ساخت کانال تلگرام ، آشنایی کامل با قابلیت های آن

برنامه آموزشی دیسون
برنامه آموزشی دیسون بدون محدودیت زمانی
اکتبر 7, 2017
هک گوشی از طریق شماره
گوشی سرقت شده یا گم شده خود را چگونه پیدا کنیم؟
اکتبر 8, 2017

ساخت کانال تلگرام ، آشنایی کامل با قابلیت های آن

ساخت کانال تلگرام

ساخت کانال تلگرام درنسخه جدید که برنامه محبوب که به تازگی از تلگرام منتشره کرده است امکان پذیر شده است ،این برنامه پرطرفدار توانسته  که به کاربران خود این قابلیت بدهد که کاربران به راحتی بتوانند ساخت کانال تلگرام (Channel) انجام دهند و با تعداد نامحدودی از کاربران تلگرام ارتباط برقرار کنند و مطالب خود را برای به اشتراگ بگذارد و اعضای تلگرام در کانال ایجاد شده مشترک شوند.

آموزش ساخت کانال تلگرام  را برای شما عزیزان به صورت مرحله ای به همراه تصویر نشان میدهیم :

آموزش کامل ساخت کانال تلگرام ( How To Make Telegram Channel )

ساخت کانال تلگرام به این منظور ایجاد شده است که کاربران کانال قادر به ارسال پیام یا فایل نباشند و فقط میتواند از مطالبی که توسط مدیر کانال به اشتراک گذاشته مشاهده کنند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند .

قابلیت دیگر این است که میتوان تعداد نا محدودی کاربر به کانال اضافه کرد و شما میتواید از راه هایی که در ادامه توضیح داده میشود تمامی کاربران تلگرام را به کانال خود اضافه و برای آنها مطالب خود را ارسال کنید که این گزینه بسیار شبیه به پیج (Page) و فن پیج های فیس بوک و اینستاگرام و.. میباشد و از این به رسانه براحتی میتوانند مطالب خود را در یک محیط امن و بی تنش با کاربران خود به اشتراک بگذارند، به علاوه اینکه پست های ارسال شده در کانال نیز براحتی قابل پاک و از دسترس خارج شدن (Delete Message) برای همه اعضای تلگرام هستند و کانال ها نیز میتوانند به حالت عمومی و خصوصی تعیین گردند تا عده خاص یا همه افراد بتوانند به آن ورود کنند.

ساخت کانال تلگرام :

طبق اینکه در خط اول بیان شده که باید برنامه تلگرام خود را دریافت نمایید و آپدیت کنید.

اگر پیام های هشدار (Sorry, I’m not a real bot, they just made me for backward compatibility. I can’t really answer (any questions هنگام انجام کار نمایان شد و یا گزینه ای به اسم Channel در تلگرام مشاهده نمیکنید تنها کافیست تلگرام خود را بروزرسانی کنید.

بعد انجام مرحله اول برای ساختت کانال تلگرام  منوی تلگرام خود را باز کنید و گزینه More را انتخاب کرده تا منوی سمت چپ صفحه نمایان شود سپس New Channel را انخاب کنید

بعد ازینکه گزینه Create Channel را انتخاب کردید باید در صفحه جدیدی برای کانال خود عکس و نامی تعیین کنید و در صورت تمایل در قسمت Description توضیحات مورد نیاز برای کانال را بنویسید و تیک بالای صفحه را تپ کنید.

ساخت کانال تلگرام

مراحل ساخت کانال تلگرام

 

مرحله بعدی برای ساخت دو گزینه به نامهای  Public Channel و Private Channel  نشان داده خواهد شد  گزینه اول برای ساخت کانال عمومی و گزینه دوم برای ایجاد کانال خصوصی (یعنی در گروه امکان ارسال پست و نظر نیست) است.

 

  •  Public Channel برای کانال های عمومی میتوان استفاده کرد چرا که اگر شما که میخواهید تمامی کاربران تلگرام وارد آن شوند  و از آن بهره ببرند که در صورت انتخاب این گزینه کاربران میتوانند با تایپ نام کانال شما در قسمت Search  تلگرام آن را بیابند. همچنین میتوانید در قسمت Link برای کانالتان یک آدرس مشخص کنید که آن را برای همه اعضای تلگرام ارسال و افراد را به کانال خود دعوت کنید.
  • Private Channel مناسب برای کانال شخصی و مخفی میباشد و دیگر در کاربران نمیتوانند بدون اجازه وارد گروه شوند و تنها راه اضافه کردن افراد خارج از لیست مخاطبین  آدرسی باشد که در قسمت Link به شما از طرف تلگرام داده میشود.

پس از انتخاب گزینه مورد نظر تیک بالای صفحه را تپ کنید و در قسمت بعد تلگرام از شما میخواهد که برای شروع افرادی را از لیست مخاطبین (Contacts) خود به کانال خود اضافه کنید پس از تعیین ،تیک بالای صفحه را بزنید.

به همین راحتی کانل شما ساخته شد! الان شما میتوانید برای کاربران (کانتکت ها ،اعضای گروه ها و.. ) مطالب و فایل های مورد نظرتان را ارسال کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید