پاسپورت تلگرام و کاربرد آن چیست ؟ چگونه آن را فعال کنیم ؟

آموزش تغییر ایمیل اینستاگرام و یا حذف آن در بخش مشخصات اینستا
آگوست 27, 2018
دیلیت اکانت اینستاگرام
آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام همراه با حذف حساب موقت و دائمی به صورت تصویری
آگوست 31, 2018

پاسپورت تلگرام و کاربرد آن چیست ؟ چگونه آن را فعال کنیم ؟

پاسپورت تلگرام

قابلیتی جدید که تلگرام در آخرین نسخه خود معرفی کرده است پاسپورت تلگرام یا telegram passport می باشد که قابلیت و کاربردهای مختلفی برای کاربران خود دارد که میتواند جدا از محبوبیتی که این مسنجر دارد نقطه عطف آن نیز باشد.

این قابلیت جدید تلگرام که با نام پاسپورت تلگرام  معرفی شده است دقیقا شبیه به یک پاسپورت منتها از نوع مجازی است که با استفاده از آن میتوانید همان احراز هویت و ثبت نام در سایتها را آسان تر انجام دهید .

پاسپورت تلگرام چیست؟

به طور واضح و آسان میتوان گفت که پاسپورت تلگرام یه نوع مدرک هویتی که کاربرد آن در فضای مجازی است ، میباشد که با استفاده از میتوان ثبت نام ها و احراز هویت های سایت را انجام داد .

به این ترتیب شما می توانید بدون نیاز به پشت سر گذاشتن مراحل مختلف ثبت نام، ارسال مدارک و یا سایر موارد، از سرویس های مختلف اینترنتی که از این قابلیت پشتیبانی می کنند، استفاده کنید.

حساب گوگل یک نمونه از این نوع پاسپورت ها میباشد که یا استفاده از آن سرویس های مختلف گوگل، همچون گوگل پلی، جیمیل، گوگل درایو، گوگل مپ و سایر سرویس های این شرکت و همچنین سایر شرکت ها که از حساب گوگل پشتیبانی می کنند استفاده کنید. پس با استفاده از حساب گوگل می توانید از صد ها سرویس مختلف، بدون نیاز به ثبت نام دوباره استفاده کنید و تنها کاری که باید برای دریافت سرویس های مختلف انجام دهید این است که اطلاعات حساب گوگل خود را وارد نمایید.

پاسپورت تلگرام نیز تقریبا به همین شکل عمل می کند. یعنی شما یک بار در تلگرام احراز هویت می شوید، مدارک خود را ارسال می کنید و حساب تلگرامی خود را فعال می نمایید، سپس در هر سرویس و یا وب سایتی که نیاز به ثبت نام دارید، می توانید با لاگین کردن به حساب تلگرامی خود، از آن استفاده کنید.

حوزه عملکردی پاسپورت تلگرام نکته ای مهم است که بیشتر برای امور مالی و اقتصادی در نظر گرفته شده است و با استفاده از آن می توان در سرویس های مختلف مالی، درگاه های پرداخت، وب سایت های خرید و فروش و صرافی های مختلف، لاگین شد.

پاسپورت تلگرام

طریقه فعالسازی فعال سازی پاسپورت تلگرام

با توجه به آموزش وب سایت رسمی تلگرام  راه اندازی آن کار سختی نیست برای استفاده از این سرویس تنها نیاز است که اپلیکیشن تلگرام خود را به آخرین نسخه موجود بروز رسانی کنید. پس از بروز رسانی تلگرام، می توانید در قسمت تنظیمات به این بخش مراجعه نمایید.

همانطور که اشاره شد برای فعال سازی قابلیت پاسپورت تلگرام، ابتدا باید مدارک هویتی خود را برای تلگرام ارسال کنید. پس از آن، تمامی مدارک شما به صورت رمزنگاری شده در فضای ابری تلگرام ذخیره شده و شما می توانید در هر زمانی به آن ها دسترسی داشته باشید. این قابلیت برای دو سیستم عامل اندروید و آی او اس، در مسیر زیر قرار گرفته است:

  • اندروید : Settings/Privacy and Security/Telegram Passport
  • آیفون : Settings/Telegram Passport

به بخش مورد نظر خود رفته و آن مدارکی که قصد دارید برای تلگرام ارسال کنید را انتخاب و علامت بزنید سپس گزینه آپلود و ارسال را انتخاب کنید تا مدارک شما به سرورهای ابری تلگرام ارسال گردد. در ضمن شما می توانید در هر زمانی که بخواهید دوباره به این صفحه بازگشته و اطلاعات خود را تغییر و یا مدارک جدیدی را ارسال نمایید. برای مشاهده مدارک و اطلاعات وارد شده در پاسپورت تلگرام باید از طریق مسیر های بالا، دوباره به همین بخش مراجعه نمایید. همچنین برای آگاهی از تعداد سرویس ها و وب سایت هایی که با استفاده از پاسپورت تلگرام به آن ها لاگین شده اید، می توانید از بخش Logged in with Telegram در همان صفحه Privacy and Security اقدام نمایید.

پاسپورت تلگرام

به این نکته توجه داشته باشید که هنوز تلگرام ، پاسپورت تلگرام را برای همه در دسترس قرار نداده است و شاید با دریافت نسخه جدید نیز، هنوز برای آنان فعال نشده باشد. اگر این سرویس برای شما فعال نشده است، بهتر است چند روزی صبر کنید تا مراحل فعال سازی آن برای همه کاربران تلگرام به پایان برسد.

امنیت پاسپورت تلگرام

اگر بخواهیم امنیت پاسپورت تلگرام را بررسی کنیم باید بگوییم با توجه به اینکه مدارک هویتی باید برای استفاده از این قابلیت برای سرورهای این پیام رسان ارسال کنیم شاید مقداری نگرانی داشته باشید که تلگرام این نگرانی ها را با استفاده از رمزنگاری سرتاسر (End to End) خود حل کرده است و به کاربران پاسپورت تلگرام این اطمینان را داده است که تمامی اطلاعات و مدارک ارسالی آن ها در هنگام ارسال رمزنگاری شده و هیچ کس به غیر از خود ارسال کننده به آن ها دسترسی نخواهد داشت.

در حقیقت در همان ابتدا برای ارسال مدارک خود، نیاز دارید که یک پسورد مطمئن برای خود انتخاب کنید. پس از انتخاب پسورد، تلگرام به شما اجازه انتقال اطلاعات را خواهد داد. پس از موفقت آمیز بودن ارسال مدارک، تمامی مدارک شما با استفاده از همان پسوردی که انتخاب کرده اید، رمز خواهد شد و هیچکس جز خود شما به آن دسترسی نخواهد داشت.

در هنگام لاگین به وب سایت هایی که از پاسپورت تلگرام استفاده می کنند نیز تنها نیاز است که یک بار پسورد خود را برای بازگشایی مدارک وارد کنید تا وب سایت مورد نظر شما بتواند به اطلاعاتی که تعیین شده است، دسترسی داشته باشد و پس از آن، دوباره تمامی اطلاعات رمز خواهد شد.

پاسپورت تلگرام چه کاربردهایی دارد ؟

در مورد بخشی از کاربرد پاسپورت تلگرام صحبت شد که برای لاگین شدن و ثبت نام در وب سایت هایی است که از این قابلیت پشتیبانی می کنند و کاربردهای دیگر آن باید گفت که در حال حاضر  وب سایت ePayments.com که در زمینه انجام تراکنش های مالی در بریتانیا فعالیت می کند، از این سیستم پشتیبانی می کند و می توان در آن بدون نیاز به ارسال مدارک دوباره، با استفاده از پاسپورت تلگرام ثبت نام به عمل آورده و از خدمات آن بهره مند شد.

تلگرام از همه شرکت ها و سازمان هایی که تمایل به استفاده از سیستم احراز هویت تلگرام را دارند درخواست کرده تا هر چه سریعتر درخواست های خود را برای دریافت API ارسال کنند تا مطابق با خواسته های آنان، این سیستم در اختیار آن ها قرار بگیرد. در حال حاضر پشتیبانی از این سیستم هیچگونه هزینه مالی در بر نداشته و کاملا رایگان می باشد.

بیشترین کاربرد پاسپورت تلگرام برای وب سایت ها و سرویس هایی است که دارای خدمات مالی و تجاری هستند. این سرویس ها می توانند همانند ICO ها، درگاه های پرداخت، صرافی های آنلاین و یا سایر موارد تجاری نیز باشند.

همچنین می توانید دیگر مطالب مربوط به تلگرام را از لینک های زیر مطالعه نمایید.

هک تلگرام

نظرسنجی در تلگرام

تماس صوتی تلگرام

شماره مجازی با برنامه 2ndline، قابل استفاده در تلگرام

ساخت کانال تلگرام

دیلیت اکانت موبوگرام

تلگرام بتا

بازدیدها: 53

دیدگاهتان را بنویسید