نحوه پست گذاری در اینستاگرام

بهترین گوشی های
بهترین گوشی های موبایل در سال 2019 کدامند؟
ژانویه 7, 2020
هک موبایل
نظارت و کنترل موبایل فرزندان چگونه و با چه ابزاری امکان پذیر است؟
ژانویه 17, 2020

نحوه پست گذاری در اینستاگرام

نحوه پست گذاری

پست گذاری داخل اینستاگرام بسیار مهم است، چرا که این پست ها هستند که باعث جذب فالور می شوند. بنابراین حتما باید به طور کامل مراحل آن را بدانید تا بتوانید توجه افراد را به پیج خود جلب کرده و تعداد لایک, کامنت و بازدید پست های خود را افزایش دهید. با ما همراه باشید تا در ادامه نحوه پست گذاری داخل اینستاگرام را آموزش ببینید.

نحوه پست گذاری عکس در اینستاگرام

مرحله اول

زمانی که وارد اینستاگرام می شوید در پایین صفحه منویی مشاهده می کنید که هر کدام از راست به چپ عبارتند از:

  • پروفایل
  • فعالیت
  • پست
  • اکسپلور (جستجو)
  • فید

مرحله دوم

زمانی که روی پنجره وسطی (پست) کلیک می کنید، وارد صفحه ای می شوید که شامل قسمت های مختلف می شود. ابتدا بر روی دکمه بالا سمت چپ یعنی Gallery کلیک کرده و پوشه ای که عکس موردنظرتان در آن قرار دارد را انتخاب کنید.

با انتخاب پوشه مورد نظر تصاویر موجود در آن پایین صفحه نمایش داده شده و شما می توانید فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید اگر عکس  مورد نظر ابعاد استاندارد اینستاگرام را نداشته باشد قسمتی از آن برش خواهد خورد.

با کلیک بر روی دکمه سمت چپ که دو فلش مخالف است، عکس شما کمی کوچکتر شده تا کامل نمایش داده شود، اگر عکستان بیش از حد دور از استانداردها باشد نیاز است که قسمتی از آنرا برش دهید.

علاوه بر این در سمت راست گزینه ای برای انتخاب چند عکس وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

در پایین این صفحه سه دکمه دیگر برای انجام موارد زیر وجود دارد:

  • Gallery: برگزیدن عکس یا ویدئو از حافظه داخلی و یا مموری
  • Photo: عکس گرفتن یا انتخاب آن
  • Video: ویدئو گرفتن و یا انتخاب آن

زمانی که عکس خود را انتخاب کردید، برروی گزینه Next کلیک کرده و وارد مرحله سوم شوید.

مرحله ۲-۱:

قبل از انجام مرحله زیر به این مورد توجه داشته باشید، همانطور که در بالا گفته شد با کلیک بر روی دکمه سمت راست که به شکل دو مربع پشت سرهم است، می توانید چندین عکس را به ترتیبی که خود می خواهید برای پست انتخاب کنید.

مرحله ۲-۲:

با کلیک برروی دکمه های photo و video می توانید تصاویر و ویدئو های جدید گرفته و به اشتراک گذارید.

مرحله سوم:

زمانی که عکس خود را انتخاب کرده اید وارد صفحه ای با فیلترها و ابزارهای مختلف شده و به کمک آنها می توانید تصاویر خود را ویرایش کنید. پس از ادیت تصاویر برروی Next کلیک کنید.

مرحله چهارم:

این مرحله، مرحله پایانی و مهم ترینمرحله از آموزش نحوه پست گذاری می باشد. پس از کلیک بر روی دکمه Next وارد صفحه ای که می شوید در کادر اول باید کپشن یا متن خود و تگ ها را بنویسید. سعی کنید از تگ هایی که بیشترین بازدید را در صفحه اکسپلور دارند، استفاده کنید زیرا این کار باعث می شود که پست شما در صفحه اکسپلر نمایش داده و بیشترین لایک، کامنت و بازدید را داشته باشد.

در کادر دوم اگر مایل باشید می توانید مکان تصویر خود را ثبت کنید.

در کادر سوم می توانید افرادی را که در عکس حضور داشته و در اینستاگرام نیز پیج دارند را تگ کنید.

لازم به ذکر است که اگر اکانت اینستاگرام خود را به سایر شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک متصل کرده اید از قسمت Advanced Settings که در پایین صفحه وجود دارد، آن را فعال کرده و پست خود را در آن شبکه اجتماعی نیز قرار دهید. در ادامه به توضیح این قسمت خواهیم پرداخت.

مرحله ۴-۱:

آخرین گزینه یعنی Advanced Setting به شما این امکان را می دهد که کنترل بیشتری برروی پست خود داشته باشید. زمانی که بر روی این گزینه کلیک کنید وارد صفحه ای می شود که دو گزینه Turn Off Commenting و Share Your Posts To Facebook وجود دارد.

با کلیک بر روی گزینه اول یعنی Turn Off Commenting می توانید کامنت های خود را خاموش کنید، یعنی هیچ فردی نمی تواند زیر این پست شما کامنت گذارد.

با کلیک برروی گزینه دوم یعنی Share Your Post To Facebook می توانید پست خود را در قیسبوک نیز به اشتراک گذارید.

مرحله ۴-۲:

برای تگ کردن افراد مورد نظر برروی Tag People کلیک کنید، وارد صفحه ای که می شوید که با کلیک برروی عکس فرد مورد نظر کادری باز می شود که می تواندی آیدی او را در آنجا وارد کنید و در آخر برروی تیک بالا سمت راست کلیک کنید.

نحوه پست گذاری

پس از اتمام تمامی مراحل برروی Share بالا سمت راست بزنید تا پست شما در اینستاگرام منتشر شود. این پست برای فالورهای شما یعنی کسانی که شما را فالو (دنبال) کرده اند، نمایش داده می شود.

نحوه پست گذاری ویدئو  در اینستاگرام

برای آموزش نحوه پست گذاری ویدئو باید همانند مراحل پست عکس با کمی تفاوت عمل کنید.

مرحله اول:

ابتدا از طریق پنجره پست، ویدئو خود را انتخاب کنید.

مرحله دوم:

پس از انتخاب ویدئو به صفحه ای هدایت می شوید که در بالای صفحه عکس یک بلندگو وجود دارد که با کلیک بر روی آن ویدئو شما بیصدا می شود.

در وسط صفحه فیلترهای مختلف وجود دارد که برای ادیت ویدئو خود می توانید از آنها کمک بگیرید.

در پایین صفحه گزینه Cover و Trim  قرار دارد. لازم به ذکر است چون در حال حاظر فقط ویدئوهای یک دقیقه ای می توان بارگزاری کرد باید روی Trim بزنید و بخش مورد نظر ویدئو خود را انتخاب کنید.

پس از اعمال تنظیمات روی Next کلیک کنید.

مرحله ۲-۱:

اگر روی گزینه Cover کلیک کنید وارد صفحه ای می شوید که با انتخاب یکی از فریم های فیلم می توانید آن را به عنوان کاور فیلم انتخاب کنید تا زمانی که فیلم شما لود می شود ابتدا این عکس نمایش داده شده و سپس فیلم پخش می شود.

همانطور که مشاهده کردید پست گذاری داخل شبکه اجتماعی اینستاگرام بسیار ساده و راحت می باشد. موضوع قابل توجه این است که شما باید برروی هشتگ گذاری و کپشن های خود دقت بیشتری داشته باشید الالخصوص برای دیده شدن در قسمت پست و بالا رفتن تعداد فالور، کامنت، لایک و بازدید.

همچنین می توانید مطالب مرتبط را نیز با کلیک بر روی لینک های زیر مطالعه نمایید.

بازدیدیاب اینستاگرام

ساخت کلیپ اینستاگرام

هک کردن اینستاگرام

بازدیدها: 196

دیدگاهتان را بنویسید