جلوگیری از هک اینترنت و راه های افزایش امنیت مودم وایرلس

برنامه ضد هک
برنامه ضد هک Droidsheep guard جلوگیری از هک اینستاگرام و فیسبوک
آگوست 23, 2017
مرورگر فایرفاکس
مرورگر فایرفاکس بهتر از و با گوگل کروم!
آگوست 25, 2017

جلوگیری از هک اینترنت و راه های افزایش امنیت مودم وایرلس

هک اینترنت

هک اینترنت

هک اینترنت  شایع ترین و در عین حال ساده ترین انواع هک گوشی و نفوذ به آن است . با این حال در این روش هک، هکر با استفاده از ابزاری، در قالب  هک وای فای یا ابزار لینوکس، اقدام به هک مودم وای فای نموده و سپس از اینترنت فرد دیگری استفاده می نمایند.

برنامه های بسیاری توسط هکرها و یا متخصصین امنیت در خصوص انجام این کار نوشته اند که باعش شده است کارشناسان امنیت وب سایت ما بر آن شوند تا اطلاعات جامع و دقیقی را در رابطه با چگونگی کار اینگونه برنامه ها و راه های جلوگیری از هک وای فای خدمت علاقه مندان به بحث امنیت، ارائه دهند.

روش های هک اینترنت

Androdumpper ، zANTI و حتی Droidsheep برنامه هایی هستند که در مطالب گذشته با نحوه عملکرد آن ها توضیحات بسیاری داده ایم از جمله برنامه های هک و نفوذ به شبکه وای فای می باشند که برای سیستم عامل اندروید نوشته شده و هر کدام با استفاده از ابزاری که در اختیار دارند قادر به بدست آوردن اطلاعات مختلف در شبکه می باشند.

برنامه های نام برده برای اندروید هستند و دارای محدودیت هایی نیز می باشند اما روش های هک بسیار قدرتمندتری وجود دارند که با استفاده از برنامه های سیستم عامل ویندوز و لینوکس قابل پیاده سازی می باشند. همانطور که می دانید لینوکس یک سیستم عامل پیشرفته و قدرتمند در زمینه امنیت و تست نفوذ می باشد که نزد متخصصین امنیت و همچنین هکر ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این محبوبیت از قدرت بسیار بالای این سیستم عامل در نفوذ به سایر سیستم ها و شبکه ها نشات می گیرد.

هر کسی هر انداره که مسائل امنیتی شبکه های خود را رعایت کند باز هم راهی برای نفوذ هکرها وجود خواهد داشت. اما با اینحال این بدین معنی نیست که هیچ راهی برای جلوگیری از هک اینترنت و مودم وایرلس وجود ندارد.

هرچند نمی توان به طور قاطع مطمئن بود ، اما روش هایی وجود دارد که با بکارگیری آن ها می توان تا حد بسیار زیادی از این گونه نفوذها جلوگیری کرد و حداقل جلوی هکرهای آماتوری که قصد دارند با یک برنامه ساده وای فای شما را هک کنند، بگیرید. در ادامه به بررسی این روش ها خواهیم پرداخت.

چند مرحله برای جلوگیری از هک اینترنت

برای شما عزیزان روش ها  بررسی می کنیم و ارائه می دهیم که  بدون نیاز به نصب برنامه ای خاص سعی در بالا بردن امنیت شبکه وای فای خود و جلوگیری از هک اینترنت :

انتخاب پاسوردهای مطمئن و طولانی

اولین و مهمترین نکته در امنیت شبکه های وایرلس و جلوگیری از هک وای فای ، این است که پسورد های مطمئن و غیر قابل حدس انتخاب نماییم. به طور کلی در یک مودم وایرلس، دو نوع پاسورد وجود دارد. رمز عبوری که برای ورود به تنظیمات مودم با یوزرنیم Admin که به طور پیش فرض رمز آن نیز Admin می باشد و دوم پاسوردی که برای اتصال اینترنت از طریق وایرلس تعیین می شود و سایر دستگاه ها با استفاده ازآن قادر به برقراری ارتباط با اینترنت می باشند.

انتخاب پسورد گذاری قدرتمند

امروزه برای مودم ها قابلیت گذاشته اند که شما با چندین روش  می توانید رمزنگاری متفاوتی انجام دهید و که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارا می باشند. برای جلوگیری از هک وای فای خود بهتر است بهترین و قدرتمندترین رمزنگاری موجود در لیست Authentication Type را انتخاب کنید. معمولا انتخاب گزینه WPA-PSK/WPA2-PSK بهترین انتخاب از لیست موجود می باشد که از الگوریتم رمزنگاری قابل قبولی پیروی می نماید.

غیرفعال کردن قابلیت WPS

بیشتر ابزارها و برنامه برای هک اینترنت  از قابلیت WPS در تنظیمات مودم ها استفاده می کنند. برای جلوگیری از هک وای فای خود به این شیوه بهتر است در تنظیمات مودم خود گزینه Use WPS را در حال NO قرار داده و آن را خاموش کنید.

اسم مودم خود را مخفی کنید

وقتی نام مودم خود را مخفی کنید در واقع در لیست شبکه های جستجو شده نمایش داده نمیشود در نتیجه به راحتی قابل شناسایی نخواهد بود. برای انجام این وارد تنظیمات مودم شوید و گزینه Broadcast SSID را روی NO قرار داده و آن را خاموش کنید.

به این دقت کنید که برای اتصال به مودمی که SSID آن مخفی میباشد، باید نام مودم SSID را بخاطر سپرده و سپس از طریق نام مربوطه در قسمت اضافه کردن شبکه ، به آن متصل گردید.

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید