نرم افزار Evernote چه کاربردی دارد ؟ و آموزش آن

بازی نهنگ آبی و عواقب آن برای نوجوانان چیست؟
سپتامبر 5, 2017
هک کردن برنامه
هک کردن برنامه هایک از طریق برنامه خواندن پیام ها
سپتامبر 10, 2017

نرم افزار Evernote چه کاربردی دارد ؟ و آموزش آن

نرم افزار Evernote

نرم افزار Evernote  اوایلی که منتشر شد فقط برای یادداشت برداری بود. اما حالا به قابلیت های خود را بیشتر کرده و تبدیل به یک سرویس برای نوشتن، ساماندهی و دسترسی به اطلاعات است.

این سرویس دارای قابلیت های جالب و مهم فراوانی است اما کار با آن چندان ساده نیست. اگر بخواهید خودتان یاد بگیرید که چگونه از اورنوت استفاده کنید مدت زیادی طول میکشد، به همین دلیل است که این راهنمای کامل را جمع آوری کرده ایم.

نرم افزار Evernote

1.نرم افزار Evernote چیست؟

با توجه به شرح برنامه  قبلا فقط یک برنامه یادداشت برداری بود حالا با توجه به قابلیت اصلی گذشته خود  هم اکنون تا حدی قابلیت های جدید به این سرویس اضافه شده که کار های بسیار زیادی میتوان با آن انجام داد.
میتوانید در نرم افزار Evernote یادداشت های جدیدی بنویسید، به آن ها متن و فایل های صوتی تصویری بیافزایید و آن ها را در دفترچه ها نگه داری کنید. میتوانید برای دفتر های خود در اورنوت برچسب قرار دهید تا بعد ها بتوانید به آسانی آن ها را مجددا بیابید. همچنین دارای قابلیت جستجوی قدرتمندی است که به شما برای یافتن چیز هایی که قبل ها ذخیره کرده بودید کمک میکند.
قابلیت های دیگر نرم افزار Evernote این است که چک لیستها، یادآوری، یادداشت های صوتی و…. قرار دهید. نسخه اصلی این سرویس برای کامپیوتر های دسکتاپ است اما نسخه هایی از این برنامه برای گوشی های موبایل نیز وجود دارد که با هر آپدیت بهتر و کامل تر میشوند. در نسخه موبایل این سرویس میتوانید تنها با چند بار لمس صفحه یادداشت بنویسید، متن بنویسید، عکس و فایل صوتی قرار دهید و…
دانلود آخرین نسخه از نرم افزار Evernote برای ویندوز
دانلود آخرین نسخه از نرم افزار Evernote برای اندروید
قابلیت “Web Clipper” اورنوت بسیار خوب که مورد توجه کاربران قرار گرفته این که امکان برداشت اطلاعات از وبسایت ها را به شما میدهد. در کل، اورنوت یک سرویس بسیار کامل و خارق العاده است و قابلیت های فراوانی دارد، البته برای استفاده از این قابلیت های فراوان به کمی مهارت نیاز دارید.

2. استفاده نرم افزار Evernote در دستگاه های مختلف

نرم افزار Evernote  برای ویندوزها ، مک، سیستم عامل کروم، اندروید، ویندوز فون، آی او اس ios و حتی بلک بری قابل استفاده است. این  قابلیت های موجود در برنامه های این سیستم عامل های مختلف شبیه به هم است. در این مقاله سعی میکنیم که به آموزش قابلیت های اورنوت در سیستم عامل های مختلف بپردازیم.
اگر شما خواسته باشید یک عکس از یک بخش اورنوت در این مقاله مشاهده کردید که با همان بخش در برنامه اورنوت شما تفاوت دارد، به این معناست که شما در حال استفاده از اورنوت در سیستم عامل دیگری میباشید. ما در این مقاله از سیستم عامل های ویندوز و مک استفاده میکنیم.
نقطه ضعف این برنامه از نظر کاربران این است که تفاوت های زیادی در برنامه اورنوت برای ویندوز و مک وجود دارد. البته اکثر قابلیت ها یکی هستند و دسترسی به این قابلیت ها آسان ا
نرم افزار Evernote

نرم افزار Evernote

3. کاربرد اصلی نرم افزار Evernote : یادداشت برداری

استفاده از قابلیت اصلی برنامه یادداشت بخواهد بود پس ما  با  این قابلیت شروع می کنیم.
 یک متن ساده  را که شما از روی آن کپی یا خلاصه نویس کنید که به این کار یاداشت بردای گفته می شود یادداشت یک عنوان، متن اصلی و چندین برچسب میباشد. برچسب ها به شما برای یافتن آن یادداشت در آینده کمک میکنند.
برنامه از  “Rich Text” پشتیبانی خواهد کرد پس به این معناست که میتواند فونت متن را تغییر دهید، آن را بزرگ و کوچک کنید و یا بخش هایی از آن را هایلایت کنید. میتوانید لیست در یادداشت خود قرار دهید، جعبه های تیک زدن قرار دهید و…
کاربر برای نوشتن یادداشت جدید خود در برنامه  می تواند  گزینه ی “New Note” را از بالای صفحه کلیک کنید. با این کار یک یادداشت جدید در دفترچه ای که در حال حاضر در آن هستید ساخته میشود. میتوانید به جای کلیک بر روی New Note کلید های ترکیبی Windows + N در ویندوز و Command + N را در مک بگیرید. سپس یک عنوان برای یادداشت خود بنویسید و متن یادداشت را نیز بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید