ساخت ربات تلگرام در 8 مرحله

چگونه ربات هک تلگرام بسازیم
چگونه ربات هک تلگرام بسازیم
اکتبر 11, 2020
ربات هک تلگرام با آیدی
پاسخ به 5 سوال درباره ی واقعیت ربات هک تلگرام با آیدی
اکتبر 18, 2020

ساخت ربات تلگرام در 8 مرحله

چگونه ربات هک تلگرام بسازیم

تلگرام امروزه به یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. همانطور که می دانید این شبکه ی اجتماعی به دلیل کاربرد های فراوانی که در اطلاع رسانی و سایر خدمات دارد مورد استفاده ی عموم افراد جامعه است. به همین دلیل برخی اوقات نیاز به یک سری سیستم ها مانند ربات هست که بتواند به این حجم انبوه از خدماتی که کاربران تلگرامی می خواهند پاسخ دهد. ساخت ربات تلگرام مخصوصا برای افرادی کاربرد دارد که می خواهند به صورت خودکار یک سری پرسش ها را به افرادی پاسخ دهند بدون این که وقت خود را صرف آن کنند! در این مقاله به شما ساخت ربات تلگرام را آموزش می دهیم.

ساخت ربات تلگرام چه فایده ای دارد؟

ساخت ربات ها به این دلیل انجام می شود که کار ما انسان ها راحت تر شود و در زمان صرفه جویی داشته باشیم. با توجه به این که یک سری از شرکت ها یا حتی موسسات کوچک می خواهند خدمات سریع تر برای مشتریان خود ارائه شود از ربات تلگرام استفاده می کنند.

تصور کنید که از شرکتی محصولی را خریداری می کنید و در مورد آن سوالاتی دارید. اگر این شرکت بخواهد همه ی سوالات مشتریان خود را به صورت مستقیم و در شکل پرسش و پاسخ زنده پاسخ دهد باید یک سری از افراد را به عنوان پشتیبان به صورت تمام وقت استخدام کند تا بتوانند به همه ی این سوالات پاسخ بدهند. اما به جای این کار می توان ساخت ربات تلگرامی را انجام داد که در آن سوالات متدوال در مورد این محصول قرار داده شده است.

با این روش هر فردی که سوالی در مورد آن محصول دارد می تواند به ربات مراجعه کند. اگر این سوال جزو سوالات رایج باشد در ربات قرار داده شده است و با یک کلیک می تواند پاسخ های مربوط به آن را دریافت کند.

اگر هم پرسش کاربر در بین سوالات رایج در ربات تلگرام نبود می تواند به پشتیبانی مراجعه کند. دقت داشته باشید که در این حالت هم از پشتیبانی استفاده می شود. اما حجم پرسش هایی که از پشتیبانی می شود بسیار پایین می آید.

حالا ساخت ربات تلگرام را به همه ی موسسات نسبت دهید و می توانید به وضوح ببینید که ساخت ربات تلگرام می تواند چه قدر در زمان شما صرفه جویی کند!

همچنین می توانید مقاله ی مربوط به این که چگونه ربات هک تلگرام بسازیم را نیز بخوانید.

آموزش ساخت ربات تلگرام

 

1-مراجعه به Botfather

همانطور که می دانید برای تایپ کردن یک آیدی در تلگرام باید قبل از نام آن @ قرار دهید تا به صورت یک لینک و به رنگ آبی در بیاید. این کار را باید با عبارت Botfather انجام دهید. زمانی که پشت این عبارت @ قرار دهید به شکل [email protected] در می آید. به محض این که این عبارت را تایپ کردید و رنگ آن آبی شد می توانید روی آن کلیک کنید و با صفحه ی زیر مواجه می شوید.

ساخت ربات

ساخت ربات تلگرام

2-دستور به Botfather برای ساخت یک ربات جدید برای شما

در ابتدا باید روی Start که به معنای شروع است و در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید. در همین صفحه ای که هستید یک پیام بلند برای شما ارسال می شود که در ان نوشته هایی آبی رنگ را می بینید. هر کدام از این نوشته ها یک سری دستورات را به ربات Botfather می دهند که در این مقاله برای ساخت ربات تلگرام باید دستور /newbot را کلیک کنید.

ساخت ربات

3-انتخاب نام

پیام بعدی که برای شما در همین صفحه ارسال می شود با این مضمون است که نامی را که بعد از ساخت ربات تلگرام می خواهید داشته باشد را وارد کنید. دقت داشته باشید که این نام وارد شده قرار نیست به عنوان یوزرنیم شما مورد استفاده قرار بگیرد. فقط هر کسی که وارد صفحه ی چت در ربات شما شود می تواند این نام را ببیند.

ساخت ربات

ساخت ربات تلگرام در 8 مرحله

4-انتخاب یوزرنیم

یوزرنیمی که انتخاب می کنید در واقع یک نوع لینک است که اگر در هر قسمت از تلگرام به اضافه ی @ وارد شود می تواند هر کسی را به ربات شما متصل کند. درست مانند لینکی که برای ساخت ربات به شکل [email protected] ساختیم!

نکته ی بسیار مهمی که در این قسمت وجود دارد این است که یوزرنیمی که برای ساخت ربات تلگرامی استفاده می کنید نباید قبلا مورد استفاده ی هیچکس قرار گرفته باشد. ممکن است مجبور شوید یوزرنیم خود را با یک سری اعداد یا ارقام اضافی ترکیب کنید تا به یک یوزرنیم استفاده نشده دست پیدا کنید.

ساخت ربات

5-کپی کردن توکن داده شده برای ساخت ربات

بعد از این که موفق به ساختن یوزرنیم اختصاصی خود شدید پیامی که برای شما ارسال می شود حاوی یک کد خواهد بود که به عنوان نوعی بلیط برای ادامه ی ساخت ربات تلگرام است. به این کد توکن می گویند. همانطور که می بینید این کد ترکیبی از اعداد و حروف انگلیسی است که باید کپی شود.

دقت داشته باشید که تا این قسمت با توجه به داده شدن یوزرنیم و سیو شدن آن در شبکه شما یک ربات دارید. اما این ربات هنوز نمی تواند هیچ دستوری را بگیرد.

می توانید برای این که مطمئن شوید ساخت ربات تلگرامی شما انجام شده است یوزرنیم خود را به همراه یک @ وارد کنید . صفحه ای که به آن وارد می شوید صفحه ی ربات شما تسو همانطور که می بینید این ربات توانایی انجام هیچ کاری را ندارد. ادامه ی مراحلی که شما گفته می شود مربوط می شود به تکمیل کردن ساخت ربات تلگرامی.

ساخت ربات

6-ارسال توکن برای ربات فعال کننده

در این مرحله ما نیاز به یک ربات دیگر داریم که بتواند ربات ما را به صورت کامل فعال کند. ربات های زیادی وجود دارند که این کار را برای شما انجام می دهند اما ما به شما ربات Manybot را پیشنهاد می کنیم.

درست مانند ربات اولیه ای که برای ساخت ربات به کار بردید، باید پشت Manybot یک @ وارد کنید و روی آن کلیک کنید. بعد از انتخاب Start زبان خود را انتخاب کنید. با انتخاب اضافه کردن بات که ممکن است به صورت /addbot نمایش داده شده باشد گزینه ای به شکل I^ve copied the API token ظاهر می شود که باید روی آن کلیک کنید.

پیامی که برای شما ارسال می شود نشان می دهد که باید توکنی که در مرحله ی 5 کپی کرده اید را در این قسمت ارسال کنید. به محض ارسال ربات شما شناخته می شود و می توانید در ادامه برای دستورات مختلف از آن استفاده کنید.

7-شرح وظایف:

در این مرحله باید بنویسید که ربات شما چه کاری را انجام می دهد. به عنوان مثال اگر قرار است ربات توزیع کننده ی آهنگ باشد باید بنویسید که این کار را انجام می دهد. این مرحله اجباری نیست اما می توانید تاثیر زیادی در شناخت ربات شما داشته باشد.

افرادی که ساخت ربات تلگرامی را انجام می دهند به فکر این هستند که چطور می توان این ربات را گسترش داد و یکی از مهمترین نکات آن انتخاب نام مناسب و شرح وظیفه ی دقیق از برای آن است.

8-ورود دوباره به بات خودتان

دقت داشته باشید کار هایی که تا این مرحله انجام شد برای این بود که بتوانید ربات را به دست یک سیستم بسپارید که شما را در ساخت ربات به صورت دستورها و کد نویسی های مختلف راهنمایی کند.

حالا اگر به رباتی که ساخته اید وارد شوید و Start را بزنید متوجه می شوید. که یک سری دستورات جدید برای شما فعال شده است که می توانید با استفاده از آن ربات خود را بسازید. بسته به این که می خواهید این ربات چه کاری را برای شما انجام دهد می توانید دستورات متفاوتی را اجرا کنید.

به عنوان مثال می توانید به صورت یکپارچه به همه ی افرادی که از ربات استفاده می کنند پیام ارسال کنید، می توانید همه ی پیام هایی که زمان بندی شده اند و در زمانی مشخص توسط خود ربات ارسال می شوند را مشاهده کنید. می توانید تعداد مشترکینی که از ربات شما استفاده می کنند را ببینید و…

در قسمت تنظیمات ربات می توانید زبان ربات را تغییر دهید، توضیحات مربوط به ربات که همان شرح وظایف است را تغییر دهید، حتی می توانید ساخت ربات خود را در مرحله ی انحصاری تلگرام باقی نگذارید!

می توانید تعیین کنید که هر پستی که توسط ربات ارسال می شود در Youtube،Twitter،RSS،وVK هم به اشتراک گذاشته شود. همه ی این امکانات می توانند در کار شما کمک های بسیار زیادی در صرفه جویی زمان داشته باشند.

در قسمت آموزش ها می توانید مطالب بیشتری را در مورد ساخت ربات تلگرامی ببینید. علاوه بر این می توانید علاوه بر این که خودتان روی ربات نظارت دارید اکانت یک سری از افراد دشیگر را هم به عنوان مدیر ربات قرار دهید. بعد از آن این افراد می توانند با استفاده از ربات پست های جدید به اشتراک بگذارند یا ربات را کامل تر کنند.

جمع بندی

شما می توانید از ربات تلگرامی خود برای موسسات یا شرکت های بزرگ استفاده کنید. حتی بعضی اوقات کاربران برای یک گروه کوچک 20 نفره هم نیاز به یک ربات تلگرامی دارند که با استفاده از ان منابع موجود را به صورت سازماندهی شده توزیع کنند. هر فردی با خواندن این مقاله و داشتن اکانت تلگرام می تواند به راحتی ساخت ربات تلگرام را انجام دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید