هک سیگنال و روشهای هک برنامه مسنجر بصورت تصویری

شارژ رایگان
شارژ رایگان ایرانسل و همراه اول را دریافت کنید
اکتبر 10, 2017
هک گوشی از راه دور
هک گوشی از راه دور با معرفی برنامه هک و نظارت بر گوشی فرزندان
اکتبر 11, 2017

هک سیگنال و روشهای هک برنامه مسنجر بصورت تصویری

هک سیگنال شاید دشوار ترین کار بزای هکر ها باشید چرا که دلایل بسیار زیادی برای ایمن بودن سیگنال مسنجر از شر هکرها و سارقین اطلاعات وجود دارد که اصلی ترین دلیل آن می تواند رمزنگاری End to End  باشد.

دلیل اصلی که میتواند سیگنال مسنجر را به عنوان امن ترین برنامه پیام رسانی در دنیا مشهور سازد،به این دلیل است که   هیچ داده ای در سرورهای مرکزی سیگنال ذخیره نمیگردد.

سیگنال مسنجر بر اساس خود پایبند است که ابتدا یک کلید ارتباط بین شما و شخصی که قصد ارتباط با وی را دارید مشخص می گردد. سپس رمزنگاری داده ها  ارسال می گردد.  کار اصلی سرور سیگنال،  این است که سربرگ پیام شما را که رمزنگاری نشده است، خوانده و پس از شناسایی مقصد، آن را به سمت گیرنده ارسال می کند.

به این نوع پیامها، پیام رسانی انتها به انتها می گوشند چرا که سرور در آن فقط نقش یک فروارد کننده را دارد. تنها اطلاعاتی که از پیام شما روی سرور باقی خواهد ماند اطلاعاتی در رابطه با تاریخ ارسال پیام و اطلاعات فرستنده و گیرنده آن است و به هیچ وجه متن خود پیام نگهداری نخواهد شد.

 

از چه طریقی هک سیگنال امکان پذیر میشود؟

صحبت از امنیت در برنامه پیام رسان می شود، بیشتر طراحان فرض خود را بر این می گذارند که گوشی شخصی هر فرد در اختیار دیگران قرار نگرفته باشد که برنامه ای نصب شود و یا هک از طریق شماره انجام نگیرد.

طبیعتا توسعه دهنگان در امر ایمن فرض کردن برنامه های پیام رسانی خود کوشاتر خواهند شد اما در حقیقت این چنین نیست و بسیاری از ما در مواقعی شده که تلفن همراه خود را در اختیار دیگران قرار داده ایم و یا کسانی بدون اجازه به گوشی ما دسترسی پیدا کرده اند و یا دیگر از دست ما خارج است به این خاطر که شماره تلفن ما را در اختیار دارند.

کارشناسان امنیت و هک دراین باره نظر داده اند که  هرگاه دستگاه تلفن همراه شما در اختیار دیگران قرار بگیرد، باید بدانید که امنیت شما به طور کامل به مخاطره افتاده است.

هک سیگنال

شاید دیگر نتوان جلو هک شدن را گرفت زیرا برنامه های جاسوسی فراوانی موجود می باشند که با نصب روی تلفن همراه شخص و مخفی شدن می تواند به دیتابیس های برنامه های پیام رسانی نظیر تلگرام و حتی سیگنال متصل شده و از آن جا اطلاعات شما را به سرقت ببرند و موفق به هک سیگنال شوند. در این خصوص هیچ کار خاصی نمی توان کرد و یکی از راههای مقابله با هک، مراقبت از خود گوشی است.

هک سیگنال با استفاده از کد

هک سیگنال در زمان انجام شاید ساده و سریع اتفاق بیوفتد چرا که هکر برنامه سیگنال مسنجر را روی دستگاه خود نصب کرده و در هنگام ثبت نام، به جای شماره خود، شماره شما را وارد می کند.

سپس برای این شماره کدی ارسال میشود حال اگر هکر به گوشی فرد را  دسترس خود داشته باشد می تواند کد را بخواند و آن را در گوشی خود وارد کند. پس از آن کار تمام است و کلیه اطلاعات فرد هک می شود. البته این روش هک سیگنال ، دارای معایبی نیز می باشد که با استفاده از کد تایید دو مرحله ای قابل جلوگیری می باشد. اما به هر حال برای کسانی که این کد را تنظیم نکرده باشند. به راحتی هرچه تمام تر قابل اجراست.

نتیجه گیری در رابطه با امنیت برنامه سیگنال مسنجر

با توجه به توضیحات باید متوجه شده باشید که امنیت در حملات فیزیکی و دسترسی مستقیم به اطلاعات بسیار شکننده و آسیب پذیر می باشد. فرقی ندارد که ما از تلگرام استفاده نماییم و یا سیگنال مسنجر. به هر حال باید بدانیم که در صورت اجازه دسترسی دادن به هکرها، آنها می توانند برنامه های جاسوسی را روی تلفن همراه ما نصب کرده و سپس اقدام به هک سیگنال مسنجر و یا هر پیام رسان دیگر نمایند.

 

 

بازدیدها: 485

دیدگاهتان را بنویسید