معرفی روش های افزایش سرعت گوشی در اندروید و آیفون

دیکشنری آفلاین
دیکشنری آفلاین : معرفی تعدادی از بهترین مترجم ها برای گوشی به همراه لینک دانلود مستقیم
آگوست 14, 2018
بازی مومو
بازی مومو (Momo) بازی جدیدی بعد از نهنگ آبی که نوجوانان را به کارهای خطرناک وادار میکند
آگوست 17, 2018

معرفی روش های افزایش سرعت گوشی در اندروید و آیفون

سرعت گوشی

اکثر اوقات متوجه میشویم که بعد از مدتی گوشی شما کند میشود که این امر باعث میشود شما از گوشی خود خسته شوید  و اگر بخواهید سرعت گوشی را افزایش دهید با ما همراه باشید .

ما در این مطلب قصد بررسی و تحلیل عوامل کاهنده سرعت گوشی را داشته و روش هایی را برای افزایش سرعت گوشی ارائه خواهیم داد.

چرا سرعت گوشی پایین می آید ؟

شما باید ابتدا بدانید چرا گوشی ها بعد از مدتی که با آنها کار میکنید عملکرد خوب خود را از دیست میدهند ؟ همه تلفن های همراه هوشمند از یک حافظه داخلی، یک پردازنده محاسباتی و پردازنده گرافیکی بهره مند هستند که این سه مورد نقش ویژه ای را در افزایش راندمان و سرعت گوشی بر عهده دارند.

هرگاه یکی از این موارد بار اضافه تری را نسبت به حالت معمول خود تجربه کند، در نتیجه ممکن است با کندی عملکرد روبرو شود. توان محاسباتی گوشی های تلفن همراه بسیار کمتر از سیستم های رایانه ای معمول است و هیچگاه نباید از آنها انتظار داشته باشیم که هر چه ما می خواهیم را اجرا کنند.

عوامل مختلفی در کاهش سرعت گوشی دخیل هستند و به برند گوشی یا سیستم عامل آن ربطی ندارد . این عوامل عبارتند از :

  • درگیر شدن بیش از اندازه حافظه رم
  • استفاده بیش از اندازه یک یا چند برنامه از توان CPU
  • اجرای برنامه های سنگین که نیاز به توان محاسباتی بالایی دارند مثل بازی های گرافیکی
  • آلوده شدن گوشی به ویروس
  • استفاده از اینترنت توسط کاربر یا برنامه ها در پشت زمینه
  • استفاده از ویجت های گوناگون و گرافیکی زیاد
  • وجود اشکال در قسمت سخت افزار

چگونه سرعت گوشی را افزایش دهیم ؟

چند راهکار برای افزایش سرعت گوشی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود. اکثر افراد بر این باور هستند که اگر گوشی کند شده دیگر زمان استفاده از آن به سر آمده است و باید یک گوشی جدید تهیه کنند. اما این تصور غلطی بوده و در بسیار موارد با انجام چند راهکار ساده، می توان سرعت گوشی را دوباره به سرعت ایده آل خود بازگرداند.

ما در اینجا به چند مورد از معمول ترین روش های افزایش سرعت گوشی اشاره خواهیم نمود که با به کار بستن آن ها می توانید تا حد زیادی به سرعت گوشی خود بیافزایید.

1- عامل کاهنده سرعت را شناسایی کنید

حرکت اولی که میتوانید برای افزایش سرعت گوشی انجام دهید باید متوجه شویم چه عاملی سبب شده است تا سرعت عملکرد گوشی ما کاهش پیدا کند. برای این منظور می توانید از برنامه های آنالیز استفاده کنید. به عنوان نمونه اپلیکیشن Trepn Profiler یکی از بهترین اپلیکیشن ها در زمینه آنالیز عملکرد گوشی می باشد. شما می توانید با نصب این برنامه اطلاعات کاملی را از میزان استفاده برنامه ها از رم، پردازنده،گرافیک، اینترنت و شبکه وای فای، بدست آورید و به این ترتیب به راحتی بتوانید تشخیص دهید که مشکل اصلی کجاست.

سرعت گوشی

2- حافظه گوشی را از فایلهای اضافه پاک کنید

دلیل مرسومی که میتوان به آن اشاره کرد مهمترین دلایل کاهش سرعت گوشی ، پر شدن حافظه داخلی گوشی می باشد. این حافظه می تواند توسط فایل های موجود در گالری، برنامه های نصب شده، حافظه نهان اشغال شده، فایل های ذخیره شده در حافظه و یا هر مورد اینچنینی دیگری، اشغال شده باشد که با آزاد سازی آن و پاک کردن موارد اضافه، می توان سرعت گوشی را به طرز چشمگیری افزایش داد.

شما می توانید با مراجعه به تنظیمات گوشی و رفتن به بخش حافظه، میزان حافظه داخلی باقیمانده از تلفن همراه خود را چک کرده تا در صورت کمبود فضا، به پاک کردن فایل های اضافی بپردازید. در صورتی که فضای کمی در اختیار دارید، ابتدا به بخش اپلیکیشن ها در تنظیمات رفته و حافظه نهان یا همان کش غیر ضروری برنامه ها را پاک کنید. پس از آن می توانید از برنامه هایی که به طور کلی استفاده ای نمی کنید نیز چشم پوشی کرده و آن ها را پاک کنید.

در آخر نیز می توانید به بخش گالری مراجعه کرده و تصاویر یا فیلم هایی که حافظه زیادی از تلفن همراه شما را اشغال نموده اند به کارت حافظه یا دستگاه دیگری انتقال دهید. اگر با محیط فایل منیجر و فایل های ضروری و غیر ضروری نیز آشنایی دارید، می توانید از آن طریق نیز به پاک سازی فایل های اضافه بپردازید.

سرعت گوشی

پاک کردن حافظه داخلی از جمله مهمترین روش های افزایش سرعت گوشی می باشد.

3- ویجت های اضافی را حذف کنید

ویجت ها و آپشن های گرافیکی که در صفحه هوم گوشی قرار می دهید، ممکن است برای شما کاربردی باشند اما در واقع سبب کاهش سرعت گوشی شما نیز می شوند. به همین سبب توصیه می شود تا از تعداد این ویجت ها کاسته و تنها چند مورد از ضروری ترین ها را در صفحه هوم نگاه دارید.

4- انیمیشن ها را غیر فعال کنید

لانچرها یا همان پوسته هایی که برای واسط کاربری خود انتخاب می کنید، ممکن است ظاهر زیبایی داشته باشند و کار با تلفن همراه را برای شما لذت بخش تر کنند، اما این لانچرها اگر از انیمیشن ها و ویژگی های گرافیکی زیادی استفاده کنند، می توانند از سرعت عملکرد گوشی بسیار بکاهند. توصیه می کنیم اگر نمی خواهید لانچر خود را غیر فعال کنید، حداقل در بخش تنظیمات آن، نمایش انیمیشن را غیرفعال کنید تا به این ترتیب باعث افزایش سرعت گوشی خود شوید.

همچنین می توانید درباره بازیابی اطلاعات گوشی اندروید مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید