روت گوشی همراه چه عواقبی دارد؟

جلوگیری از هک موبایل
جلوگیری از هک موبایل با چند راهکار ساده
سپتامبر 26, 2017
قابلیت شارژ بیسیم
آموزش ایجاد قابلیت شارژ بیسیم در هر گوشی موبایل
سپتامبر 29, 2017

روت گوشی همراه چه عواقبی دارد؟

روت گوشی

روت گوشی همراه باعث میشود که تمام دسترسی به صورت کامل و بدون محدودیت به تمامی قسمت های تلفن همراه و فاش شدن قسمت های پنهان آن است. روت گوشی با اینکه مزیت های خوبی دارد میتواند باعث شود که  اثرات جبران ناپذیری را بر روی گوشی هوشمندتان بگذارد.روت تلفن همراه

چرا برخی ها میگویند روت گوشی را انجام ندهید ؟

1. انقضای گارانتی تلفن همراه
با روت کردن گوشی که دارای گارانتی باشد و تاریخ ضمانت آن به اتمام نرسیده باشد باعث می شود تا گارانتی تلفن همراه شما باطل شود.

روت گوشی فرایندی است که کاملا بر ضد قوانین شرکت های سازنده تلفن همراه است پس اگر می خواهید تلفن همراهتان تحت گارانتی شرکت باقی بماند باید از روت کردن آن اجتناب کنید؛ چراکه در غیر اینصورت گارانتی به طور کامل از بین می رود.و یا اینکه اگر گوشی خود را روت کرده اید هنگام استفاده از گارانتی دستگاه آن را آنروت کنید.

2. روت، تلفن همراهتان را تبدیل به یک آجر می کند!
شما تلفن همراهتان را روت می کنیداما به اصطلاح دستگاه شما تبدیل به  یک تکه آجر تبدیل می شود . دلیل آن هم این است که :

با انجام این کار گوشی هوشمند شما فرایند بوت شدن را متوقف کرده و درست مثل یک تکه آجر بی مصرف رفتار می کند. با کمی تامل می توان دریافت که بهتر است تلفن همراهتان را به خاطر دسترسی بیشتر به قسمت های مختلف تبدیل به یک شئ بی ارزش نکنید.

3.  آسیب دیدن گوشی و غیر قابل برگشت
آسیب هایی که با توجه با روت کردن میشود این کار ضررهای جبران ناپذیری را به گوشی وارد می کند و این امر می تواند تا جایی پیش رود که شما را وادار به تعویض گوشی و یا پرداخت هزینه های هنگفت جهت تعمیر آن کند. البته باید به این نکته هم توجه کرد که شاید هیچ گاه تلفن همراهتان پس از تعمیر مانند روز اول کار نکند!

روت گوشی

مضررات روت گوشی

چرا نباید روت گوشی را انجام داد ؟

4. تاثیر منفی بروی باتری تلفن همراه
اگر حتما نیاز دارید گوشی خود را روت کنید و باتوجه به این که برنامه هایی هستند برای اجرای آن نیاز به روت گوشی دارند هستید لازم به ذکر است که بگویم که یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است با انجام این کار به وجود آید این است که باتری تلفن همراهتان دیگر مثل سابق به خوبی عمل نکند. این کار می تواند به سرعت عملکرد باتری را تحت تاثیر قرار دهد و موجب زود خالی شدن شارژ باتریتان شود، چرا که شما به تمامی قسمت های محصور و مخفی تلفن همراهتان دسترسی خواهید داشت.

کمپانی های ساخت گوشی های همراه ، زمان و عمر باتری را بر اساس میزان سطح دسترسی تعریف شده کاربر به قسمت های مختلف گوشی البته بدون در نظر گرفتن فرآیند روت تعیین کرده اند بنابراین با انجام این کار شما با کارآیی بد باتری مواجه خوهید شد.

5. پایین آمدن کارایی تلفن همراه
کاهش کارایی گوشی همراه یکی دیگر از مشکلاتی که این کار برای شما به وجود می آورد این است که ممکن است کارایی تلفن همراهتان بر اثر انجام این کار به شدت کاهش یافته و شما مجبور باشید با دستگاهی کار کنید که مدام هنگ می کند و قادر به انجام خواسته های شما نیست.

حال با توجه به نکات گفته شده به نظر می رسد دسترسی بی چون و چرا و نامحدود به تمامی قسمت های گوشی به آسیب دیدن و بعضا تعویض آن نمی ارزد پس فقط روت گوشی را زمانی انجام دهید که برنامه ای که نیاز به روت گوشی دارد اعمال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید