لایو لوکیشن تلگرام قابلیتی برای ردیابی افراد

بازی مینی میلیتیا هک شده را رایگان دانلود کنید
اکتبر 19, 2017
موقعیت مکانی را از چه راه هایی می توان تعیین نمود
اکتبر 21, 2017

لایو لوکیشن تلگرام قابلیتی برای ردیابی افراد

طراحان تلگرام به تازگی اقدام ساخت قابلیتی جدیدبه نام  لایو لوکیشن تلگرام  در آخرین بروز رسانی اپلیکیشن خود نموده است.

کاربر قادر خواهد بود که به سادگی و به صورت لحظه به لحظه موقعیت دوستان خود را مشاهده کرده و از این طریق در یافتن یکدیگر بسیار سریعتر عمل کنید. لایو لوکیشن تلگرام ، امکانی است که از آپدیت نسخه 4.4 تلگرام، به بعد ارائه شده است و به نظر می رسد با استقبال خوبی برخورد کند چراکه بسیار کاربردی خواهد بود. در این مطلب قصد داریم در رابطه با نحوه ارسال لایو لوکیشن تلگرام آموزشی را ارائه داده و در این خصوص نکاتی را متذکر گردیم که می تواند بسیار سودمند باشد.

لایو لوکیشن تلگرام چیست؟

با توجه به توضیحات قبل ، لایو لوکیشن تلگرام قابلیت جدیدی است که با استفاده از آن  خواهید توانست برای مدت 15 دقیقه الی 8 ساعت، به صورت پیوسته و لحظه به لحظه، موقعیت خود را بادوستانتان به اشتراک بگذارید.

این ویژگی بسیار عالی ، شما به سادگی و به سرعت میتوانید  دوستانتان را در سطح شهر پیدا کرده و یا به پیدا نمودن مکان خود به آن ها کمک نمایید. پیش از این و در بروز رسانی های قبلی تلگرام، قابلیت ارسال لوکیشن و ردیابی گوشی به این نرم افزار اضافه شده بود که فقط قادر بود موقعیت کنونی شما را برای یک بار ارسال نماید که در آن صورت ممکن بود با جابجایی این موقعیت دیگر به کار نیاید. برای حل این مشکل و بهتر کردن ردیابی دقیقتر ، تلگرام اقدام به توسعه امکان به اشتراک گذاری موقعیت خود نموده و در آخرین بروز رسانی این برنامه، ویژگی لایو لوکیشن تلگرام را ارائه داده است که می تواند بسیار کاربردی و سودمند برای کاربران این اپلیکیشن باشد.

لایو لوکیشن تلگرام

قابلیت جدید لایو لوکیشن تلگرام در نسخه بروزرسانی شده

گاهی اوقات نگران افراد خانواده یا دوستان خود هستید که در حال حاضر کجا هستند با  لایو لوکیشن تلگرام می توانید تا حدودی نگرانی هایی خود را از بین ببرید.

یرای اینکه بتوان ازین قابلیت استفاده کرد باید فرد مورد نظر هم از آخرین بروز رسانی اپلیکیشن تلگرام استفاده نماید و خود مایل به ارسال لوکیشن لایو خود برای شما باشد. در این صورت شما می توانید از او بخواهید یک پیام لایو لوکیشن برای شما ارسال نموده و آن را برای 8 ساعت که بالاترین حد ممکن برای ارسال موقعیت می باشد، تنظیم نماید.

ارسال لوکیشن و به صورت دائمی

در این صورت شما قادر خواهید بود تا 8 ساعت آینده از تمام مکان هایی که فرد مورد نظر در حال حاضر در آن حضور دارد، با خبر شوید که امکانی بسیار ارزشمند محسوب می شود. البته باید این را به خاطر داشته باشید که فردی که برای شما اقدام به ارسال لایو لوکیشن تلگرام می نماید، می تواند به سادگی این عمل را کنسل نماید و از آن پس شما قادر به مشاهده لوکیشن او نخواهید بود. برای اینکه بتوانید به طور لحظه به لحظه از لوکیشن افراد در هر زمانی و بدون آگاهی او و دریافت تمام اطلاعات گوشی آن با خبر شوید، باید از برنامه های ردیابی افراد استفاده نمایید.

روش و طریقه ارسال لایو لوکیشن تلگرام

برای فعال و ارسال کردن ابتدا برنامه تلگرام خود را به نسخه 4.4 یا بالاتر بروز رسانی کنید و سپس از طریق لمس گزینه به شکل یک گیره کاغذ که همان پیوست ها که به  نشان داده شده است، گزینه Location را انتخاب نمایید.

لایو لوکیشن تلگرام

روش فعال کردن و ارسال لایو لوکیشن تلگرام

 

بعد از آن گزینه Share my location for و مدت زمان ارسال لایو لوکیشن را انتخاب نموده و گزینه Share را کلیلک کنید تا موقعیت خود را برای مدت زمانی که انتخاب کرده اید، برای فرد و یا گروهی که در آن عضو هستید ارسال نمایید. مدت زمانی که برای ارسال لایو لوکیشن تلگرام در نظر گرفته شده است، 15 دقیقه، یک ساعت و در نهایت 8 ساعت می باشد که پس از طی این مدت، قابلیت ارسال لوکیشن به طور خود به خود بسته خواهد شد و فرد مورد نظر تنها قادر به مشاهده آخرین موقعیتی که برای او ارسال شده است خواهد بود.

توجه داشته باشید که با پاک کردن پیام ارسالی به صورت دو طرفه برای فرد مقابل، از دسترس خارج خواهد شد. همچنین با استفاده از گزینه Stop Sharing Location که در نوتیفیکیشن های گوشی به نمایش درخواهد آمد، می توانید از ارسال موقعیت خود جلوگیری کرده و آن را متوقف نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید