پسورد مطمئن برای ضد هک بودن دستگاه خود با برنامه LastPass

مسیریاب Waze به همراه لینک دانلود زبان فارسی
اکتبر 2, 2017
نظرسنجی در تلگرام
نظرسنجی در تلگرام را چگونه انجام دهیم؟
اکتبر 4, 2017

پسورد مطمئن برای ضد هک بودن دستگاه خود با برنامه LastPass

ضد هک

شاید بتوان گفت ساده ترین و بهترین در عین حال قدرتمندترین روش ها برای ضد هک شدن، انتخاب پسوردی مطمئن طولانی و غیرقابل حدس می باشد.

اما بسیاری از کاربران به دلیل حافظه کم و  فراموشی پسورد خود ، از این روش مهم چشم پوشی کرده و اقدام به انتخاب پسوردهای ساده و قابل حدس می کنند.

پسوردهای این چنینی را هکر ها با استفاده از ابزاری خاص، در عرض چند دقیقه بدست خواهند آورد و قابل هک شدن و بازیابی می باشند که همین عامل سبب می شود اطلاعات شما در معرض خطر باشد.

ما این موضوع را انتخاب کردیم به دلیل اینکه خیلی ها هستند که ضد هک بودن را نمیدانند و برنامه ای را برای مدیریت پسوردها به علاقه مندان ارائه خواهیم داد :

چرا برای ضد هک بودن لزوما از پسورد مطمئن استفاده کنیم؟

کاربرانی هستند بر این باور که استفاده و  انتخاب پسوردهای طولانی خواهد توانست ضد هک بودن دستگاه خود را تضمین کند. با این حال باید گفت که تصورشان کاملا  اشتباس و تنها طولانی بودن یک پسورد نمی تواند امنیت آن را تضمین کند.

مسئله جالب این است که بسیاری از افراد با اینکه از اهمیت انتخاب پسورد مطمئن و غیرقابل حدس آگاه هستند، باز هم نسبت به این موضوع ، بی تفاوت بوده و پسوردهای کوتاه و ساده را برای حساب های کاربریشان بر می گزینند. تحقیقات نشان می دهد که پسورد “123456” در سال 2016 بیشترین انتخاب را در بین پسوردهای دیگر داشته و تقریبا یک پنجم افراد از این پسوردها برای حساب های کاربری مختلفشان استفاده می نمایند. این یعنی یک هکر با احتمال 20 درصد می تواند با زدن شماره 123456 به حساب کاربری دست پیدا کند!

بیشترین پسورد های کاربران

همچنین پسورد های (Password, 12345, 12345678, football, qwerty) محبوبیت و بیشترین انتخاب در بین کاربران داشته اند. این انتخاب ها بییانگر این است که  بسیاری از افراد از اهمیت انتخاب پسورد مطمئن آگاه نبوده و نسبت به این امر سهل انگاری می نمایند. حال با توجه به این موضوع می توان به این نتیجه رسید که یک هکر تا 70 درصد می تواند در همان 20 انتخاب اول خود به پسورد شما برسد. علاوه بر عبارات بالا، تاریخ های تولد، روزهای مهم سال و اینگونه پسوردها نیز به سادگی قابل حدس بوده و بدون نیاز به ابزار خاص قابل حدس زدن می باشند.

ویژگی های پسورد ضد هک و مطمئن

ویژگی هایی که برای یک پسورد مطمئن در نظر گرفت این است که هکرها نتوانند در امر حدس پسوردموفق باشند همانطور که در مطالب پیشین در امر جلوگیری از هک وای فای ، بیان نمودیم، از نگاه کارشناسان بهترین پسورد، پسوردی است که از حروف بزرگ و کوچک، اعداد، علائم و نشانه ها تشکیل شده باشد. همچنین این حروف، نباید هیچ ارتباط معنایی خاصی با یکدیگر داشته و در نهایت نباید کمتر از 8 کاراکتر باشند.

به عنوان مثال این پسوذرد ها (gV33&h2M, [email protected]#9, Hl8E&2b!) می توانند از امنیت خوبی داشته باشند و به راحتی قابل حدس زدن و پیدا شدن نخواهند بود.

با اینکه پسوردهای پیچیده ای بسیار سخت در یاد می مانند ، بخصوص اگر تعداد کاراکترهای آن بیشتر باشند،اما برای هر حساب کاربری بهتر است از یک پسورد جداگانه استفاده نماییم، کمی دشوار بوده و نیاز است که این پسوردها را در جایی ذخیره نماییم. برای این منظور نیز ابزارهایی به رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است که به نرم افزارهای مدیریت پسورد معروف می باشند.

باید گفت که برنامه LastPass یکی از  بهترین برنامه های مدیریت پسورد است که  در بین کاربران بسیار از محبوبیت ویژه ای برخوردار است و قادر است با انواع سیستم عامل ها کار کند. این برنامه بسیار مفید بوده و حتی قادر است به صورت اتوماتیک پسوردهای شما را تغییر دهد تا از بیشترین امنیت ممکن برخوردار شوید. علاقه مندان به این برنامه می توانند از طریق لینک انتهای مطلب اقدام به دانلود این برنامه نمایند.

دانلود برنامه  LastPass برای مدیریت پسورد

برنامه LastPass  این امکان را به شما خواهد داد که برای ساختن و مدیریت پسوردهای حساب های کاربری خود مفید باشد و امکانات فراوانی را در زمینه مدیریت پسوردها به شما ارائه می دهد. علاقه مندان به این برنامه می توانند از طریق لینک های زیر اقدام به دانلود برنامه مدیریت پسورد مطمئن LastPass نمایند و از امکانات بی نظیر آن نهایت استفاده را ببرند.

 

دانلود LastPass برای اندروید

دانلود LastPass برای آیفون

ضد هک

برنامه lastpass

بازدیدها: 40

دیدگاهتان را بنویسید