هاتگرام ؛ نسخه جدید که میتواند جایگزین داخلی برای تلگرام فیلتر شده شما

نرم افزار مترجم
نرم افزار مترجم فوق العاده قدرتمند ( عکس بگیرید ترجمه کنید )
می 4, 2018
تلگرام طلایی
تلگرام طلایی نسخه ای بدون فیلتر به همراه دانلود پیام رسان
می 17, 2018

هاتگرام ؛ نسخه جدید که میتواند جایگزین داخلی برای تلگرام فیلتر شده شما

هاتگرام

هاتگرام برنامه ای جدید که میتواند جایگزین خوبی برای تلگرام شما باشد که در حال حاضر مسدود شده است در واقع هاتگرام  کلاینت بومی است که با استفاده  از API-‌های ارائه‌شده از سوی توسعه‌دهندگان این پیام‌رسان، قابلیت‌های متنوعی ارائه می‌دهد.

با توجه به مسدود سازس تلگرام آن دسته از افرادی که مخاطبان زیادی در گروه خود داشته اند به‌خصوص اشخاصی شده است که در بستر آن به کسب درآمد مشغول هستند. در این بین، از آنجایی که تلگرام API-‌های خود را منتشر کرده است، توسعه‌دهندگان، بستری ۱۰۰ درصد باز در اختیار دارند تا به‌ کمک آن، بتوانند نسخه‌ی شخصی‌سازی‌شده‌ی خود را از پیام‌رسان تلگرام توسعه دهند که از آن‌ با عنوان کلاینت یاد می‌شود. چنین امکانی برخی از توسعه‌دهندگان کشورمان را نیز قادر به توسعه‌ی نسخه‌ای بومی از این پیام‌رسان ساخته است.

آن دسته از کسانی که از طریق تلگرام امرا معاش میکنند شاید خبر خوبی باشد که هنوز این نسخه که یک کلاینت تلگرام است و توسط توسعه دهندگان داخلی ساخته شده است که دغدغه‌ی کوچ‌ کردن از آن و جذب دوباره‌ی مخاطب تا حدودی مرتفع می‌شود

هاتگرام یکی از محصولات شرکت دانش‌بنیان راهکار سرزمین هوشمند محسوب می‌شود که با بهره‌ گرفتن از API-های تلگرام و برای دو پلتفرم اندروید و iOS توسعه داده شده است.

بررسی دقیق هاتگرام نسخه فرعی تلگرام ساخت داخل

این برنامه را نصب کردیم و برای اینکه با قیبلیت ها و امکانات آن بیشتر آشنا شویم به قسمت تنظیمات گوشی  سری زدیم تا دسترسی‌های آن را با نسخه‌ی رسمی تلگرام مقایسه کنیم.

اگر به تصویر پایین دقت کنید میتوانید متوجه شوید که در سیستم‌عامل اندروید، هاتگرام دسترسی‌های یکسان با تلگرام طلب می‌کند؛ اما آنچه از نظر ما خوشایند به‌ نظر نمی‌رسد، عضویت پیش‌فرض کاربر در کانال هاتگرام در این پیام‌رسان است که احتمالا برای برخی حس خوبی را القاء نمی‌کند.

هاتگرام

 

نوار پایینی و تب هایی که در قسمت بالایی این پیام‌رسان است که از قابلیت‌های جالبی میزبانی می‌کنند نظر کاربر را بیش از هرچیزی جلب خواهد کرد. شما از طریق نوار زیرین می‌توانید پرطرفدارترین و پربازدید‌ترین پست‌های تلگرام به تفکیک روز و هفته را مشاهده کنید یا بدون عضویت در هیچ کانالی، در میان تمام کانال‌های تلگرامی، محتوای دلخواه را جست‌وجو کنید.

امکانات هاتگرام

هاتگرام تب هایی در قسمت بالای خود دارد کهاجازه میدهد کاربر کاربر ،کاربران، گروه‌ها، سوپرگروه‌ها و کانال‌ها را به تفکیک مشاهده کند یا از بین آن‌ها، موارد منتخب خود را در تب دیگری موسوم به علاقه‌مندی‌ها قرار دهد. هاتگرام امکان مشاهده‌ی گفتگو‌ها در چهار دسته‌ی «همه»، «خوانده‌نشده‌ها»، «بی‌صداها» و «با صداها» را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد که از طریق منوی همبرگری اپلیکیشن می‌توان به آن‌ها دسترسی داشت.

چون این برنامه بومی است از تقویم شمسی پشتیبانی میکند جستجوی برای یافتن مکالمات متنی خود با دیگرانراحتر میکند. کنار هر پست در داخل کانال‌ها، کلیدی برای ذخیره‌ی آن در قسمت پیام‌های ذخیره‌شده وجود دارد که انجام این فرآیند را بسیار ساده می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های کاربردی هاتگرام، زبانه‌ای است که داخل گفتگو‌های مختلف قرار داده شده و به لطف آن، به‌سادگی می‌توان بین گفتگوها، کانال‌ها و گروه‌ها جابه‌جا شد.

قابلیت دیگری که میتوان به آن اشاره کرد ارسال همزمان پیام به چند مخاطب یا گروه، فوروارد به کاربر دیگر بدون نقل قول و فوروارد پیشرفته با قابلیت ویرایش کپشن را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

هاتگرام

قابلیتی که اکثر پیام رسانها دارند را هم هاتگرام دارد آن هم قفل و مخفی کردن گفتگو‌ها، کانال‌ها و گروه‌ها را نیز برای حفظ حریم خصوصی در اختیار کاربر قرار می‌دهد که به‌ کمک آن می‌توان برای دسترسی به هر گفتگو، رمز عبور خاصی تعیین کرد. قابلیت جالب توجه دیگر هاتگرام، ابزار مدیریت دانلود این پیام‌رسان است، با استفاده از این گزینه زمان شروع و پایانی برای تمام دانلودها تنظیم کند یا وا‌ی‌فای دستگاه‌ خود را حین شروع دانلود، روش و پس از پایان دانلود، غیر فعال کند. کلاینت هاتگرام امکان تغییر قالب، ساخت قالب دلخواه و اشتراک‌گذاری آن را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

به گفته توسعه دهندگان هاتگرام منوی این برنامه همبرگری است در این منو میتوانید جستجو از طریق  آی‌دی برای جست‌وجوی کاربر یا کانال، مشاهده‌ی آخرین تغییرات ایجادشده از سوی مخاطبان (مانند تغییر عکس پروفایل)، مشاهده‌ی کاربران آنلاین و خاموش یا روشن کردن هاتگرام به‌منظور گشت‌وگذار در محیط پیام‌رسان بدون تغییر وضعیت آنلاین وجود دارد. ضمن اینکه بخش جداگانه‌‌ای موسوم به تنظیمات هاتگرام در نظر گرفته شده است که در آن می‌توان به انبوهی از شخصی‌سازی‌ها، مانند تغییر فونت، غیر فعال‌سازی تب‌ها، جست‌وجوی کاربران در توییتر و نمایش گفتگو‌های خوانده‌نشده در بالا دسترسی داشت.

معایب هات گرام

ضعف این پیام رسان این است که در طول بررسی آن متوجه شدیم این است که چند بار با مشکل اجرا نشدن کیبورد هنگام آغاز گفتگو ها بودیم. پس از خارج کردن کانال دلخواهی از حالت مخفی، مجموعه‌ی کانال‌ها از داخل تب ناپدید می‌شوند؛ به‌طوری که برای مشاهده‌ی مجدد کانال‌ها ناگزیر به اجرای مجدد هاتگرام خواهید بود؛ امیدواریم که توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن در به‌روزرسانی‌های آتی، اشکالات جزئی آن را نیز مرتفع کنند.

تلگرام بهترین و محبوبترین در بین تمام پیام رسانها است که هیچ نقطه ضعفی ندارد و امینت آن بسیار بالا است که طبق گفته پاول دورف سازنده تلگرام برای رفع فیلتر این برنامه از فناوری بلاک چین استفاده میشود که به هیچ عنوان فیلتر نخواد شد و سرعت آن نیز دوبرابر میشود پس هیچ پیام رسانی نمیتواند جایگزین خوبی برای تلگرام باشد

دیدگاهتان را بنویسید