معرفی روش های هک اینستاگرام توسط هکرها و راهکارهای جلوگیری از آنها

هک تلگرام با آیدی
نظارت بر تلگرام فرزندان از راه دور
آوریل 20, 2020
هک واتساپ
هک واتساپ با برنامه نظارتی plc spy
آوریل 26, 2020

معرفی روش های هک اینستاگرام توسط هکرها و راهکارهای جلوگیری از آنها

هک اینستاگرام با گوشی

در حال حاضر اینستاگرام به یک شبکه اجتماعی همه گیر تبدیل شده که بیش از 20 میلیون کاربر ایرانی دارد. و از آنجایی که هر اکانت در این شبکه اجتماعی می تواند حاوی اطلاعات شخصی مهمی باشد، فکر هک کردن آن به ذهن بسیاری از کاربران خطور می کند. از طرفی علاوه بر افراد عادی هکرهای زیادی هستند که با اهداف مختلف اقدام به هک کردن و سوء استفاده از اکانت کاربران می کنند. با این که اینستاگرام یک شبکه امن به حساب می آید، اما همه ما تا به حال شاهد هک شدن اکانت های زیادی بوده ایم، که گاها صاحب اکانت موفق به بازگردانی آن شده و گاهی هم با توجه به زمان بر و هزینه بر بودن بازگرداندن اکانت، آن را رها می کنند. این اتفاقات کاربران اینستاگرام و به خصوص بلاگرهایی که فالوئرهای زیادی دارند را نگران می کند. اما واقعا هکر ها با چه روش هایی اقدام به هک اینستاگرام می کنند؟ افراد عادی چگونه می توانند هک اینستاگرام با گوشی را انجام دهند؟ آیا نرم افزاری برای هک اینستاگرام با گوشی وجود دارد؟ راه های جلوگیری از هک شدن کدامند؟ همه این ها سوال هایی است که در ادامه به آن ها پاسخ خواهیم داد.

روش های هک اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

قبل از اینکه بخواهیم درباره روش های جلوگیری از هک این اپلیکیشن صحبت کنیم، بهتر است با روش هایی که هکرها از آن استفاده می کنند، آشنا شوید. اما نکته ای که در اینجا لازم به ذکر می باشد، این است که از این روش ها به هیچ عنوان برای هک اکانت کاربران دیگر استفاده نکنید، مگر برای فرزندان زیر 18 سال خود که می خواهید تحت نظارت بیشتر و بهتر قرار بگیرند.

1 : هک اینستاگرام با فیشینگ

هرکسی که در انجمن های هک یا مقالات مختلف در مورد رمز عبور اینستاگرام جستجو می کند، حتما به روش فیشینگ رسیده است. خود هکرها اظهار داشتند که این ساده ترین روش برای هک کردن اکانت کاربران در شبکه های اجتماعی مختلف می باشد.

هکرها به سادگی یک صفحه ورود به سیستم اینستاگرام جعلی ایجاد کرده و منتظر می مانند تا کاربر موردنظرشان اطلاعات حساب و رمز عبور خود را وارد کند. صفحه phony جزئیات را ثبت می کند و برای دسترسی آسان آنها را به صورت یک فایل متنی برای هکر ارسال می کند. هکر اکنون رمز ورود به حساب کاربری موردنظر را دارد و می تواند هر زمان که بخواهد وارد حساب شود.

هکرها این صفحه ورود جعلی را از طریق برنامه های تخصصی ایجاد می کنند که به کاربران اینستاگرام کمک می کند تا حساب های خود را مدیریت کنند. به طور مثال برنامه هایی که برای قرعه کشی بین کامنت ها و لایک های یک پست استفاده می شود و از شما اطلاعات اکانتتان را می خواهد، می تواند یک فیشینگ بوده و حساب شما را هک کند. یا برنامه های دیگری که اقدام به ضبط فیلم های اینستاگرام می کنند و گاها از شما اطلاعات حسابتان را درخواست می کنند. همه این ها می توانند یک تله برای هک اطلاعات شخصی و اکانت شما باشند. در واقعیت، این یک سیستم درب پشت است که به هکرها کمک می کند ویژگی های امنیتی اینستاگرام را دور بزنید.

یک استراتژی دیگر شامل ارسال لینک به صفحه ورود به سیستم جعلی به طور مستقیم به کاربر است. به امید اینکه آنها جزئیات حساب را وارد کنند. هنگامی که هکر به پسورد اینستاگرام شما دسترسی پیدا کرد ، دسترسی به همه حساب های رسانه های اجتماعی دیگر از جمله توییتر و فیس بوک برای آنها بسیار آسان است. فیس بوک به اینستاگرام پیوند می زند و بسیاری از افراد با استفاده از همان رمز عبور برای تمام سیستم عامل های اجتماعی خود استفاده می کنند.
در بعضی موارد، قربانی هک حتی نمی داند که هکر حساب آنها را به خطر انداخته است. زیرا صفحه ورود به کلاهبرداری آنها را مستقیماً به پروفایل خود هدایت می کند ، انگار که چیزی غیر عادی نیست.

2 : استفاده از RAT برای هک کردن اینستاگرام

RAT – مخفف “ابزار مدیریت از راه دور” یا معروف به  “Remote Access Trojan” یک نسخه پیشرفته از یک keylogger است.

RAT ابزاری است که دارای یک keylogger در داخل است. ( keylogger برنامه ای برای شکستن پسوردها و دسترسی به اطلاعات موجود در اکانت های مختلف می باشد.)

هک اینستاگرام با گوشی

RAT قابلیت های بیشتری نسبت به keylogger در اختیار هکر قرار می دهد. بعد از آلوده شدن رایانه قربانی به RAT ، هکر می تواند دستگاه قربانی را بدون اطلاع او دستکاری کند از جمله: قادر به دیدن همه چیز در پوشه های مختلف، اجرای پرونده ها و برنامه ها ، نظارت بر ضربه زدن به کلیدها ، گرفتن عکس از صفحه نمایش قربانیان خود ، باز کردن پنجره های مرورگر و هر چیز دیگری که شخص می تواند بر روی رایانه خود انجام دهد.

یک قربانی با کلیک برروی لینک های ناشناخته در محیط اینترنت، دانلود برنامه های مختلف از منابع غیر قابل اعتماد مانند تورنت، پرونده های کرک، پچ برای ثبت بازی ها، نرم افزارها و مواردی از این قبیل، به RAT آلوده می شود. هکرها RAT های خود را با دیگر پرونده های “legal” مانند تصاویر یا فایلهای mp3 یا مشابه آنها پیوند می دهند. پس از آن سعی می کنند قربانی خود را فریب دهند تا آن را با روش های مختلف (پیام های ایمیل / گروه های کاری یا دوستانه / تورنت / گپ و غیره) باز کند و آن را با پرونده های دیگری که کاربران معمولاً جستجو می کنند ، متصل کند.

پس از اجرای پرونده ، RAT بی صدا در داخل دستگاه قربانیان نصب می شود و در پس زمینه گوشی یا کامپیوتر پنهان می شود. بعد از این مراحل کار برای هکر تمام می شود و اکنون به راحتی می تواند به تمام اطلاعات مدنظر خود دسترسی پیدا کند. هکر های حرفه ای این کارها را به راحتی با استفاده از گوشی انجام می دهند و در واقع افدام به هک اینستاگرام با گوشی خود می کنند.

همچنین پیشنهاد می شود مقاله ی مربوط به هک اینستاگرام بدون نرم افزار را نیز مطالعه نمایید.

3 :هک اینستاگرام با پسورد کرکر

پسورد کرکر (Password Cracker) یک برنامه یا فرایندی است که هکر با استفاده از آن می تواند رمزعبورها را شکسته و به اکانت کاربر نفوذ کند. در این شیوه نیازی به نصب برنامه در سیستم هدف یا ارتباط بین هکر و قربانی نبوده و تنها از طریق ابزار شکننده پسورد، می توان این حمله را انجام داد.این که در این حمله هکر چه قدر احتمال موفق شدن هکر وجود دارد، بستگی به ساده و قابل حدس بودن رمز عبور کاربر قربانی دارد. هرچه رمزعبور اکانت هدف، قوی تر و طولانی تر باشد،امکان نفوذ هکر به آن کمتر می شود.

از جمله روش های شکستن پسورد می توان به استفاده از ترموکس (Termux) که یک شبیه ساز ترمینال لینوکس روی اندروید می باشد، اشاره کرد. استفاده از سیستم عامل کالی لینوکس و ماژول های مختلفی که برای شکستن پسورد در این سیستم عامل وجود دارد نیز روش دیگری برای هک اینستاگرام با گوشی و یا کامپیوتر افراد است. علاوه بر این پکیج های مختلفی برای شکستن پسورد اینستاگرام وجود دارد، که استفاده از آن ها نیز می تواند کمک شایانی به هکر نماید.

4 : استفاده از برنامه های نظارتی برای هک اینستاگرام با گوشی

روش هایی که تا به اینجا معرفی کردیم، به گونه ای است که احتمالا افراد عادی نمی توانند از آن استفاده کنند. و برای استفاده از آن ها نیازمند داشتن مهارت های مختلف در زمینه هک می باشند. اما برنامه نویسان حرفه ای در سطح دنیا اقدام به ساخت برنامه هایی کرده اند، که به کاربران عادی هم امکان هک و نفوذ به اکانت های مختلف از جمله اینستاگرام را می دهد. با استفاده از این برنامه ها به نوعی هک اینستاگرام با گوشی را می توانید انجام دهید.

برنامه PLC SPY نیز یکی از همین برنامه ها می باشد که با هدف نظارت بر فعالیت فرزندان در فضای مجازی توسط سامانه کنترل فرزند ، ساخته شده است. PLC SPY نامی شناخته شده برای والدینی می باشد که نگران ارتباطات فرزندان خود در محیط اینترنت هستند.

این برنامه در نسخه های مختلف و با استفاده از روش های هک متفاوت، اقدام به هک کل گوشی فرزند می کند. در واقع هیچ اپلیکیشن یا نرم افزار را به صورت انفرادی هک نمی کند، بلکه با نفوذ به گوشی و دسترسی به قسمت های مختلف آن به شما امکان مشاهده فعالیت فرزندانتان در پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام و اینستاگرام را می دهد.

بنابراین به جای دانلود برنامه هک اینستاگرام می توانید از plc spy استفاده کرده و بسیاری دیگر از برنامه ها را نیز نظارت کنید.

برنامه کنترلی plc spy

plc spy در سه نسخه ساخته شده که شما با توجه به شرایط و انتظارات خود از برنامه می توانید یک نسخه را انتخاب کنید، و اقدام به هک اینستاگرام با گوشی نمایید.

با استفاده از نسخه اول شما می توانید از راه دور و فقط با داشتن شماره تلفن و سریال گوشی شخص مورد نظر، به هک و کنترل دستگاه بپردازید.

نسخه دوم را در صورتی می توانید استفاده کنید که به گوشی هدف دسترسی داشته و بتوانید برنامه را برروی گوشی او نصب نمایید. البته نگران نباشید زیرا برنامه بعد از نصب به طور خودکار از گوشی هدف پنهان می شود.

همچنین در سومین نسخه که کامل ترین نسخه می باشد، می توانید از راه دور عمل هک را انجام دهید. با این تفاوت که شما برنامه را با آیکون دلخواه مثلا تلگرام بدون فیلتر شکن برای فرزندتان ارسال می کنید و از او می خواهید که برروی لینک ارسالی کلیک نماید. به محض کلیک، برنامه به طور خودکار نصب شده و سپس از روی گوشی پنهان می شود و به هیچ وجه قابل مشاهده نمی باشد. این نسخه با نام plc plus ارائه شده است.

برنامه هک plc

پس از نصب برنامه و انجام مراحل لازم که در سایت controlfarzandan.com موجود می باشد، می توانید تمام پیام های دریافتی و ارسالی، فایل های به اشتراک گذاشته شده و دیگر اطلاعات موجود را مشاهده کنید.

 

همچنین می توانید درباره برنامه هک گوشی از طریق شماره تلفن مطالعه نمایید.

 

برخی از ویژگی های plc spy

plc spy علاوه بر نمایش اطلاعات موجود در اینستاگرام که در واقع به نوعی هک اینستاگرام با گوشی را برای شما انجام می دهد. اطلاعات دیگری مانند:
 • تصاویر موجود در گالری
 • لیست پیامک های ارسالی و دریافتی
 • نمایش لیست مخاطبین
 • نمایش فعالیت ها در تمام شبکه های مجازی از جمله اینستاگرام و واتساپ
 • نمایش موقعیت مکانی لحظه به لحظه
 را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین در آخرین نسخه یعنی نسخه plc plus قابلیت های شنود مکالمات و مشاهده تصاویر اطراف توسط دوربین گوشی هدف نیز اضافه شده است.
برای هک اینستاگرام با گوشی و کسب اطلاعات بیشتر، مشاهده نظرات کاربران و دانلود این برنامه می توانید برروی لینک قرمز رنگ زیر کلیک نمایید.
 احتیاط: به یاد داشته باشید که از نصب برنامه plc spy برای اشخاص بالغ و کسانی که تحت سرپرستی شما نیستند، به هیچ عنوان استفاده ننمایید. چرا که با این کار به حریم خصوصی افراد واردشده و عملی غیرقانونی انجام می دهید.

راهکارهای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

حال که با روش های هک اینستاگرام با گوشی یا کامپیوتر آشنا شدید، نوبت به راهکارهایی برای جلوگیری از هک شدن به این روش ها می رسد. در ادامه به طور مفصل درباره این راهکارها صحبت خواهیم کرد.

1 : رمزعبور خود را تغییر دهید

مهم ترین مسئله برای امن نگه داشتن حساب اینستاگرام، داشتن یک پسورد قوی که تشکیل شده از اعداد، حروف و نمایه های مختلف است، می باشد. بنابراین همین حالا پسورد اکانت خود را تغییر داده و یک پسورد قوی انتخاب نمایید. ترجیحا از ربات های پسوردساز تصادفی هم استفاده نکنید و خودتان یک پسور غیرقابل حدس را انتخاب نمایید.

اما اگر هنگام ورود به حساب اینستاگرام خود مشکلی پیدا کردید و با پیغام اشتباه بودن رمز عبور خود مواجه شدید. این بدان معنی است که رمز عبور شما توسط شخص دیگری تغییر یافته است. برای بازگرداندن حساب اینستاگرام خود باید به سادگی بر روی رمز فراموش شده کلیک کنید.

بعد از کلیک بر روی رمز ورود> آدرس ایمیل خود را وارد کنید> حساب ایمیل خود را باز کنید. حساب اینستاگرام شما پیوندی برای تنظیم مجدد کلمه عبور در آن ایجاد می کند، رمز عبور خود را تغییر دهید اما مطمئن شوید که این بار رمز عبور شما باید قوی تر باشد.

2 :تایید هویت دوعاملی را فعال کنید

احراز هویت دو عاملی را فعال کنید، تا هر بار که یک دستگاه جدید اقدام به ورود به اینستاگرام شما کرد. یک پیام متنی با کد تأیید هویت برای شما ارسال شود. دستگاه جدید نیز برای ورود به حساب باید کد احراز هویت  را وارد کند.
اکنون برای فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای:
 • ابتدا وارد صفحه پروفایل خود شوید.
 • سپس با لمس گزینه 3 نقطه در بالای صفحه وارد منوی تنظیمات شده و از قسمت Privacy and Security، گزینه “Two Factor Authentication” را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعدی، گزینه “Require Security Code” را فعال کنید.
 • در منوی نمایش داده شده، گزینه “Turn On” را انتخاب کنید.
 • اگر تاکنون شماره تلفن همراه خود را در اینستاگرام ثبت نکرده اید، حال باید این کار را انجام داده و شماره تلفن همراه خود را که با استفاده از آن اکانت اینستاگرام ایجاد نموده اید را ثبت نمایید و سپس کد تاییدیه 6 رقمی که به آن شماره ارسال می شود را در قسمت مربوطه وارد نمایید.
 • در مرحله بعدی، تعدادی کد پشتیبانی یا بکاپ برای شما نمایش داده می شود که بهتر از آن ها اسکرین شات تهیه کرده و یا با استفاده از گزینه “Copy Codes” آن ها را در مکانی امن کپی کنید تا در صورت فراموش شدن رمز عبور و ایجاد مشکل در ورود به حساب کاربری خود، با استفاده از این کدها بتوانید به حساب خود لاگین کنید.

3 : برروی لینک های ناشناس کلیک نکنید

یکی دیگر از مواردی که می تواند بسیار به شما در جلوگیری از هک شدن اینستاگرام و هر اکانت دیگرتان کمک کند، کلیک نکردن برروی لینک های ناشناس می باشد. شما ممکن است هرروزه هنگامی که در حال گشت و گذار در اینترنت هستید به لینک ها ی مختلفی برخورد کنید که گاها عنوان جذابی هم برای رقبت شما به کلیک برروی آن ها دارند. اما به هیچ عنوان نباید گول آن ها را بخورید و به طورکلی برروی هیچ لینک ناشناسی کلیک ننمایید. حتی گاهی ممکن است این لینک های آلوده را برای ایمیل یا دیگر حساب های کاربری شما ارسال کنند و به هر طریقی از شما درخواست کلیک داشته باشند. که در این صورت هم برای جلوگیری از هک شدن، بهترین کار کلیک نگردن برروی ایم لینک های آلوده می باشد.

هک اینستاگرام با گوشی

4 : برنامه های موردنیازتان را از منابع ناشناس دانلود نکنید

در محیط اینترنت برنامه ها و نرم افزارهای مخرب زیادی وجود دارند، که هرکدام با هدف خاصی ساخته شده و در اختیار کاربران قرار می گیرند. گاهی ممکن است یک بازی معمولی را برای اوقات فراغت خود از منابع ناشناس دانلود کرده باشید. اما همان بازی در پشت پرده اقدام به هک و ارسال اطلاعات شما برای هکر می کند. شما با این کار به نوعی خودتان هک اینستاگرام با گوشی را انجام داده اید و به راحتی اطلاعاتتان را در اختیار هکر قرار می دهید. بنابراین بهترین کار، دانلود برنامه ها و بازی ها از منابع معتبر مانند گوگل پلی و اپ استور می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید