لینوکس و ویندوز دو سیستم عامل محبوب دنیا وجه اشتراک دارند

هک گوشی
هک و سود بردن از یک روش سریع و هوشمندانه برای شما
می 31, 2017
توریست اپ
توریست اپ (Turist app) نرم افزار مترجم برای کامپیوتر و اندروید
ژوئن 7, 2017

لینوکس و ویندوز دو سیستم عامل محبوب دنیا وجه اشتراک دارند

بررسی ها نشان داد که  شباهت های لینوکس و ویندوز به وجه اشتراک میان دو سیستم عامل محبوب Linux و Widows پی برده و قابلیت ها، ویژگی ها و امکانات یکسان آن‌ها را درک می‌کنیم.

شاید سیستم شما مورد استفاده   چندین نفر دیگر در منزل و یا محل کار قرار گیرد. گاهی نیاز خواهید داشت تا به ازای هر کاربر یک حساب کاربری تعریف کرده و سطح دسترسی‌های آن‌ها به قسمت‌های مختلف را مشخص کنید. حین عدم اشتراک‌گذاری سیستم نیز می‌توان مواردی برای نیاز به ساخت حساب‌های کاربری مختلف پیدا کند. به عنوان نمونه با این کار می‌توان همه چیز را مرتب نگه داشت و برای انجام امور شخصی، اموری کاری و همچنین مدیریت در شبکه یک یوزر جداگانه در سیستم برای خود تعریف کرد تا همه چیز خیلی مرتب باقی بماند.

این کار در هر دو سیستم عامل انجام میگیرد، چرا که یکی از مهمترین شباهت های لینوکس و ویندوز دست باز کاربر برای کنترل حساب‌های کاربری است.

شباهت های لینوکس و ویندوز این است که در نخستین سال‌های توسعه این دو سیستم عامل، از هم تقلید می کردند

هنگام استفاده از کلیدهای ترکیبی Alt + Tab در لینوکس برای جابه‌جایی میان تب‌ها را اتقلید از ویندوز شده است.

وقتی پنجره‌های باز (Task View) و دسکتاپ‌های مجازی (Virtual Desktops) خصیصه‌هایی در ویندوز هستند که برای کاربر آن‌ها مستقیما از لینوکس الهام گرفته شده است.

لینوکس و ویندوز

دسکتاپ‌های مجازی وظیفه دسته بندی از پنجره‌های باز را در فضایی جداگانه در  لینوکس و ویندوز نگهداری کرد.

این کار پنجره های باز سیستم عامل  را سر و سامان داده و برای انجام هر کار مشخص، به سراغ یکی از دسکتاپ‌ها و پنجره‌های مربوط به آن می‌روید.

مثلا می‌توانیم سه دسکتاپ مجازی برای خود داشته باشیم که یکی از آن‌ها شامل پنجره‌های مرتبط با ایمیل و موسیقی، دیگری شامل پنجره‌های امور کاری و جستجو و سومی برای انجام امور تفریحی همچون بازی و سرگرمی خواهد بود. به عبارت دیگر هر دسکتاپ مجازی را باید یک فضای کاری مستقل دانست.

آپدیت اندروید

بازدیدها: 154

دیدگاهتان را بنویسید