هک گوشی از طریق شماره را با برنامه PLC انجام دهید

هک گوشی از طریق شماره
گوشی سرقت شده یا گم شده خود را چگونه پیدا کنیم؟
اکتبر 8, 2017
شارژ رایگان
شارژ رایگان ایرانسل و همراه اول را دریافت کنید
اکتبر 10, 2017

هک گوشی از طریق شماره را با برنامه PLC انجام دهید

هک گوشی

استفاده از برنامه PLC

برای هک گوشی از طریق شماره تلفن برنامه PLC فقط به شماره تلفن نیاز دارد که اکثر هکرها نیازمن شماره تلفن شما هستند تا بتوانند پیام‌های شما را بخوانند، به تماس‌های شما گوش دهند و شما را ردیابی کنند.

به گزارش ایسنا، هکرها بار دیگر نشان داده‌اند که مهم نیست افراد چه اقدامات امنیتی را در پیش گرفته باشند، زیرا تمام چیزی که یک هکر نیاز دارد تا مکان افراد را ردیابی و تماس‌های تلفنی و پیام‌هایشان را بررسی کنند، شماره تلفن آنها است.

وب‌سایت بیزینس‌اینسایدر گزارسی آمده است که : نقاط ضعف سیستم اتصال شبکه‌های تلفن همراه به مجرمان یا دولت اجازه می‌دهد از راه دور هک گوشی را از طریق تلفن انجام دهند و جاسوسی افراد را بکنند. این هک، برای نخستین بار توسط محقق امنیتی آلمانی، کارستن نول (Karsten Nohl) سال 2014 در یک همایش هکری در هامبورگ نشان داده شد و یک سال بعد توسط نول  کارشناس امنیتی آلمانی مشخص شد که هنوز هم فعال است.

هک گوشی از طریق شماره با برنامه PLC

هک از طریق شماره تلفن از سرویس شبکه تبادل به اسم Signalling System No. 7 -SS7 – استفاده می‌کند که در انگلستان C7 و در آمریکا CCSS7 نامیده می‌شود و به‌عنوان واسطه بین شبکه‌های تلفن همراه عمل خواهد کرد.

هنگام برقراری تماس یا فرستادن پیام‌های متنی در شبکه SS7، جزییاتی مانند شماره، انتقال پیام، پرداخت صورت‌حساب و سایر اقدامات، یک شبکه یا تماس‌گیرنده را به دیگری وصل می‌کند.

با هک کردن از طریق سیستم SS7 و با استفاده از شماره تلفن فرد مورد نظر، یک مهاجم می‌تواند مکان شخص را از طریق تلفن همراه ردیابی کند، پیام‌های فرستاده‌شده و دریافت‌شده را بخواند و تماس‌های تلفنی را گوش دهد و آنها را ضبط کند و اطلاعات دیگر گوشی تلفن همراه را بدست آورد.

هک گوشی از طریق شماره

هک گوشی از طریق شماره

برنامه PLC برای هک گوشی با شماره تلفن

نفوذ به گوشی رمزنگاری شده یا استفاده از برنامه PLC بیش از آنکه تصور میکردند راحت بود. محققان امنیتی برای نشان دادن این موضوع، گوشی یک نماینده‌ کنگره‌ی ایالات متحده‌ی آمریکا را هک کردند. یک مهندس کامپیوتر آلمانی به نام کارستن نوهل (Karsten Nohl) به برنامه‌ی 60 Minutes (ویژه برنامه‌ی شبکه‌ی CBS) گفت:

تنها چیزی که یک هکر برای هک کردن گوشی شما نیاز دارد شماره تلفن شما است.

کارشناس آلمانی به مجری این برنامه گفت :

که هکر با داشتن شماره‌تلفن قربانی خود و هک گوشی آن شخص می‌تواند حرکات او را ردیابی کند، تماس‌های قربانی را گوش کند و حتی پیامک‌های او را از راه دور بخواند.

این محقق توانست تنها با داشتن شماره‌‌تلفن آیفون تد لیو (Ted Lieu) نماینده‌ی کالیفرنیا، از آسیب‌پذیری موجود در شبکه‌ی مخابرات استفاده کرده و گوشی این شخص را هک کند. آنها در برنامه‌ی تلویزیونی 60 Minutes به تماس‌های او گوش دادند و حتی مسیر حرکت این نماینده را به کمک شماره‌تلفن او دنبال کردند. البته آقای تد لیو خود رسما اجازه داده بود که برای مدت کوتاهی کارستن نوهل این کار را بر روی گوشی او انجام دهد و این کار آقای نوهل هرگز غیرقانونی نبوده‌است.

در آخر پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش هک کل گوشی و آموزش هک رایگان را نیز مطالعه فرمایید.

 

بازدیدها: 886

دیدگاهتان را بنویسید