پیدا کردن گوشی گم یا دزدیده شده با 4 روش

هک ایمیل
پیدا کردن پسورد ایمیل به صورت کامل
نوامبر 1, 2018
قیمت دلار در 13 آبان 97 چه تغییراتی خواهد داشت ؟
نوامبر 3, 2018

پیدا کردن گوشی گم یا دزدیده شده با 4 روش

پیدا کردن گوشی

با پشرفت فناوری و آمدن گوشی های هوشمند، بسیاری از کارها و ارتباطات ساده تر و رفاه بیشتری شامل حال انسان ها شده است. اما با وجود تمام امکانات خوبی که این فناوری در اختیار ما قرار داده، مشکلات بسیاری را نیز برای ما به وجود آورده است. یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند، بسیار ما را آزرده خاطر کند گم شدن و یا دزدیده شدن این گوشی های هوشمند می باشد، چرا که ما بسیاری از اطلاعات خصوصی خود و همچنین اسناد کاری و یا چیزهای دیگری را در گوشی های خود ذخیره می کنیم که با گم شدن این گوشی های موبایل تقریبا همه چیزمان را از دست می دهیم. بنابراین همه ما به دنبال راهی برای پیدا کردن گوشی موبایل خود در صورت گم شدن آن هستیم. ما در این مطلب 4 تا از کارآمد ترین روش ها را برای پیدا کردن گوشی سرقت شده یا گم شده معرفی خواهیم کرد.

پیدا کردن گوشی گم شده در حالت خاموش

در صورتی که گوشی خود را گم کرده اید و به هر دلیلی خاموش شده است و امکان برقراری ارتباط با آن را ندارید، تنها راه پیدا کردن موقعیت مکانی سیم کارت گوشی است که توسط اپراتورهای تلفن همراه صورت می گیرد.

در کشور ما تا کنون فقط اپراتورهای ایرانسل و همراه اول امکان ردیابی و پیدا کردن گوشی گم شده را برای کاربران خود فراهم کرده اند.

برای پیدا کردن موقعیت سیمکارت های همراه اول می توانید به بخش ردیابی گوشی این شرکت مراجعه کنید و مراحل گفته شده را طی کنید تا درخواست شما پیگیری شود. همراه اول به این درخواست به صورت رایگان رسیدگی می کند.

کسانی که سیمکارت ایرانسل دارند هم می توانند به بخش ردیابی گوشی گم شده  در سایت این شرکت مراجعه کرده و مراحل گفته شده را طی کنند تا درخواستشان پیگیری شود. هر درخواست ردیابی در شرکت ایرانسل ۱۰۰ تومان هزینه دارد.

پیدا کردن گوشی دزدیده شده از طریق کد IMEI و مراجع قضایی

در مطالب قبلی درباره سریال گوشی و کد IMEI صحبت کرده ایم و حتما می دانید که هر گوشی سریال مخصوص به خود را دارد که معمولا در قسمت تنظیمات موبایل نوشته شده است. شما با داشتن سریال گوشی خود می توانید به مراجع قضایی مراجعه کرده و از آن طریق گوشی خود را ردیابی کنید.

اما چنانچه کد IMEI گوشی خود را ندارید و موبایلتان اندرویدی است و البته از قبل به اکانت گوگل خود متصل نمودید، می توانید به تنظیمات گوگل از بخش Android مراجعه کنید و برروی مثلث کوچک کنار صفحه کلیک کرده و لیست دستگاه های متصل به اکانت خود را مشاهده کنید.

در این لیست نام دستگاه و رو به روی آن کد IMEI‏ قرار گرفته است. می توانید این کد را به مراجع قضایی جهت ردیابی گوشی موبایل خود تحویل دهید.

همچنین برای پیدا کردن کد IMEI دستگاه های اپل می توانید به سایت رسمی اپل مراجعه کنید و مراحل گفته شده را که به صورت تصویری می باشد طی کنید تا کد دستگاهتان را به دست آورید.

ردیابی گوشی دزدیده شده از طریق تاریخچه نقشه گوگل

پیدا کردن گوشی

در صورتی که اپ Google Maps را از قبل بر روی گوشی خود نصب و قابلیت Location History آن را فعال کرده باشید، پیدا کردن گوشی شما بسیار راحت است چرا که می توانید به بخش تایم لاین تاریخچه نقشه گوگل مراجعه کرده و تمام مکان هایی که موبایل شما در آنجا بوده را مشاهده کنید.

پیدا کردن گوشی گم شده در حالت روشن

اگر گوشی گم شده شما روشن است اما با تماس گرفتن موفق به پیدا کردن آن نشده اید، احتمالا راهکارهای زیر به شما کمک خواهد کرد تا هرچه سریع تر گوشی خود را پیدا کنید.

پیدا کردن گوشی گم شده اندروید

برای استفاده از این روش باید گوشی شما از قبل به اکانت گوگل و به اینترنت متصل باشد. این روش با استفاده از قابلیت Android Device Manger صورت می گیرد.

پیدا کردن گوشی

برای پیدا کردن موقعیت دقیق دستگاهتان به Android Device Manger مراجعه کنید، درصورتی که دستگاه شما به اینترنت متصل باشد می توانید مکان دقیق گوشی خود را مشاهده نمایید. سپس می توانید از طریق گزینه Lock دستگاه خود را قفل نمایید تا شخص دیگری به اطلاعات آن دسترسی نداشته باشد.

ردیابی و پیدا کردن آیفون ، آیپد ، مک بوک  و.. گم شده

برای پیدا کرن گوشی اپل می توانید به سرویس icloud مراجعه کرده و از قسمت Find My iPhone دستگاه اپل خود را ردیابی کنید. جهت استفاده از این سرویس باید دستگاه شما به اینترنت متصل باشد و قابلیت location services نیز از قبل فعال باشد.

بعد منوی بالای صفحه را از روی All Devices بر روی نام دستگاه خود تنظیم کنید تا ردیابی آن شروع شده و بتوانید موقعیت دقیق آن را مشاهده کنید. در این جا هم می توانید از گزینه Lock برای قفل کردن گوشی استفاده نمایید.

پیگیری و یافتن گوشی و لپ تاپ گم شده ویندوز و ویندوز فون

برای پیدا کردن گوشی با سیستم عامل ویندوز و همچنین لپ تاب خود می توانید به قسمت Devices مایکروسافت مراجعه نمایید و وارد اکانت مایکروسافت خود شوید بعد از آن با کلیک بر روی گزینه  Find my phone  می توانید موقعیت دقیق دستگاه مورد نظر خود را مشاهده و آن را ردیابی کنید.

استفاده از نرم افزارهای ردیابی برای پیدا کردن گوشی

علاوه بر روش هایی که در بالا توضیح دادیم پیشنهاد می کنیم از اپ هایی که برای ردیابی موبایل طراحی و نوشته شده اند استفاده نمایید.

یکی از اپ هایی که به زبان فارسی نوشته شده و مطابق با نقشه های کشورمان ایران طراحی شده است، نرم افزار ردیاب هوشمند می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آن می توانید به صفحه اصلی نرم افزار که در زیر لینک آن را قرار داده ایم، مراجعه نمایید.

ردیابی گوشی با نرم افزار ردیاب هوشمند

همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب مربوط به ایمن سازی گوشی در برابر سرقت را نیز مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید