هک گوشی از طریق شماره تلفن چگونه ممکن است ؟

آموزش هک حرفه ای
آموزش روش های اصولی هک و امنیت سیستم
مارس 5, 2019
ردیابی نامحسوس
ردیابی نامحسوس موبایل دیگران از طریق شماره تلفن
مارس 11, 2019

هک گوشی از طریق شماره تلفن چگونه ممکن است ؟

هک گوشی از طریق

چگونه می توان هک گوشی از طریق شماره را انجام داد؟

هک شماره تلفن یا هک گوشی از طریق شماره تلفن از عباراتی هستند که معمولا زیاد آنها را می شنویم و عده ای را نیز دیده ایم که به دنبال کشف روشی برای هک گوشی دیگران هستند.

اما سوال اصلی همه ی افراد این است که آیا می توان هک گوشی از طریق شماره را انجام داد ؟

هک گوشی موبایل از طریق شماره تلفن و یا هر روش دیگری ، بحث پیچیده ای است و به این سادگی نمی توان درباره آن صحبت کرد . چرا که یک مفهوم بسیاری کلی است و اگر واقعا منظورمان را درست بگوییم به این معناست که گوشی دیگران را بتوانیم بطور کامل تحت تصرف و نفوذ خود در بیاوریم.

امنیت گوشی های موبایل چه قدر است ؟

گوشی تلفن همراه یک وسیله شخصی بوده که معمولا حاوی اطلاعات مهمی نیز می باشد. اما این دستگاه های کاربردی، آنچنان که به نظر می رسند امن نیست و قابلیت هایی را برای ارسال اطلاعات به دیگر دستگاه ها نیز دارند.

تلفن هوشمند فقط یک تلفن نیست. شما فقط از آن برای برقراری تماس و دریافت پیام های متنی استفاده نمی کنید. این یک کامپیوتر کوچک است که شما را از طریق خدمات آنلاین متعدد با خانواده ، دوستان و کل جهان در ارتباط نگه می دارد. اما این همچنین یک دستگاه دارای دوربین و میکروفون است که شما همیشه در کنار خود دارید. تبدیل این سخت افزار به ابزاری نظارتی بسیار آسانتر و موثرتر از آن است که فکر می کنید.

نصب نرم افزار های کنترلی و جاسوسی روی گوشی موبایل، که معمولا به صورت مخفیانه و ناخواسته صورت می گیرد، می تواند اطلاعات گوشی شما را برای شخصی دیگر ارسال کند و از این طریق حریم خصوصیتان را به خطر اندازد.

امروزه علاوه بر هک با نصب برنامه بر روی گوشی تلفن همراه، هک گوشی از طریق شماره تلفن نیز ممکن شده است. البته همیشه استفاده از این قابلیت ها، بار منفی نداشته و در برخی موارد ممکن است بسیار مفید نیز باشد. از همین رو در این نوشته قصد داریم به طور مفصل درباره هک گوشی از طریق شماره تلفن صحبت کنیم و موقعیت هایی را که نیاز است تلفن همراهی را از راه دور کنترل کنیم، معرفی نماییم.

کنترل گوشی از راه دور

موقعیت های متفاوتی هستند که در آن نیاز است که ما گوشی خود یا گوشی فرد دیگری را از راه دور کنترل کنیم. این کنترل می تواند شامل کنترل پیام ها و اطلاعات گوشی یا ارسال فرمان هایی مانند خاموش و روشن کردن، پاک کردن اطلاعات، مسدود کردن تماس ها و سایر موارد باشد.

یکی از موقعیت هایی که در آن نیاز است تا ما بتوانیم گوشی تلفن همراه خود را از راه دور کنترل کنیم، موقعیتی است که گوشی موبایل ما گم و یا سرقت شده باشد. در این شرایط ما نیاز داریم که قبل از اینکه سارق بتواند اطلاعات گوشی ما را بررسی کند، آن اطلاعات را پاک کنیم و یا با استفاده از دستورات خاص کنترلی، اجازه استفاده او از گوشی را ندهیم و یا حتی موقعیت تلفن همراه خود را با استفاده از جی پی اس و از طریق پنل کاربری خود بر روی نقشه پیدا کنیم.

علاوه بر موارد ذکر شده، موقعیت هایی نیز هستند که ما در آن ها نیاز داریم گوشی موبایل دیگران را نیز تحت کنترل خود درآوریم. هک و یا کنترل گوشی دیگران می تواند بنا به دلایلی همچون نظارت بر فرزندان در فضای مجازی، نظارت بر افرادی که نگران آن ها هستیم مثل همسر، پدر و مادر سالخورده و یا مواردی دیگر باشد.

در این شرایط اگر بتوانیم کنترل گوشی این عزیزان را به دست بگیریم، بسیاری از نگرانی هایمان برطرف شده و می توانیم از شرایط آنها باخبر شویم.

آیا هک گوشی از طریق شماره تلفن ممکن است؟

این که آیا هک شدن گوشی از طریق شماره و یا اصلا هک گوشی به هر طریقی امکان پذیر است یا خیر، سوالی است که در ذهن بسیاری از افرادی که قصد انجام این کار را دارند ایجاد می شود.

در پاسخ به این سوال بدون اینکه بخواهیم شما را گیج کنیم، باید بگوییم که بله، هک گوشی و هک شماره تلفن هر دو امکان پذیر است و تا به حال افراد زیادی درگیر این موضوع بوده اند و هستند، که به نتایج قابل توجهی نیز در این حیطه رسیده اند.

برای انجام عملیات هک گوشی از طریق شماره تلفن از سرویس شبکه تبادل به اسم Signalling System No. 7 -SS7 – استفاده می‌کنند که در انگلستان C7 و در آمریکا CCSS7 نامیده می‌شود و به‌عنوان واسطه بین شبکه‌های تلفن همراه عمل خواهد کرد.

هک گوشی از طریق

هنگام برقراری تماس یا فرستادن پیام‌های متنی در شبکه SS7، جزییاتی مانند شماره، انتقال پیام، پرداخت صورت‌حساب و سایر اقدامات، یک شبکه یا تماس‌گیرنده را به دیگری وصل می‌کند.

با هک کردن از طریق سیستم SS7 و با استفاده از شماره تلفن فرد مورد نظر، یک مهاجم می‌تواند مکان شخص را از طریق تلفن همراه ردیابی کند، پیام‌های فرستاده‌شده و دریافت‌شده را بخواند و تماس‌های تلفنی را گوش دهد و آنها را ضبط کند و اطلاعات دیگر گوشی تلفن همراه را بدست آورد.

این پروتکل در دهه 1970 معرفی شد و با وجود به روزرسانی در سال 2000 برای افزودن شبکه IP – از آن زمان تغییر چندانی نکرده است. همانطور که حدس می زنید ، مفاهیم امنیتی آن بسیار قدیمی هستند. از این رو ، نیز هک کردن آن آسان است.

از طرف دیگر ، این پروتکل در همه جا موجود است و تقریباً تمام شبکه های سراسر جهان را به هم متصل می کند. هک شدن در SS7 همان توانایی اپراتورهای تلفن همراه و آژانس های اطلاعاتی را به مهاجمان می دهد.

شرکت های مخابراتی تلفن همراه به تمام فراداده ها و محتوای ارتباطات رمزگذاری نشده ای که از طریق شبکه های آنها رد و بدل می شوند دسترسی دارند. آنها همچنین می توانند گوشی ها را و افرادی که از آنها استفاده می کنند ، با نظارت بر سرویس برج دلو هر دستگاه در هر لحظه ، پیدا کنند.

از آنجا که SS7 شبکه های مختلفی را بهم پیوند می دهد ، به اپراتورها این امکان را می دهد که همه موارد فوق را حتی با کاربرانی که در حال حاضر خارج از شبکه آنها نیست انجام دهند. از حملات SS7 می توان برای دور زدن رمزگذاری استفاده کرد.

می توانید تأثیر هکرها و مجرمان سایبری در استفاده از این نوع داده ها را مشاهده کنید. و این دقیقاً همان چیزی است که اتفاق می افتد. فقط با شماره تلفن شما (که یک اطلاعات عمومی است که به راحتی قابل دستیابی است) .

شخصی که SS7 را هک کرده است می تواند: تماس های برقرار شده را گوشی داده و تمام پیامک های ارسالی کاربران را نیز مطالعه کند.

چگونه می توان هک گوشی از طریق شماره تلفن را انجام داد؟

تا به اینجا متوجه شدید که امکان هک گوشی از طریق شماره تلفن وجود دارد، اما سوالی که پیش می آید این است که چگونه می توان این کار را انجام داد و چه روش هایی برای هک گوشی از طریق شماره وجود دارد؟

برای انجام این کار روش های زیادی وجود دارد که البته بیشتر آنها نیازمند یادگیری زبان های برنامه نویسی هستند. فراگیری زبان های برنامه نویسی اصلا کار ساده ای نیست و به زمان زیادی نیاز دارد که به همین دلیل هم بسیاری از افراد از این کار منصرف می شوند. اما خوشبختانه برنامه نویسان حرفه ای در سطح دنیا نرم افزارهایی را برای هک گوشی هک گوشی طراحی و در اختیار عموم قرار داده اند که با استفاده از آنها به راحتی می توان به هک گوشی دیگران پرداخت.

برنامه plc spy نیز یکی از برنامه هایی است که با هدف نظارت بر فرزندان در فضای مجازی توسط سامانه کنترل فرزند طراحی و عرضه شده است. این برنامه در چند نسخه با قابلیت های متفاوت ارائه شده است که هک گوشی را هم با دسترسی و هم بدون دسترسی و از طریق شماره تلفن برای شما انجام می دهد.

آسیب پذیری  که با برنامه SS7 plc انجام می شود، تقریبا جدید است و در آگوست ۲۰۱۵ این آسیب پذیری گزارش شده است ، جالب اینجاست بدانید که این آسیب پذیری در زیرساخت مخابراتی وجود دارد که در بیش از ۸۰۰ شرکت ارتباطی در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

با استفاده از برنامه PLC SPY می توانید کنترل گوشی فرزند خود را به دست گرفته و نظارت کاملی بر فعالیت های او داشته باشید. این برنامه به شما امکان مشاهده موقعیت مکانی به صورت لحظه به لحظه، مشاهده پیامک های دریافتی و ارسالی، لیست تماس ها، مخاطبین و تمام تصاویر موجود در گالری را می دهد.

انواع هک

همچنین در نسخه جدید این برنامه که با نام PLC PLUS منتشر شده است، قابلیت شنود مکالمات و مشاهده تصاویر اطراف توسط دوربین گوشی فرزند نیز اضافه شده است. این نسخه را هم می توانید در صورت دسترسی در گوشی فرزند نصب کنید و هم می توانید لینک برنامه را برای فرزندتان با نام یک برنامه مفید ارسال کنید و از او بخواهید بر روی لینک کلیک کند، به محض کلیک فرزند، برنامه به طور خودکار نصب شده و سپس از لیست برنامه های گوشی حذف می شود تا فرزند متوجه تروجان بودن برنامه نشود.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا دانلود برنامه plc می توانید بر روی لینک قرمز رنگ زیر کلیک نمایید.

هک با شماره موبایل با نرم افزار PLC SPY

تذکر

در آخر باید گفت که این برنامه صرفا با هدف نظارت روی فعالیت های مجازی فرزندان زیر هجده سال طراحی شده است . یکی از اخلاقیات مهم در زمینه استفاده از تکنولوژی ، رعایت حریم خصوصی افراد می باشد.

ر

دیدگاهتان را بنویسید