هک ایمیل چگونه انجام می شود ؟

دانلود برنامه هک از
آیا برنامه هک از طریق شماره تلفن وجود دارد؟
می 31, 2019
برنامه هک گوشی از
برنامه هک گوشی از طریق شماره تلفن وجود دارد؟
ژوئن 4, 2019

هک ایمیل چگونه انجام می شود ؟

هک ایمیل

ایمیل یا همان پست الکترونیک، از مهمترین اطلاعاتی است که هنگام فعالیت در فضای مجازی به آن احتیاج داریم. ایمیل در واقع یک آدرس اینترنتی است که ارتباطات و انتقال پیام ها را در فضای مجازی برای ما راحت تر می کند. پست الکترونیکی در فضای مجازی در واقع نقش آدرس پستی در فضای واقعی را برای ما ایفا می کند. بیشتر ما ایمیل را با سرویس های یاهو و گوگل که جیمیل نامیده می شود، می شناسیم و هر کدام از ما حداقل یک آدرس ایمیل با پسوند یاهو یا جیمیل داریم. همانطور که می دانید بسیاری از اطلاعات مهم شما در اینترنت و فضای مجازی به آدرس ایمیلتان ارسال می شود، بنابراین حفظ امنیت ایمیل بسیار مهم می باشد. هرچند که شرکت های یاهو و گوگل لایه های حفاظتی زیادی را برای آدرس پست الکترونیکی کاربران خود قرار داده اند، اما با همه این ها بازهم روش هایی برای هک ایمیل و دور زدن لایه های حفاظتی آن وجود دارد. ازهمین رو در این مطلب قصد داریم به طور مفصل درباره امنیت ایمیل و روش های هک ایمیل صحبت کنیم.

امنیت ایمیل چه قدر است ؟

در واقع خیلی از مردم سراسر دنیا هنوز هم برای بخش عمده‌ای از ارتباطات خودشان به ایمیل متکی هستند. در سال 1395، 205 میلیارد ایمیل مختلف در هر روزه تبادل می‌شد. در سال 1396، چهار و نیم میلیارد حساب کاربری ایمیل وجود داشت و پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که این عدد تا سال 1399 رشد 30 درصدی داشته باشد.

نه تنها ایمیل همچنان زنده و پابرجاست بلکه در حال حاضر به دلیل استفاده‌ روزافزون از گوشی‌های هوشمند، استفاده از ایمیل هم شدت گرفته است. ایمیل در واقع به هویت ما در فضای مجازی گره خورده؛ ما از ایمیل برای ایجاد حساب کاربری در پلتفرم‌های مختلف، تائید لاگین، پیگیری‌های مختلف، دریافت هشدار از سرویس‌های مختلف، شکایت از موضوعات گوناگون و به اشتراک گذاشتن اطلاعات استفاده می‌کنیم. بنابراین جای تعجب ندارد که هکرها به دنبال روش‌هایی برای هک ایمیل افراد باشند.

اما مشکلات مربوط به امنیت ایمیل دو منشا دارند: اول کاربرانی که توجه کافی به امنیت رمزعبورشان ندارند (استفاده از کلمات عبور ضعیف، استفاده از یک کلمه عبور در چند پلتفرم) و دوم شرکت‌هایی که نسبت به اطلاعات محرمانه کاربرانشان بی‌تفاوت هستند (ذخیره کردن کلمات عبور کاربران به‌صورت متن ساده و غیره). وقتی این اشتباهات هم‌زمان با هم تکرار شوند، آسیب‌هایی جبران‌ناپذیر به کاربران و سازمان‌ها وارد می‌شود.

همین عدم توجه افراد به افزایش امنیت ایمیل باعث شده است تا راهکارهای مختلفی برای هک جیمیل و نفوذ به حساب کاربری گوگل ایجاد شود. یکی از این راهکارها استفاده از رمز عبور ایمیل افراد می باشد که هکرها آن را با استفاده از روش های مختلف به دست می آورند. از همین رو در ادامه انواع روش هایی که هکرها برای هک ایمیل و به دست آوردن رمز آن استفاده می کنند را معرفی خواهیم کرد.

روش های هک جیمیل

همانطور که گفتیم روش های بسیاری برای دستیابی هکرها به رمز عبور افراد وجود دارد که یکی از مهم ترین و شایع ترین این روش ها استفاده از مهندسی اجتماعی می باشد که بسیاری از حساب های جیمیل با همین روش هک شده است. در ادامه توضیحات بیشتری درباره این شیوه و دیگر شیوه های هک ایمیل خواهیم داد.

مهندسی اجتماعی

در این شیوه معمولا هکر از ابزار و یا برنامه ای برای هک و دسترسی به رمز عبور فرد مورد نظر استفاده نمی کند بلکه سعی می کند تا با جلب اعتماد و ایجاد زمینه برای به دست آوردن پسورد، کاربر را مجاب کند تا خودش پسورد را در اختیار هکر قرار دهد.

برای نمونه می توان به این مورد اشاره کرد که هکرها با ساخت یک حساب کاربری تحت عنوان یاهو و ارسال پیامی با این حساب و با محتوی این که حساب شما دچار مشکلی در قسمت امنیت شده است و احتمالا ایمیل شما هک شده است، از کاربر می خواهد که روی لینکی که ارسال شده کلیک نماید، این لینک کاربر را به صفحه ای که به طور جعلی از پیش طراحی شده است هدایت می کند و سپس در این صفحه از او رمز عبور را درخواست می کند و فرد قربانی پس از وارد کردن رمز عبور در واقع به طور ناخواسته باعث هک ایمیل خود شده است و تمام اطلاعاتش را در اختیار هکر قرار می دهد.

استفاده از تروجان و یا کیلاگر برای هک ایمیل

برنامه هایی تحت عنوان کیلاگر توسط عده ای طراحی و نوشته شده است که کار آنها ذخیره تمام کاراکترهایی است که با کیپورد دستگاهی که برروی آن نصب هستند، تایپ می شود.

هک ایمیل

برنامه های دیگری نیز به نام تروجان وجود دارند که این برنامه ها با عنوان یک برنامه کاربردی معرفی می شوند اما پس از نصب شروع به فعالیت های مخربانه و ارسال اطلاعات دستگاه برای دستگاهی دیگر می کند.

یکی از شایع ترین شیوه های هک ایمیل استفاده از کیلاگر و یا تروجان ها است که با استفاده از این برنامه ها و دستیابی به تمام اطلاعات موجود در گوشی یا کامپیوتر، هکر می تواند به راحتی به پسورد جیمیل فرد قربانی دسترسی پیدا کند.

هک ایمیل با استفاده از لینک های آلوده

روش دیگری که هکر ها برای هک ایمیل افراد به کار می گیرند، استفاده از لینک های آلوده ای است که توسط ایمیل و یا پیامک و یا شبکه های اجتماعی برای فرد قربانی ارسال می کنند. لینک هایی که توسط هکرها برای کاربران ارسال می شود معمولاهمراه با متنی توجیه کننده می باشند که بتواند کاربر را مجاب به کلیک برروی لینک نماید که این لینک ها نیز شامل یک صفحه ای جعلی و یا یک بدافزار و تروجان هستند که پس از کلیک برروی این لینک ها بدافزار طراحی شده برروی دستگاه فرد قربانی نصب می شود و تمام اطلاعات موجود در گوشی یا کامپیوتر او را برای هکر ارسال می کند.

هک ایمیل با حدس پسورد

بسیاری از افراد رمز عبور خاص خود را دارند که برروی تمامی حساب های کاربری و یا هرجایی که نیاز به وجود رمز می باشد آن را قرار می دهند. این موضوع کار را برای هکرها آسان تر کرده و آنها به راحتی می توانند پسورد ایمیل فردی که با این روش رمز گذاری می کند را بیابند. معمولا هکرهایی از این روش استفاده می کنند که خودشان دارای یک سرویس اینترنتی باشند که کاربرانی در آن ثبتنام کرده و رمز عبور و نام کاربری دارند. از آنجایی که در اکثر فرم های ثبتنام از افراد آدرس ایمیل خواسته می شود، هکر به بسیاری آدرس ایمیل دسترسی پیدا می کند. همانطور که گفتیم هکر با توجه به رمز عبورهایی که کاربران وارد کرده اند می تواند پسورد ایمیل آن ها را حدس بزند که معمولا هم از هر چند نفر موفق به هک ایمیل یک نفر از آنها می شود.

جلوگیری از هک ایمیل

تا به اینجا با روش های مختلف هک ایمیل توسط هکرها آشنا شدید، در ادامه به برخی نکات ساده اما مهم امنیتی می پردازیم که تا آنجا که امکان دارد باید برای حفظ امنیت و جلوگیری از هک ایمیل خود بدانید.امنیت ایمیل

اطلاعات حساس

در صورتی که می خواهید اطلاعات شخصی و مهم خود، مانند آدرس، شماره تلفن و یا تصاویر خانوادگی را برای شخص یا شرکتی ارسال ارسال نمایید، قبل از هر چیز مطمئن شوید که آدرس ایمیلی که وارد کرده اید، صحیح است و می خواهید برای همان آدرس اطلاعاتتان را ارسال کنید. علاوه بر این اطلاعات حساس، مانند رمزهای عبور، شماره حساب های بانکی و اعداد امنیتی خود را از طریق ایمیل ارسال نکنید و یا حداقل آنها را در فایلی بنویسید، روی آنها رمز بگذارید و فایل را ارسال کنید و سپس، از طریقی دیگر، رمز آن فایل را نیز به در اختیار فرد موردنظر قرار دهید.

فیشینگ

کلاهبرداری فیشینگ معمولا از طریق پیامهایی که به ایمیل ها ارسال می شود، صورت می پذیرد و قربانیان به صورت مستقیم اطلاعات حساس و محرمانه خود را در وب سایت های جعلی که در ظاهر کاملا شبیه به وب سایت های سالم و قانونی می باشد وارد می نمایند. حقه ی فیشینگ یکی از تکنیک های مهندسی اجتماعی برای فریب کاربران می باشد که از ضعف امنیتی یک وب سایت برای انجام عملیات مجرمانه خود استفاده می کنند.
به هیچ وجه به پیام ها و ایمیل هایی که از شما درخواست می کنند تا اطلاعات مهمی همچون رمز عبور خود را برای آن ها ارسال کنید، توجه نکنید. اگر به صفحه ای برای وارد کردن رمز عبور خود هدایت شدید، حتما به آدرس آن در بالای صفحه توجه کنید و مطمئن شوید که به آدرس درستی هدایت شده اید و صفحه نمایش داده شده، فیشینگ نباشد.

ایمیل های ناخواسته

ایمیل هایی که به طور ناخواسته و ناشناخته برای شما ارسال می شوند، اسپم نامیده می شوند که معمولا حاوی بدافزار یا ویروس هستند. این بدافزارها بدون متوجه شدن شما برروی سیستمتان نصب می شوند و شروع به جاسوسی از اطلاعات شما می کنند.
برای حفظ امنیت ایمیل خود در مقابل اسپم ها، می توانید یک نرم افزار کنترل اسپم را بر روی سیستم خود نصب کنید.

استفاده از پسوردهای مناسب

هک ایمیل

از بکارگیری رمزهای ساده و پسوردهای چند حرفی برای حساب جیمیل خود به شدت پرهیز کنید. سعی کنید همواره از پسوردهای مطمئن استفاده کرده و حدالامکان از عبارات جمله ای به جای کلمه استفاده کنید. رمز عبور شما باید حاوی حروف، اعداد و نشانه ها باشد و حدالامکان تعداد آن از 16 کاراکتر بیشتر باشد.

رمزها تنها زمانی دسترسی غریبه ها به منابع موجود را محدود می کند که حدس زدن آن به سادگی امکان پذیر نباشد. پسورد خود را در اختیار دیگران قرار ندهید و از رمز عبور ایمیل خود در هیچ جای دیگر استفاده نکنید.

پرهیز از وای فای عمومی 

از اتصال به وای فای عمومی و رایگان پرهیز کنید، یا حداقل هنگامی که متصل به شبکه عمومی هستید به هیچ عنوان ایمیل خود را باز نکنید. متاسفانه، وای فای عمومی می تواند بسیار نا امن باشد و بستر خوبی را برای هکرهایی که در کمین اطلاعات شما هستند، باز کند.

بازدیدها: 510

دیدگاهتان را بنویسید