هک شدن و شناسایی هکر در شبکه های اجتماعی

هک گ
از هک شدن موبایل چگونه جلوگیری کنیم؟
آگوست 31, 2017
نفوذ به تلگرام
نفوذ به تلگرام و مسدود کردن دسترسی برای هکر
سپتامبر 2, 2017

هک شدن و شناسایی هکر در شبکه های اجتماعی

ﮐﻠﻤﻪ هک شدن و ﻫﮑﺮبه ﮔﺮوﻫﯽگفته میﺷﻮدﮐﻪ ﻋﻤﻮﻣﺎ داﻧﺶ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻧﻮیسی دارﻧﺪ و ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﻨﺪ ﺑﺎ ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﺿﻌﻒﻫﺎی ﻧﺮم اﻓﺰاری وارد ﯾﮏ ﺷﺒﮑﻪ اﯾﻤﯿﻞ وﺳﺎﯾﺮﻣﺤﯿﻂ ﻫﺎی اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﯾﺎ ﺣﺴﺎبﮐﺎرﺑﺮی ﺷﻤﺎﻣﯽﮐﻨﻨﺪ در واﻗﻊ ﻫﮑﺮ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ و داﻧﺶ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ نویسی ندارند واطلاعات مثل ،ﺗﻠﮕﺮام ، ﻓﯿﺲﺑﻮک شمارا می دزدند.
ﻧﮑﺘﻪ ﻣﻬﻢ

همانطور که گفته شد هک در فضای مجازی تعریفی متفاوت از هک در دنیای برنامه نویسی دارد پس غالبا هر نوع سرقت اطلاعات شما هک محسوب می شود .

آگاه باشید که چگونه هک می شوید

شما شاید ندانید که هکر ها چگونه به اطلاعات شما دسترسی پیدا کرده اند و تمامی نکات امنیتی را رعایت کرده اید ، پس تصور می کنید که هکر بخاطر مهارت خود توانسته به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد ، اما باید بدانید که این اتفاق فقط به دلیل سهل انگاری شما صورت گرفته است .

بطور مثال شما نام کاربری و رمز عبور ایمیل خود را برای فرد مورد اعتماد خود sms می کنید و آن شخص موبایل خود را گم می کند یا موبایل او را میدزدند ، شاید شما فراموش کرده باشید که رمز ایمیل شما در گوشی برادرتان ذخیره شده پس نسبت به این موضوع بی اطلاع هستید و فرد سارق بدون اطلاع شما از رمز و ایمیل استفاده می کند و وارد ایمیل شما می شود . بدتر از آن ممکن است که شبکه های اجتماعی و حتی عکس های خصوصی شما نیز به آن ایمیل متصل باشد ، پس این فرد می تواند به راحتی به همه اطلاعات شما و حتی تلگرام و اینستاگرام شما نیز دسترسی پیدا کند .

هک شدن کارت عابربانک یا رمز دوم و خالی کردن حساب بانکی چگونه است:

اگر  می خواهید از هک شدن خود جلوگیری کنید چند نکته اساسی را رعایت کنید تنها راه هک حساب بانکی این است که هکر رمز دوم کارت شما را داشته باشد . ممکن است به نحوه های مختلف رمز شما هک شود اما در اینترنت فقط یک راه برای هک شدن آن وجود دارد و آن هم صفحات جعلی fake page ها هستند .

حتما پیش آمده است که شما برای پرداخت قبض و یا خرید های اینترنتی از رمز دوم استفاده کرده باشید و میدانید که پس از طی فرایند خرید که شامل مشاهده صورت حساب می شود به درگاه پرداخت بانکی منتقل می شوید .

به آدرس بانک کاملا دقت کنید

گاهی اوقات ممکن است برای شما پیام گول زننده ای ارسال شود که به عنوان مثال حاوی متنی مبنی بر اینکه اینکه شارژ 10 هزار تومنی ایرانسل را 5 هزار تومان بخرید و یا پیام های دیگر که در نهایت شما را مجاب می کند تا به دروازه پرداخت وصل شوید . این هکر ها در واقع یک سایت شبیه به سایت بانک طراحی کرده اند که دقیقا شبیه درگاه پرداخت است اما ادرس ان با آدرس سیستم شاپرک یکی نیست ، شما با وارد کردن شماره کارت ، رمز دوم ، کد اعتبار سنجی CVV2 و تاریخ انقضای کارت خود و زدن دکمه تایید ، در واقع تمام اطلاعات خود را برای هکر می فرستید . و با پیامی مواجه می شوید مبنی بر اینکه مجددا سعی کنید یا پرداخت با موفقیت انجام شد .

چگونه متوجه این موضوع شویم و از آن جلوگیری کنیم ؟

برای اینکه از هک شدن و نفوذ هکر به کارت عابر بانک خود جلوگیری کنید باید از فروشگاه هایی که  نماد اعتماد الکترونیک دارندخرید کنید ، یعنی در زمان خرید اینترنتی به آرم نماد اعتماد الکترونیکی دقت کنید و آن را باز کنید تا مشخصات صاحب سایت را مشاهده کنید ( حتما دقت کنید وقتی روی دکمه نماد اعتماد کلیک میکنید آدرس آن با enamad.ir شروع شده باشد )

در هنگام وارد کردن مشخصات کارت و رمز دوم حتما به آدرس صفحه نگاه کنید ، این ادرس حتما باید با نام درگاه بانکی و یا نام سایت بانک باشد ، و ابتدای آن و قبل از www حتما و حتما با https آغاز شده باشد.

نحوه هک شدن تلگرام چگونه است

تلگرام از امنیت بسیار بالایی برخوردار است اما یکی از ساده ترین روش های هک مختص به تلگرام است ،هک آن فقط و فقط به دلیل غفلت شما است .

برنامه  تلگرام به طور توسط توسعه دهندگان ارائه شده است که برای فعالیت های حساس یک کد 5 رقمی برای شما sms می شود و اگر این پیامرسان در موبایل شما فعال باشد بجای sms ، این کد برای شما از طریق تلگرام ارسال می شود .

هک شدن

دریافت کد تلگرام برای فعال کردن برنامه

این کد که در بقیه شبکه های اجتماعی هم وجود دارد و فلسفه آن این است که در واقع تایید هویت شما خواهدبود ، چرا که شما با تلفن خود به این شبکه ها وصل می شوید و اگر این کد برای شما فرستاده نشود یعنی شما می توانید با یک شماره دروغین و یا شماره بقیه مردم وارد این شبکه ها شوید که این موضوع درد سرهای زیادی را دربر خواهد داشت.

وقتی که شما برنامه را اجرا میکنید در این هنگام از شما شماره موبایل خود را درخواست میکند، سپش تلگرام به طور اتوماتیک یک کد 5 رقمی برای شما اس ام اس می کند و می خواهد که آن کد را در کادر مربوطه در موقع نصب وارد کنید ، با وارد کردن این کد در واقع ثابت می شود که شماره وارد شده مطعلق به شماست و اگر شماره غلط وارد کنید آن کد برای شما ارسال نمیشود و برای شماره غلط ارسال می شود .

تلگرام نسخه های دیگری هم برای سیستم عامل ها دارد مثل ویندوز ، جاوا ، آیفون ، اندروید و تقریبا تمام پلت فرم ها نسخه ای دارد . معمولا بعضی از افراد که در موبایل خود تلگرام دارند و یا حتی موبایل آنها قابلیت اتصال به تلگرام را ندارد می خواهند از طریق کامپیوتر به تلگرام وصل شوند .

نسخه تلگرام را هنگامی که در کامپیوتر نصب می کنید و شماره موبایل خود را وارد می کنید ، اگر روی موبایل خود تلگرام داشته باشید کد 5 رقمی از طری پی وی یا پیام برای شما ارسال می شود ( مانند عکس بالا ) . حالا با وارد کردن آن کد در تلگرام کامپیوتر شما می توانید وارد تلگرام خود شوید .

هکر ها برای هک شدن تلگرام شما حتما باید شماره موبایل را داشته باشند

هکرها ابتدا برای هک کردن برنامه تلگرام شما ابتدا شماره موبایل شما را در کامپیوتر خود وارد می کند ، و کد 5 رقمی برای شما فرستاده می شود ؛ بعد از آن با شیوه  با ترفند خاصی آن کد را از شما میگیرد .

بعضی از کاربران این برنامه ساده هستند و به راحتی کد را در اختیار دوست خود که به او اعتماد دارند قرار میدهند ، اما برخی دیگر از هکر ها اسم تلگرام و عکس تلگرام خود را دقیقا شبیه به تلگرام اصل میکنند و به شما پیام می دهند ، شما هم تصور می کنید که او مدیر تلگرام است و کد را به او می دهید . در نتیجه اون به راحتی وارد اکانت شما می شود .

بازدیدها: 274

دیدگاهتان را بنویسید