کلاب هاوس چیست ؟ چگونه می توانیم در آن عضو شویم و …

کسب درآمد از یوتیوب
کسب درآمد از یوتیوب به 3 روش
مارس 2, 2021
فروش پیج اینستاگرام
فروش پیج اینستاگرام و هر آنچه در این باره باید بدانید
مارس 3, 2021

کلاب هاوس چیست ؟ چگونه می توانیم در آن عضو شویم و …

کلاب هاوس

معرفی کلاب هاوس

جدیدا clubhouse به عنوان یک اپلیکیشن جذاب معرفی شده است. در واقع این نرم افزار برای کاربران اپل طراحی شده است. بنابراین افرادی که از سیستم عامل iOS استفاده می کنند می توانند آن را نصب کنند. در این مقاله می خواهیم در مورد clubhouse صحبت کنیم. اگر می خواهید با این نرم افزار بیشتر آشنا شوید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

clubhouse چیست؟

تصور کنید برنامه ای در تلفن خود دارید که به شما امکان می دهد مکالمه های زنده دیگران را گوش دهید. اما نه به صورت غیر قانونی!!. این افراد خودشان می خواهند که شنیده شوند. حتی ممکن است معروف باشند یا سلبریتی باشند! (با این وجود هیچ تضمینی وجود ندارد).

ممکن است به شما فرصت عضویت در چت داده شود. به عنوان یک شبکه اجتماعی چت صوتی تصور کنید. نحوه کار این نرم افزار مشابه با آن است که جوردن مینور از PCMag در بررسی ما می گوید ، “اگر توییتر پادکستی بود که در آن زندگی می کردی چه می کردی؟”

پس هیچ تصویری در این برنامه وجود ندارد؟

خیر. فقط عکس پروفایل برای هر کاربر وجود دارد. در واقع سر و کار اصلی شما با صدا و ویس ها است.  یا این که با استفاده از نوشته ها می توانید اطلاعات موجود را مشاهده کنید. پس اگر از علاقه مندان اینستاگرام یا نرم افزار هایی مانند تیک تاک هستید، باید بگوییم که در کلاب هاوس تجربه ی متفاوتی را خواهید داشت.

برخی از افراد از این تجربه ی متفاوت لذت می برند. برخی هم معتقد هستند که استفاده نکردن از جلوه های بصری مانند تصویر ها می تواند افراد را از این شبکه دور کند.

کلاب هاوس

کلاب هاوس اپلیکیشنی برای گوش دادن

برنامه Clubhouse برای آیفون!

کلاب هاوس در حال حاضر فقط در iOS موجود است. هر کاربر آیفون می تواند این برنامه را دانلود کند . همانطور که گفته شد در این نرم افزار  شما به مکالمات گوش می دهید. ضمن این که در صورت دعوت شدن به آن می توانید در یک مکالمه شرکت هم داشته باشید.

آیا نصب و راه اندازی کلاب هاوس راحت است؟

جواب منفی است!. در زمان نوشتن این مقاله ، برای دسترسی به این نرم افزار و محتوای درون آن  به یک دعوت نامه موجود کلاب هاوس نیاز دارید. هر کاربر جدید دو دعوت نامه دریافت می کند و با استفاده از برنامه درآمد بیشتری کسب می کند.

آیا می توانم از Clubhouse در iPad استفاده کنم؟

به دلیل این که iPad هم از سیستم عامل مشابه استفاده می کند می تواند این برنامه را نصب کند. اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که برای این دستگاه بهینه سازی نشده است.

کلاب هاوس

استفاده از کلاب هاوس در آی پد

بنابراین شما می توانید از این برنامه در یک پنجره کوچک استفاده کنید . یا آن را در اندازه ای عجیب و بزرگنمایی شده در دو برابر مشاهده کنید. معمولا حالت اول برای استفاده ی شما از نظر رزولوشن و ابعاد تصویر جالب تر خواهد بود.

چرا کلاب هاوس برای اندروید طراحی نشده است؟

یک برنامه اندرویدی برای این نرم افزار در حال ساخته شدن  است. اما توسعه دهندگان می خواهند به آرامی مقیاس کاربران  خود را افزایش دهند . چون تعداد کاربران اندروید بیشتر از کاربران آیفون در سراسر جهان است.

معمولا محدودیت هایی که در مورد یک برنامه وجود دارد آن را جذاب می کند!. در این مورد استفاده از clubhouse در ابتدا در اپل بهینه سازی می شود. یک تفاوت بین کاربران اپل و اندروید ایجاد می شود. این تفاوت باعث می شود که برای کاربران اندرویدی هم جالب توجه شود. پس زمانی که نرم افزار اندرویدی ان وارد بازار شود با استقبال بسیار شدیدی مواجه می شوند!

از چه طریقی می توان آن را دریافت کرد؟

تنها وب سایتی که این شرکت در اختیار دارد joinclubhouse.com است. . (این سرویس را با clubhouse.io اشتباه نگیرید.)

Clubhouse چه اطلاعاتی را برای ثبت نام می خواهد؟

شما باید شماره تلفن و نام واقعی خود را به کلاب هاوس  بدهید (از نظر تئوری). قبل از اینکه حتی دعوت شوید ، می توانید نام کاربری نهایی خود را برای سرویس ثبت کنید. شخصی که شما را دعوت می کند به شماره تلفن شما احتیاج دارد. لینکی برای شما ارسال می شود که به شما می گوید از joinclubhouse.com/app بازدید کنید و با آن شماره وارد سیستم شوید.

اگر نمی خواهید از ابتدا پروفایلی تنظیم کنید ، حساب Twitter خود را به Clubhouse پیوند دهید. حتی می تواند عکس پروفایل توییتر موجود شما را نیز وارد کند. کلاب هاوس همچنین به شما کمک می کند تا مخاطبین خود را به هم پیوند دهید.  با این کار  پیدا کردن افرادمخاطب  برای دنبال کردن آن ها آسان تر است. اگر لیست مخاطبی که از این کلاب استفاده می کند ندارید ،نگران نباشید!. پس از ورود به سیستم ، می توانید آدرس ایمیل را با سرویس تأیید کنید . با این کار در صورت بروز مشکل ، آن را به عنوان روشی برای اتصال مجدد در اختیار خواهید گرفت.

زمان راه اندازی clubhouse

Clubhouse در مارس 2020 (همراه با COVID در ایالات متحده!) راه اندازی شد. بخشی از آن به دلیل انحصار فقط دعوت کردن ، مانند عضویت در باشگاه واقعی در جهان ، به معامله بزرگی تبدیل شد. در آن روزهای اولیه ، این نرم افزار یک جامعه فوق العاده کوچک بود که عمدتاً متشکل از سرمایه گذاران ریسک کننده روی این پروژه بود.

از این گذشته ، شرکتی که در پشت کلاب هاوس قرار دارد – شرکت آلفا دیسکاوری- پس از دو ماه از فعالیت ، 12 میلیون دلار از آندرسن هوروویتس سرمایه گذاری کرد. ارزش آن 100 میلیون دلار بود – و در آن زمان فقط 1500 کاربر داشت. اکنون بیش از سرمایه گذاران به آن دسترسی دارند . با این که به نظر می رسد که موضوع ایجاد دعوت نامه عضویت افراد در این نرم افزار را سخت کرده است، اما استفاده از این نرم افزار به همین دلیل جذاب شده است!.

 

در این نرم افزار چه کاری انجام می شود؟

کلاب هاوس

در کلاب هاوس چه کارهایی می توان انجام داد

هنگامی که سرانجام به این نرم افزار دسترسی پیدا کردید ، برنامه صفحه ای پر از موضوعات گفتگو را برای دنبال کردن ارائه می دهد. از ورزش گرفته تا فناوری ، امور جهانی تا علمی یا “موارد محبوب” و موارد دیگر.

در هر یک از علاقه مندی های  افراد علاقه مند به همان چیز را پیدا می کنید و می توانید آنها را دنبال کنید. هرچه مباحث و افراد بیشتری را دنبال کنید ، به احتمال زیاد پیشنهاداتی را  متناسب با خواسته هایتان خواهید گرفت.

 

اتاق های چت راه اندازی شده دائمی هستند؟

اتاق های مکالمه با راه اندازی یا پایان دادن به افراد ، ایجاد می شوند. یعنی وجود داشتن ، باقی ماندن یا نماندن آن ها به عهده ی کاربری است که آن ها را ایجاد می کند. هیچ چیزی توسط clubhouse تصمیم گیری نمی شود و مانند یک شبکه غیر متمرکز عمل می کند!. اما این بدان معنا نیست که اعضای دیگر راهی برای ضبط چت پیدا نمی کنند. افرادی که به یک مکالمه یا چت روم راه پیدا می کنند می توانند تمام مکالمات شما را ثبت و ضبط کنند و یا به نوعی شنود مکالمات داشته باشند.

کلاب هاوس

اتاق های چت کلاب هاوس

چند نفر می توانند در مکالمه حضور داشته باشند؟

محدودیت فعلی 5000 نفر در هر چت روم کلابهاوس است .کاربران در آن اتاق مکالمه یا همان چت روم را به صورت مستقیم در YouTube شروع می کنند .این  یک راه حل هوشمندانه برای ثبت موارد گفته شده است.

منظور شما از مکالمه واقعاً چیست؟ پادکست؟

این به تنظیمات چت روم ورودی شما بستگی دارد . اما به یاد داشته باشید  که همه افراد درگیر با تلفن های آیفون خود صحبت می کنند. آنها یکدیگر را نمی بینند ، بنابراین واقعاً مانند گوش دادن به تماس تلفنی است. هیچ ویرایش حرفه ای ، جلوه های صوتی ، انتقال و تبلیغات (حداقل نه به طور رسمی) وجود ندارد.

گفته می شود ، “سبک” مکالمه انعطاف پذیر است:

به این معنی که یک اتاق ممکن است یک نفره گاه به گاه بین دوستان باشد .در حالی که اتاق دیگر یک مصاحبه رسمی تر به سبک گفتگو ، یک بحث گروهی بزرگ ، یا حتی یک موسیقی است. علاوه بر این در مورد زمینه های دیگری هم می تواند صحبت شود. بنابراین این نرم افزار می تواند به صورت چند جانبه فعالیت کند و محدودیتی ندارد.

امنیت

در مورد امنیت این نرم افزار با توجه به این که سابقه ی طولانی ندارد اطلاعات زیادی در دسترس نیست. اما هر کسی که از آن استفاده می کند باید شرایط آن را پذیرفته باشد. علاوه بر این افراد در آن اطلاعات خود را به صورت خودآگاه به اشتراک می گذارند. بنابراین نقض حریم خصوصی ای وجود نخواهد داشت!

هک کردن این نرم افزار هم تا به حال انجام نشده است. یا حداقل گزارشی از آن به دست نرسیده است. اما برای هر نرم افزاری حتی با رتبه های بالا ممکن است این اتفاق بیفتد. بیشتر افرادی که می خواهند در چت روم های خود از موضوعات امنیتی صحبت کنند به این نرم افزار نمی آیند. اما در صورتی که کار شما فقط برای ارتباط برقرار کردن است می توانید از این نرم افزار مطمئن باشید.

جمع بندی

همانطور که از نام کلاب هاوس پیداست، افرادی که در آن جمع می شوند با احتمال زیادی با هم آشنایی دارند. حتی اگر آشنایی هم نداشته باشند باید برای آن ها دعوتنامه ارسال شود. در غیر اینصورت نمی توانند از آن استفاده کنند . پیش بینی می شود که در سال های آینده این نرم افزار به عنوان یکی از مهمترین ها و محبوب ترین ها شناخته شود.

 

بازدیدها: 21

دیدگاهتان را بنویسید