده می شود.

کنترل تلگرام فرزندان

تا به اینجا با برخی از مهم ترین اثرات مخربی که تلگرام می تواند برای فرزندتان داشته باشد ، آشنا شدید. اما قطعا بعد از خواندن این موارد به دنبال راه چاره ای هستید که بتوانید کودک یا نوجوان خود را از شر خطرات موجود در این پیام رسان در امان نگه دارید.

باید بگوییم راهکارهایی که روانشناسان و متخصصان حوزه تربیت کودک برای کنترل تلگرام فرزندان و در واقع محافظت آنها در این فضا ارائه می دهند، کم نیست. اما بسیاری از آنها برای تمام کودکان یا نوجوانان کارآمد نیست. چرا که بسیاری از این شیوه ها نیازمند همکاری فرزند با والدین می باشد. اما متاسفانه در موارد بسیاری بنا بر اقتضای سنی نوجوانان شاهد عدم همکاری آنها با والدین و به نوعی لجبازی با والدین هستیم.

کنترل تلگرام فرزندان

به طور کلی می توان گفت یکی از بهترین راهبرد ها برای حفاظت از کودک یا نوجوان در برابر آسیب های شبکه های اجتماعی همچون تلگرام، کنترل تلگرام فرزندان و یا به طور کلی کنترل گوشی آنها می باشد.

کنترل تلگرام فرزندان کار چندان ساده ای نیست. در واقع برای این کار شما باید به نوعی تلگرام فرندتان را هک کنید تا بتوانید از فعالیت های او باخبر شده و نظارت کامل داشته باشید. همانطور که می دانید هک کردن تلگرام هم کار ساده ای نیست و هر کسی از پس آن بر نمی آید. اما در عصر فناوری برای هرکاری راه حلی وجود دارد. راه حل هک تلگرام چیست؟ چگونه می توانیم هک تلگرام را انجام داده و کنترل تلگرام فرزندان خود را به دست بگیریم ؟ برای پاسخ دقیق و روشن شدن این موضوع شاید بهتر باشد ابتدا با این سوال شروع کنیم که آیا اصلا هک تلگرام امکان پذیر است ؟

آیا هک تلگرام و کنترل تلگرام فرزندان امکان پذیر است؟

این سوال دو پاسخ متفاوت دارد. یعنی نمی توان به طور قاطع گفت که امکان هک تلگرام وجود ندارد و به هیچ وجه نمی توان به پیام های شخص مورد نظر دسترسی پیدا کرد. از طرفی هم نمی توان گفت که این یک کار ساده است و هرکسی می تواند به تلگرام افراد مختلف نفوذ کند.

پاسخ اول :

در واقع هک تلگرام اگر بخواهد از طریق سرورهای اصلی این اپلیکیشن باشد، تقریبا غیر ممکن است. و تا به حال هیچ فردی نتوانسته این کار را انجام دهد. به عبارتی هیچ باگی در امنیت تلگرام وجود ندارد که هکرها بتوانند از آن طریق به هک این پیام رسان بپردازند.

هم چنین سازنده تلگرام پاول دروف برای اثبات ادعای خود در رابطه با امنیت این اپلیکیشن ، جایزه ای 200 هزار دلاری برای هرشخصی که بتواند اپلیکیشن تلگرام را از سرورهای اصلی هک کند ، قرار داده است.

از آنجا که رمزنگاری استفاده شده در تلگرام، ترکیبی از پروتکل رمزنگاری AES با کلید 256 بیتی و همچنین RSA با کلید 2048 بیتی می باشد که از پروتکل تبادل کلید دیفی هلمن استفاده می کند، شکستن آن به سادگی امکان پذیر نبوده و نیاز به ماه ها تلاش بی وقفه با استفاده از سیستم های قدرتمند دارد. بنابراین اگر کسی می توانست هک برنامه تلگرام را انجام دهد، حتما برای گرفتن این جایزه ، اقدام به هک تلگرام می کرد. اما تا به حال هیچکس موفق به این عمل نشده است.

پاسخ دوم :

اما پاسخ دوم که پاسخ مثبت به هک تلگرام و کنترل تلگرام فرزندان می باشد چگونه است ؟

همانطور که می دانید هر نرم افزاری برای کارکردن در پلتفروم موبایل یا کامپیوتر ، به یک فضای ذخیره سازی و یک سری منابع سخت افزاری نیاز دارد. این فضای ذخیره سازی و سخت افزارهای لازم از قبل در سیستم عامل ها تعبیه شده اند. فضایی که در آن اطلاعات یک نرم افزار نگهداری می شود ، دیتابیس نام دارد. با پاک شدن دیتابیس تمام اطلاعات آن نرم افزار پاک می شود. همچنین اگر امکان نفوذ به دیتابیس را داشته باشید ، دسترسی به اطلاعات نرم افزار به راحتی امکان پذیر است. تلگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست و دارای دیتابیس محلی خود می باشد.

از طرفی دستگاه های موبایل و سیستم های کامپیوتری سخت افزارهای چندان ایمنی نداشته و معمولا اطلاعات ذخیره شده در دیتابیس محلی، بدون رمزنگاری و به صورت قابل دسترس، قرار می گیرند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که با نفوذ به دیتابیس محلی ، امکان هک تلگرام هم وجود دارد. اما این به معنای هک تلگرام از سرورهای اصلی نیست .

در این شرایط هکر می تواند با چند ترفند ساده به دیتابیس محلی تلگرام و یا به طورکلی به گوشی نفوذ کرده و علاوه بر تلگرام به دیگر نرم افزارها مانند اینستاگرام و …. دسترسی داشته باشد. اما مسئله دیگر اینجاست که این ترفندها شاید برای یک هکر حرفه ای ساده باشد، ولی افراد عادی که هیچ آشنایی با برنامه نویسی و مهارت های لازم برای هک ندارند، چگونه می توانند اقدام به هک تلگرام و کنترل تلگرام فرزندان خود نمایند ؟

در پاسخ به سوال بالا باید گفت که برنامه های هک و کنترل دقیقا برای همین کار ساخته شده اند. تا اگر کسی توانایی و دانش نفوذ به اطلاعات موردنظرش را نداشته باشد، بتواند از این طریق به مقصود خود برسد. برنامه هک تلگرام plc نیز یکی از بهترین برنامه هایی است که در همین زمینه فعالیت دارد و به همین ترتیبی که در بالا گفتیم، هک تلگرام را برای افراد امکان پذیر می کند.

کنترل تلگرام فرزندان با برنامه PLC SPY

در ابتدا باید بگوییم که هک تلگرام امکان پذیر است . به شرطی که شما یا به گوشی شخص موردنظر دسترسی داشته باشید. و یا اطلاعاتی مانند شماره تلفن و آیدی آن شخص را داشته باشید، تا بتوانید یک برنامه تروجان که به اصطلاح برنامه هک تلگرام باشد را برای او ارسال کنید. و از طریق آن برنامه اطلاعات تلگرام هدف برای شما ارسال شود.

اما هک تلگرام به این شکل که بخواهیم بدون هیچ گونه دسترسی و داشتن اطلاعاتی به پیام های هدف دسترسی پیدا کنیم و کنترل تلگرام او را به دست بگیریم امکان پذیر نمی باشد.

با توجه به مطالبی که گفتیم، می توان نتیجه گرفت که برخی از تبلیغاتی که درباره هک و کنترل تلگرام دیگران می بینیم، حقیقت دارند و نرم افزارهایی وجود دارد که به وسیله آن بتوانیم به دیتابیس محلی تلگرام شخص مورد نظر دسترسی پیدا کنیم. و از آن طریق اطلاعات موردنظر خود را دست یابیم.

یکی از برنامه هایی که توسط سامانه کنترل فرزند در زمینه کنترل و نظارت بر فعالیت فرزندان در شبکه های اجتماعی ارائه شده است، برنامه PLC SPY می باشد. که بسیاری آن را به برنامه هک تلگرام plc می شناسند.

سامانه کنترل فرزند یکی از فروشگاه های معتبری است که نرم افزارهایی را در راستای هدف کنترل و نظارت بر فرزندان طراحی و عرضه نموده است. این سامانه تحت نظر پلیس فضای تبادل اطلاعات (فتا) کار می کند و دارای پشتیبانی آنلاین و ارائه خدمات به والدین عزیز می باشد. این سامانه تا کنون توانسته قدم های بزرگی را در راستای کنترل فرزندان در فضای مجازی و کم کردن آسیب های شبکه های اجتماعی برروی کودکان و نوجوانان، بردارد.

اکنون سامانه کنترل فرزند با ارائه نسخه جدید برنامه هک تلگرام PLC به والدین عزیز این امکان را می دهد که بدون دسترسی به گوشی فرزندشان و تنها با فرستادن یک برنامه (که می تواند با آیکون دلخواه خودشان مثلا تلگرام بدون فیلتر شکن طراحی شود) به اطلاعات تلگرام فرزندشان دسترسی پیدا کنند. PLC SPY تنها یک برنامه هک تلگرام نمی باشد و درواقع به هک گوشی فرزند شما می پردازد. و از آن طریق می توانید اطلاعات موجود در تلگرام او را نیز بخوانید. فرزند شما با کلیک بر روی برنامه ای که برای او ارسال کرده اید اجازه دسترسی به تمام قسمت های گوشی خود را به شما می دهد. نکته جالب اینجاست که این برنامه به محض کلیک برروی آن نصب می شود و در همان لحظه از منوی گوشی فرزند شما پاک شده تا قادر به حذف آن نباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه PLC SPY می توانید به صفحه اصلی سایت سامانه کنترل فرزند که لینک آن را در زیر قرار داده ایم مراجعه نمایید.

نرم افزار کنترل تلگرام فرزند PLC SPY

بازدیدها: 199

دیدگاهتان را بنویسید