نتفلیکس چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد ؟

مترجم
دانلود نسخه اصلی مترجم همراه توریست اپ
نوامبر 6, 2018
کنترل گوشی
کنترل گوشی اعضای خانواده از راه دور با استفاده از نرم افزارهای نظارتی
نوامبر 11, 2018

نتفلیکس چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد ؟

نتفلیکس

این روزها نام نتفلیکس زیاد به گوش می خورد و اخبار داغی از آن در رابطه با اختصاص دادن حجم زیادی از ترافیک اینترنت دنیا به آن می شنویم. احتمالا شما هم از جمله کسانی هستید که این نام را شنیده اید اما اطلاعات خاصی درباره آن ندارید. نتفلیکس در واقع یک سرویس پخش آنلاین ویدئو است که از سال 1998 در آمریکا فعالیت خود را آغاز نموده است. این شبکه آنلاین در حال حاضر بیش از 15 درصد از ترافیک کل اینترنت را در دنیا به خود اختصاص داده است. در ادامه مطلب اطلاعات بیشتری را در رابطه با این سرویس خواهید خواند.

نتفلیکس چیست ؟

نت‌فلیکس (Netflix) یک شرکت جهانی رسانه سیال و تولیدکننده مجموعه‌های تلویزیونی است. این شرکت فعالیت‌اش را از سال ۱۹۹۸ با ارسال پستی دی‌وی‌دی آغاز کرد و در سال ۲۰۰۷ سرویس رسانه سیال را ارائه داد. در سال ۲۰۱۰ حوزه فعالیت‌اش را به کانادا گسترش داد و هم‌اکنون در ۱۹۰ کشور دنیا خدماتش را ارائه می‌دهد. نتفلیکس اولین سریال خود، خانه پوشالی را در سال ۲۰۱۳ ارائه کرد و هم‌اکنون صدها ساعت برنامه تولید می‌کند.

نتفلیکس یک شبکه پخش آنلاین است که همچون یک شبکه تلویزیونی، فیلم ها و ویدئو های مختص به خود را نیز می سازد. این شبکه دقیقا شبیه به یک شبکه تلوزیونی عمل می کند و تنها تفاوتش با تلوزیون در اینترنتی بودن بستر آن است. کاربران این شبکه نیز می توانند در هر ساعت از شبانه روز به صورت آنلاین به تماشای فیلم های مختلف در این شبکه پخش ویدئویی بپردازند.

نتفلیکس

در سال های اخیر در کشور خودمان نیز شبکه هایی شبیه به نتفلیکس راه اندازی شد اما خوب مسلما قابلیت ها و امکانات این شبکه آمریکایی را در اختیار ما قرار نمی دهند. آنتن، روبیکا و لنز ایرانسل از همین نوع شبکه ها می باشند. در آخرین رده بندی ترافیک اینترنتی، Netflix بیشترین ترافیک ویدیویی دنیا را به خود اختصاص داده و توانسته سرویس هایی همچون یوتیوب را نیز با اختلاف پشت سر بگذارد.

شما با خرید اشتراک نتفلیکس یکی از کاربران این شبکه می شوید و می توانید فیلم های مورد علاقه خود را با هر کیفیتی که بخواهید تماشا کنید. این شبکه فیلم ها و ویدئوهایی دارد که مختص به خودش است و در هیچ جای دیگری پخش نمی شود.

طریقه کار با نتفلیکس

برای وارد شدن به این شبکه می توانید نرم افزار مربوط به آن را برروی موبایل یا کامپیوتر خود نصب نمایید. همچنین می توانید از طریق مرورگر نیز به محتوای نتفلیکس دسترسی پیدا کنید. برای دسترسی به این شبکه بعد از گرفتن اشتراک به یک اینترنت نسبتا سریع نیاز دارید. پس از آن دیگر چیزی نیاز ندارید و میتوانید از امکاناتی که این شبکه در اختیارتان قرار می دهد استفاده نمایید.

برای عضویت در این شبکه آنلاین، تنها کاقی است وارد نرم افزار نتفلیکس و یا به طور مستقیم وارد سایت netflix.com شوید. سپس در قسمت ثبت نام مراحل خواسته شده را طی کنید. به این ترتیب شما عضو این شبکه شده اید و تا یک ماه می توانید به صورت رایگان از محتوای این شبکه آنلاین استفاده کنید. اما بعد از یک ماه برای تماشای فیلم های موردنظرتان می بایست یک اشتراک نیز تهیه کنید. هزینه اشتراک یک ماهه نتفلیکس از 8 دلار آغاز و تا 20 دلار متغیر می باشد.

تهیه اشتراک در نتفلیکس

حق اشتراک در Netflix به صورت زیر برای مدت یک ماه دسته بندی شده است:

  • ماهیانه 8 دلار برای کیفیت 420p
  • ماهیانه 10 دلار برای کیفیت 720p
  • ماهیانه 20 دلار برای کیفیت 1080p

برای پرداخت هزینه اشتراک می توانید کارت های عضویت این شبکه را که در فروشگاه های مختلف به فروش می رسد، تهیه کنید. همچنین می توانید با استفاده از مسترکارت و یا ویزاکارت به طور مستقیم هزینه اشتراک را پرداخت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید