ویژگی های جالب سیستم عامل اندروید 7

خیانت همسر
استفاده از نرم افزار spy برای رهایی که افکار پریشان خیانت همسر
فوریه 9, 2018
بازاریابی تاثیر گذار
ترفندهایی برای بیشتر دیده شدن در اینستاگرام برای بازاریابی تاثیر گذار
فوریه 13, 2018

ویژگی های جالب سیستم عامل اندروید 7

اندروید 7

نسخه اندروید 7 مدتی است که معرفی شده است که با توجه به قابلیت و ویژگی های جالبی که این سیستم عامل دارد  توانسته خیلی زود محبوب شود.  یکی از این قابلیت API  Autofill یا تکمیل خودکارAPI  نام دارد و می‌تواند اطلاعات امنیتی کاربران مانند آدرس ایمیل، نام‌های کاربری و پسوردها را به صورت اتوماتیک و بدون اتلاف وقت از برنامه‌های مدیریت پسورد مانند LastPass، ۱Password، Enpass  و Dashlane به روی صفحات اصلی وبسایت‌ها انتقال دهد.

با توجه به این که همیشه می‌توان به لطف نسخه پیشنمایش ویژگی‌های قابل ارائه را زودتر از زمان عرضه نهایی سیستم عامل آزمود، ما نیز با نصب نسخه پیشنمایش Android O بر روی یک گوشی نکسوس ۶ پی سعی کردیم نگاه نزدیکی را به آن داشته باشیم. تمامی تغییراتی که ما در این نسخه مشاهده می‌کنیم اول راه هستند و قطعا می‌توانیم در نسخه نهایی اندروید ۸ شاهد بهبود در عملکرد آن‌ها باشیم.

بهبود سیستم و کارایی باتری اندروید 7

ارائه ویژگی های جدید در اندروید 7 و دستاوردهای مهمی که مختص به سیستم و در زیر قاب سیستم عامل وجود دارد که می‌تواند به بهبود تجربه کاربری و همچنین صرفه جویی در انرژی باتری بی‌انجامد. یکی از قابلیت‌های جذابی که گوگل آن را به نسخه پیشنمایش Android O آورده است، عمر باتری فوق‌العاده در حالت آماده به کار یا همان Standby است.

با توجه به قابلیت Doze، آپدیت بعدی اندروید محدودیت بیشتری را بر روی فعالیت های پس زمینه به ارمغان میاورد که می‌تواند اپلیکیشن ها را دور از آن نگه دارد. با صحبت‌های مسئولین گوگل ما شنیدیم که این قابلیت با جلوگیری از فعالیت برنامه‌ها در پس زمینه باعث عدم تخلیه باتری گوشی شما می‌شود. علاوه بر این، برخی از سرویس های در حال اجرا در پس زمینه نیز تا حدودی محدود خواهند شد تا مانعی در سر راه کاربران قرار نداشته باشد و در سمتی دیگر از اسراف عمر باتری جلوگیری شود.

گذشته از آن، اپلیکیشن ها در نسخه پیشنمایش Android O کمتر به روزرسانی های مکانی کاربران را دریافت خواهند کرد. خوشبختانه، گوگل می‌گوید این امر در تمامی سرویس‌ها شامل Google Play Services نیز اعمال شده است و محدودیت اعمال شده بدون شک می‌تواند کمک یار عمر باتری باشد. این قابلیت افزایش دهنده عمر باتری از جمله پیشرفت‌های بسیار کلیدی نسخه آینده اندروید است.

اندروید 7تنظیمات سریع و نوار وضعیت

این یکی از قابلیت‌هاییست که بسیاری از کاربران دوستش خواهند داشت. اینک، هر زمانی که شما تنظیمات سریع و یا سایه نوتیفیکیشن ها را به سمت پایین بکشید، یک دسته از آیکون های مهم را مشاهده خواهید کرد که به شما حالت وای فای و اتصال تلفنی و همچنین سطع فعلی باتری را نیز نشان خواهد داد.

بهبود طراحی آیکون

آیکون های تطبیقی یکی از قابلیت های جالبی است که در اندروید 7 قرار دارد به عبارت ساده، این ویژگی به معنای خداحافظی با آیکون های قدیمی است که پیشتر شاهد آن‌ها بودیم و در واقع هیچ قابلیت انعطافی ندارند. آیکون‌ها در نسخه بعدی اندروید کاملا تطبیق پذیر هستند و همانطور که در تصاویر زیر می‌بینید، می‌توانند نسبت به موارد مختلفی واکنش نشان دهند.

 

علاوه بر این، آیکون های مختلفی در دیوایس های مختلف به نمایش در خواهد آمد. به طور مثال در یک تلفن آیکون‌ها گرد هستند و در یک تلفن دیگر آیکون ها به شکل مربع‌هایی با لبه‌هایی نرم و گرد به نمایش درمی‌آیند. کاربران به همین خاطر می‌توانند مجموعه آیکون‌های بیشتری را در گوشی خود استفاده کنند که خبر خوبی خواهد بود.

 

در کنار تصویر پس زمینه جدید، یکی از نخستین چیزهایی که ممکن است توجه شما را پس از استفاده از نسخه پیشنمایش Android O به خود جلب کند، شرتکات های متحیرکننده است. این قابلیت همراه با نوقا رونمایی شد که یک راه جدید را برای جذاب کردن آیکون‌ها به نمایش می‌گذاشت. این راه درواقع نظیر شرتکات‌های لمس سه بعدی اپل، فشار طولانی مدت بر روی آن‌ها است.

نوتیفیکیشن های بهبود یافته

اکثر کاربران برای اینکه نوتیفیکیشن ها توسعه یافته اند گوگل را مورد تحسین قرار داده اند همین هم باعث شده است تا این شرکت هیچگاه بهبود بخشیدن به بخش نوتیفیکیشن ها را متوقف نمی‌کند و همواره در حال ارائه تجربیات بهتری در این بخش از پلتفرم موبایلی خود است. به طور مثال، سال گذشته قابلیت پاسخ از طریق نوتیفیکیشن ها به عنوان یک قابلیت جذاب به اندروید اضافه شد. اخیرا همراه با نسخه پیشنمایش Android O نیز دیده شده است که گوگل قصد دارد کنترل بیشتری را بر روی نوتیفیکیشن پاپ آپ به کاربران ارائه کند.

دیدگاهتان را بنویسید