نرم افزار کنترل اینترنت فرزندان چیست و چگونه عمل می کند ؟

کنترل گوشی همسر
کنترل گوشی همسر و فرزندان را چگونه انجام دهیم ؟
جولای 14, 2020
چگونه کودکان را از فضای مجازی دور کنیم
چگونه کودکان را از فضای مجازی دور کنیم ؟ راهکارهای موثر برای کنترل فرزندان در اینترنت
جولای 18, 2020

نرم افزار کنترل اینترنت فرزندان چیست و چگونه عمل می کند ؟

نرم افزار کنترل اینترنت فرزندان

بچه های مدرن هرگز زمانی را نمی شناسند که نتوانند از طریق اینترنت به تمام دنیا متصل شوند. در حقیقت ، آنها بیشتر از هر کس دیگری وقت خود را در اینترنت می گذرانند . و مطمئناً بیشتر از والدینشان آنلاین هستند. اگر پدر یا مادر هستید ، باید بدانید که این مسئله مشکلاتی برای فرزندتان ایجاد می کند . زیرا وب سایت ها و برنامه هایی که دارای محتوای غیر اخلاقی هستند و افراد مزاحمی همچون هکرها نیز در سطح اینترنت به وفور وجود دارند . اگر نمی خواهید فرزندتان در سطح اینترنت با چنین مسائلی رو به رو شود. می توانید از نرم افزار کنترل اینترنت فرزندان استفاده نمایید. خدمات کنترل والدین می توانند به شما در مدیریت دستگاههایی که فرزندانتان از آنها استفاده می کنند ، کمک کنند.

این راه حل های نرم افزاری و سخت افزاری به شما امکان می دهند محتوای وب ناخواسته را مسدود کنید ، زمان روشن ماندن صفحه نمایش را محدود کنید ، استفاده از برنامه های مخاطره آمیز و موارد دیگر را نیز کنترل نمایید. در اصل ، آنها راهی برای کمک به ایمن تر نگه داشتن فرزندان در رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه خود هستند.

قبل از اجرای هر یک از این گزینه ها با بچه های خود ارتباط برقرار کنید ، زیرا مهم است که آنها احساس کنند شما به حریم خصوصی آنها احترام می گذارید. در غیر این صورت ، آنها اطمینان حاصل خواهند کرد که حتی اگر بهترین علایق فرزندانتان را در ذهن داشته باشید ، راهی برای محافظت از آنها پیدا کنید. همچنین ، از آنجا که اعتیاد فناوری به طور فزاینده ای به یک مشکل تبدیل می شود ، مهم است که کودکان ارزش عادت های خوب دستگاه را برای خود بیاموزند.

نرم افزار کنترل اینترنت فرزندان چیست ؟

در چند سال گذشته داشتن یک ابزار کنترلی برروی کامپیوتر خانگی که ورود به سایت های غیراخلاقی را محدود می کرد. برای نظارت بر عملکرد کودکان و نوجوانان کافی بود. اما در حال حاضر که بچه های مدرن از انواع دستگاه های متصل به اینترنت استفاده می کنند، و به طرق مختلف وارد دنیای مجازی می شوند. دیگر کنترل کودکان در اینترنت کار ساده ای نیست و باید به دنبال راهکار های جدیدی بود.

یکی از این راهکار ها استفاده از برنامه های کنترل گوشی فرزندان و یا همان نرم افزار کنترل اینترنت فرزندان می باشد. اما این نرم افزار ها چگونه کار می کنند ؟ چه انتظاراتی باید از این نرم افزارها داشت ؟ در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

نرم افزار کنترل اینترنت فرزندان چگونه عمل می کند ؟

اگر قصد استفاده از نرم افزار کنترل اینترنت فرزندان را داشته باشید. حتما این سوال برایتان پیش می آید که این نرم افزارها چگونه کار می کنند و به چه شکلی می توانند نظارت بر فرزندان را انجام دهند.

نرم افزارهایی که کنترل گوشی یا کامپیوتر را انجام می دهند ، در واقع با هک سیستم و باز کردن دسترسی ها امکان نظارت را برای والدین فراهم می کنند.

اما این که شما بتوانید به کدام یک از قسمت های گوشی فرزند خود نظارت داشته باشید، بستگی به نرم افزاری دارد که از آن استفاده می کنید. که نرم افزارهای خوب و کاربردی ، قابلیت دسترسی و نظارت بر همه قسمت های گوشی را دارند. اما این قابلیت ها چیست و در حقیقت ما باید چه انتظاراتی از یک نرم افزار کنترل اینترنت فرزندان یا همان کنترل و هک گوشی داشته باشیم ؟ همه موارد را در ادامه خواهیم گفت.

نرم افزار کنترل اینترنت فرزندان

1 : فیلترهای وب ، محدودیت زمانی برای استفاده از برنامه ها

حداقل قابلیتی که یک ابزار کنترلی باید در اختیار شما به عنوان والدین قرار دهد ، قابلیت محدود کردن زمان استفاده از برنامه های مختلف و فیلترکردن سایت های غیراخلاقی می باشد.

برخی از خدمات به والدین اجازه می دهند یک برنامه روزانه یا هفتگی برای استفاده از دستگاه تنظیم کنند. برخی دیگر به طور خاص میزان زمانی را که فرزند شما در اینترنت می گذرد محدود می کند. برخی نیز به شما امکان می دهد محدودیت های زمانی را برای برنامه های شخصی موبایل و دسک تاپ تعیین کنید. این مخصوصاً برای کودکانی که عادت دارند بازی انجام دهند یا از برنامه های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند بسیار مفید است. مفیدترین تنظیمات مبتنی بر زمان برای همه دستگاه های بچه های شما اعمال می شود ، بنابراین آنها نمی توانند برای جلوگیری از محدودیت ها ، بین آنها جابجا شوند.

2 : پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی

یکی از معظلات این روزهای والدین استفاده فرزندانشان از پیام رسان هایی همچون تلگرام و شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام می باشد. بنابراین نظارت و کنترل بر فعالیت فرزندان در این محیط بسیار برای سرپرستانشان بسیار مهم است. از همین رو یک نرم افزار کنترل اینترنت فرزندان خوب باید بتواند تمام شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام ، اینستاگرام ، واتساپ ، فیسبوک و … را کنترل کند.

اما بسیاری از نرم افزارهای کنترلی قابلیت نظارت و در واقع هک شبکه های اجتماعی را ندارند. برای همین بهتر است قبل از خرید ، از داشتن چنین قابلیتی مطمئن شوید.

اما اگر اکنون این سوال برایتان پیش آمده که تلگرام و اینستاگرام قابل هک نیستند ، پس چگونه این نرم افزارها می توانند بر آن ها کنترل داشته باشند ؟ برای گرفتن پاسختان ادامه صحبت ها را بخوانید.

کنترل تلگرام و اینستاگرام فرزندان چگونه ممکن است ؟

این سوال دو پاسخ متفاوت دارد. یعنی نمی توان به طور قاطع گفت که امکان هک تلگرام یا هک اینستاگرام  وجود ندارد و به هیچ وجه نمی توان به پیام های شخص مورد نظر دسترسی پیدا کرد. از طرفی هم نمی توان گفت که این یک کار ساده است و هرکسی می تواند به تلگرام و اینستاگرام افراد مختلف نفوذ کند.

نرم افزار کنترل اینترنت فرزندان

پاسخ اول :

در واقع هک این دو اپلیکیشن اگر بخواهد از طریق سرورهای اصلی آنها باشد، تقریبا غیر ممکن است. و تا به حال هیچ فردی نتوانسته این کار را انجام دهد. به عبارتی هیچ باگی در امنیت تلگرام یا اینستلگرام وجود ندارد. که هکرها بتوانند از آن طریق به هک این پیام رسان بپردازند.

هم چنین سازنده تلگرام پاول دورف برای اثبات ادعای خود در رابطه با امنیت این اپلیکیشن ، جایزه ای 200 هزار دلاری برای هرشخصی که بتواند اپلیکیشن تلگرام را از سرورهای اصلی هک کند ، قرار داده است.

پاسخ دوم :

همانطور که می دانید هر نرم افزاری برای کارکردن در پلتفروم موبایل یا کامپیوتر ، به یک فضای ذخیره سازی و یک سری منابع سخت افزاری نیاز دارد. این فضای ذخیره سازی و سخت افزارهای لازم از قبل در سیستم عامل ها تعبیه شده اند. فضایی که در آن اطلاعات یک نرم افزار نگهداری می شود ، دیتابیس نام دارد. با پاک شدن دیتابیس تمام اطلاعات آن نرم افزار پاک می شود. همچنین اگر امکان نفوذ به دیتابیس را داشته باشید ، دسترسی به اطلاعات نرم افزار به راحتی امکان پذیر است. تلگرام و اینستاگرام و واتساپ یا هر پیام رسان دیگری هم از این قاعده مستثنی نیست و دارای دیتابیس محلی خود می باشد.

از طرفی دستگاه های موبایل و سیستم های کامپیوتری سخت افزارهای چندان ایمنی نداشته و معمولا اطلاعات ذخیره شده در دیتابیس محلی، بدون رمزنگاری و به صورت قابل دسترس، قرار می گیرند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که با نفوذ به دیتابیس محلی ، امکان هک همه پیام رسان ها هم وجود دارد. اما این به معنای هک از سرورهای اصلی نیست .

در این شرایط هکر می تواند با چند ترفند ساده به دیتابیس محلی و یا به طورکلی به گوشی نفوذ کرده و علاوه بر تلگرام به دیگر نرم افزارها مانند اینستاگرام ، واتساپ و …. دسترسی داشته باشد. این دقیقا کاری است که نرم افزار هایی همچون برنامه هک تلگرام plc برای دسترسی والدین و کنترل تلگرام فرزندان و دیگر پیام رسان های آنها انجام می دهند.

3 : ارسال اعلان از راه دور و مدیریت

یکی از انتظاراتی که شما به عنوان والدین باید از نرم افزار کنترل اینترنت فرزندان داشته باشید. فرستادن اعلان و مدیریت کردن فعالیت فرزندتان از راه دور است. به این معنی که هنگامی که کنار فرزندتان نیستید و او سعی دارد از سایت های غیر اخلاقی استفاده کند و یا مدت زمان بیشتری را پای گوشی یا کامپیوتر بماند برای شما هشداری ارسال شود.

4 : نمایش موقعیت مکانی

اگر فرزندتان به سنی رسیده باشد که برای رفت و آمد به مدرسه یا کلاس های متفرقه به تنهایی رفت و آمد کند ، حتما نگرانی هایی را برای شما خواهد داشت. مطمئنأ شما می خواهید بدانید که با چه کسانی رفت و آمد می کند به کدام مکان ها می رود و یا اصلا حادثه ای در مسیر برایش رخ داده یا نه .

خوب از آنجایی که سیستم های کنترل فرزندان نگرانی های والدین را به خوبی می شناسد ، داشتن قابلیت نمایش موقعیت مکانی به صورت لحظه ای و نشان دادن مسیرهای پیموده شده از قابلیت های بدیهی است که حتما باید داشته باشند.

5 : لیست تماس ها و پیامک ها

اولین راه ارتباطی تلفن های همراه قبل از اتصال به اینترنت ، تماس ها و پیامک ها می باشد. درست است که خطرات راه های ارتباطی اینترنتی به مراتب بیشتر از راه های معمولی همچون پیامک و تماس است. اما به هر حال فرزندان نا آگاه از همین طرق هم ممکن است به دام افراد شیاد گرفتار شوند. و خوب تمام نرم افزارهای کنترلی این قابلیت را دارا هستند.

معرفی نرم افزار کنترل اینترنت فرزندان

در سال های اخیر نرم افزار های کنترلی زیادی در کشور ما ساخته شده است . اما تعداد کمی از آنها توانسته اند در این عرصه موفق بوده و رضایت کاربران را کسب کنند.

یکی از نرم افزارهای موفق در این زمینه نرم افزار plc spy می باشد . که با هدف نظارت فرزندان در فضای مجازی توسط سامانه کنترل فرزند ساخته شده و در اختیار والدین عزیز قرار گرفته است. تا بتوانند با توجه به محیط نامطمئن شبکه های مجازی و محیط بیرون از خانه بر فعالیت های فرزندان خود نظارت داشته باشند.

این نرم افزار امکان نظارت بر پیامکها، لیست تماس ها، تصاویر موجود در گالری و مشاهده فعالیت های فرزند در شبکه های مجازی را به شما می دهد.

هک اینستاگرام با ویندوز

این برنامه در نسخه های مختلف و با استفاده از روش های هک متفاوت، اقدام به هک کل گوشی فرزند می کند. در واقع هیچ اپلیکیشن یا نرم افزار را به صورت انفرادی هک نمی کند، بلکه با نفوذ به گوشی و دسترسی به قسمت های مختلف آن به شما امکان مشاهده فعالیت فرزندانتان در پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی را می دهد.

plc spy در دو نسخه ساخته شده است :

1-نسخه اول را میتوان برروی گوشی فرزند نصب کرد و به محض اتمام فرایند نصب آیکون مخفی خواهد شد که باهوشترین فرزندان هم قادر به پیدا کردن آن نمی باشند.

2- نسخه دوم نرم افزار هک گوشی PLC که با نام PLC PLUS منتشر شده است،هک گوشی را از راه دور و بدون دسترسی انجام می دهد.

به این صورت که شما می توانید نرم افزار را با آیکون دلخواه خود مثلا تلگرام بدون فیلترشکن برای فرزندتان ارسال کنید و از او بخواهید تا برروی لینک ارسالی شما کلیک نماید. به محض کلیک فرزند، نرم افزار به طور خودکار نصب شده و سپس از لیست برنامه های موبایل او پنهان می شود تا فرزندتان متوجه عملکرد برنامه نشود. قابلیت های منحصر به فردی که در این نسخه به برنامه اضافه شده است، قابلیت شنود مکالمات و مشاهده تصاویر اطراف توسط دوربین گوشی فرزند می باشد.

برای دانلود و یا کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه عملکرد این برنامه می توانید برروی لینک زیر، کلیک نمایید.

نرم افزار کنترل فرزند plc spy

 

 

دیدگاهتان را بنویسید