آموزش دیلیت اکانت واتساپ

هک پابجی
هک پابجی را چگونه انجام دهیم ؟
ژانویه 26, 2021
پاکسازی گوشی هک شده
پاکسازی گوشی هک شده با 5 روش آسان و کاربردی
فوریه 1, 2021

آموزش دیلیت اکانت واتساپ

دیلیت اکانت واتساپ

آموزش تصویری دیلیت اکانت واتساپ

احتمالا با نرم افزار واتسا پ آشنایی دارید. مخصوصا ایرانی ها به دلیل این که ورود به تلگرام برایشان سخت تر است، نرم افزار واتساپ را انتخاب کرده بودند. اخیرا تغییراتی در به روز رسانی های این نرم افزار ایجاد شده است که افراد می خواهند دیلیت اکانت واتساپ را انجام دهند. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه دیلیت اکانت واتساپ را در سریع ترین حالت ممکن انجام دهیم.

دیلیت اکانت واتساپ ؛چرا؟!؟!

نقض حریم خصوصی واتساپ در به روز رسانی جدید! همین موضوع باعث شده است که کاربران زیادی به فکر دیلیت اکانت واتساپ باشند. بنابراین استفاده از این نرم افزار رو به کاهش است. به روز رسانی جدید واتساپ شرایط خاصی را داشت که باعث شد افراد به فکر دیلیت اکانت واتساپ باشند. به عنوان مثال هر فردی که می خواهد از واتساپ استفاده کند، تمامی اطلاعات خود را باید بدون قید و شرط با این نرم افزار به اشتراک بگذارد.

با این اجازه و دسترسی ، می توان گفت که همه ی اطلاعاتی که در این نرم افزار دارید و یا به افراد دیگر ارسال می کنید در این نرم افزار به شکل واضحی قابل دسترسی خواهد بود. از طرفی واتساپ یک نرم افزار وابسته به فیسبوک است. بنابراین همه ی این اطلاعات در فیسبوک هم قابل دسترسی هستند. مشخص است که با نقض حریم شخصی از طرف واتساپ، افراد زیادی می خواهند که این نرم افزار را حذف کنند و به سراغ نرم افزار هایی مثل تلگرام یا سیگنال حرکت کنند.

یکی از مهمترین مواردی که در سال 2020 در میان نرم افزار های مطرح دنیا مورد توجه قرار میگرفت ، حریم خصوصی و امنیت بود. شاید در گذشته اهمیت چندانی به این موضوع داده نمی شد و بسیاری از افراد به امنیت توجه ویژه ای نداشتند. اما بعد از این که هک های زیادی در حساب های کاربری انجام شد، افراد متوجه شدند که امنیت مهم ترین بخش یک نرم افزار(مخصوصا پیام رسان ها) را تشکیل می دهد. به همین دلیل هم پیام رسان هایی مثل واتساپ با این کار عدم وجود امنیت خود را ثابت کردند و باعث مهاجرت کاربران شدند!

سیگنال به عنوان یک نرم افزار پیام رسان بسیار قوی عمل می کند و هم اکنون طرفداران زیادی پیدا کرده است. بعد از آموزش دیلیت اکانت واتساپ، ویژگی های مفیدی که در نرم افزار سیگنال وجود دارد را هم بیان می کنیم تا بتوانید با استفاده از سیگنال هم به خواسته های خود در فضای مجازی برسید. دقت داشته باشید که آموزش های زیر مربوط به کاربران اندرویدی است. اما کاربران iOS هم می توانند به همین طریق مشابه دیلیت اکانت واتساپ را انجام دهند.

آموزش دیلیت اکانت واتساپ

1-به نرم افزار وارد شوید و با استفاده از سه نقطه ی روی هم که معمولا در بالای صفحه و در سمت راست قرار دارد گزینه ی Setting یا همان تنظیمات را کلیک کنید. بعد از این برای شما پنجره ای باز می شود که به شما چند گزینه از تنظیمات اکانت واتساپ را ارائه داده است. مانند تصویر زیر:

دیلیت اکانت واتساپ

اولین مرحله از دیلیت اکانت واتساپ

2-در این مرحله از حذف اکانت واتساپ شما باید وارد قسمت تنظیمات مربوط به حساب کاربری خود یا همان اکانتتان شوید. بنابراین روی گزینه ی Account یا “حساب کاربری” کلیک کنید. این بخش معمولا با یک علامت کلید در کنار آن مشخص می شود.

دیلیت اکانت واتساپ

مرحله دوم حذف اکانت واتساپ

3-در پایین ترین گزینه ای که در صفحه ی باز شده ی جدید وجود دارد، گزینه ی Delete my account را انتخاب کنید که به معنای “حذف حساب کاربری من” است!

حذف اکانت واتساپ

مرحله سوم آموزش دیلیت اکانت واتساپ

4-مشخص است که برای جلوگیری شما از دیلیت اکانت واتساپ یک سری مراحل جلوگیری کننده قرار داده شده است. در این مرحله شما باید شماره تلفنی را وارد کنید که مربوط به همین حساب کاربری شما است.

دیلیت اکانت واتساپ

مرحله چهارم دیلیت اکانت واتساپ

5-مرحله ی پنج برای دیلیت اکانت واتساپ مرحله ای است که معمولا کاربران به مشکل می خورند! اما گذراندن این مرحله هم بسیار ساده است. در این مرحله از شما دو سوال پرسیده می شود

حذف اکانت واتساپ

مرحله پنجم دیلیت اکانت واتساپ

اولین سوال Select a reason است. این عبارت به معنی این است که شما باید یک دلیل برای دیلیت اکانت واتساپ خودتان وارد کنید. این دلایل به صورت پیش فرض لیست شده اند و شما می توانید هر موردی که می خواهید را انتخاب کنید. این مرحله از طرف واتساپ طراحی شده است تا بداند که مشکل نرم افزاری آن چه چیزی بوده است تا در نسخه های بعدی آن را به روز رسانی کند و مشکل را رفع کند.

دومین سوالی که در این صفحه پرسیده می شود How can improve است. این سوال در واقع از شما می خواهد که اگر پیشنهادی در زمینه ی ارتقا دادن پیام رسان واتساپ دارید بیان کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که این قسمت اختیاری است و بدون نوشتن آن هم می توانید دیلیت اکانت واتساپ را انجام دهید. ضمن این که فقط افرادی می توانند به این بخش پاسخ دهند که به زبان انگلیسی مسلط باشند.

به همین راحتی شما توانستید حذف اکانت واتساپ را انجام دهید.

درست است که نقض حریم خصوصی واتساپ باعث شده که بیشتر کاربران از آن مهاجرت کنند و دیلیت اکانت کنند. اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که بسیاری از کاربران دیگر، در شبکه های اجتماعی دیگر حضور ندارند. به عنوان مثال اگر بخواهید از یک پیام رسان ایرانی استفاده کنید، معمولا در آن فردی را به صورت فعال پیدا نمی کنید. به همین دلیل مخصوصی در ایران به دلیل فیلترینگ تلگرام و دیگر نرم افزار های ارتباطی، استفاده از پیام رسان واتساپ همچنان هم رایج هست و خواهد بود.

از چه نرم افزار هایی به جای واتساپ می توان استفاده کرد؟

با توجه به این که نرم افزار ها در دنیا بسیار گسترش یافته اند، نرم افزار های پیام رسانی هم کم نیستند. نرم افزار های بسیار زیادی وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آن ها بدون این که قطعی اینترنت داشته باشید یا نیاز به فیلتر شکن داشته باشید پیام های خود را رد و بدل کنید. ضمن این که امنیت آن ها و حفظ حریم خصوصی توسط آن ها بسیار رعایت شده است و افراد زیادی از آن ها استفاده می کنند. به عنوان مثال به دو نرم افزار زیر توجه کنید:

1-سیگنال:

همان زمانی که نقض حریم خصوصی توسط واتساپ انجام شد، افراد زیادی بودند که به دنبال یک نرم افزرا پیام رسیانی امن می گشتند. در همین زمان، ایلان ماسک که هم اکنون ثروتمندترین فرد جهان است، در یک توییتر استفاده از نرم افزار سیگنال را پیشنهاد کرد. او از کاربران خواست که پیام رسان واتساپ را به دلیل نقض حریم خصوصی ترک کنند. از آن جایی که ایلان ماسک اکنون به عنوان یک الگو در جامعه ی حهانی شناخته می شود، این خبر به سرعت منتشر شد و افراد بسیار زیادی به سمت پیام رسان سیگنال مهاجرت کردند.

در روز های اولیه ی منتظر شدن این توییتر سرعت پیام رسان سیگنال به شدت کاهش پیدا کرده بود. بیشتر تحلیلگران این موضوع را به دلیل افزایش بیش از حد مهاجران به این شبکه اجتماعی می دانستند. بنابراین سیگنال به عنوان یک پیام رسان شناخته شده و امن در نظر گرفته شده است. افرادی که پیام های محرمانه ی بسیار زیادی را رد و بدل می کنند و در دسته ی سیاسیون قرار می گیرند هم از این نرم افزار استفاده می کنند.

قابلیت های نرم افزار سیگنال بسیار زیاد است و همین باعث شده است که برتری بیشتری را از خود نشان دهد. علاوه بر این برای کاربران ایرانی بدون نیاز به هیچگونه پروکسی یا فیلتر شکنی کار می کند. این موضوع باعث می شود که سرعت پیام رسانی در این نرم افزار بسیار بالا باشد. به شما پیشنهاد می کنیم که بعد از حذف اکانت واتساپ از این نرم افزار استفاده کنید.

2-تلگرام:

بدون شکل تلگرام یکی از شناخته شده ترین نرم افزار ها در ایران است. حتی با این که فیلترینگ در این نرم افزار به صورت بسیار شدید انجام شده است، باز هم کاربران این شبکه اجتماعی بسیار بیشتر از دیگر شبکه ها هستند. دلیل آن هم مشخص است! امنیت بسیار بالای تلگرام نشان می دهد که پیام هایی که می تواند رد و بدل شود در حریم خصوصی هر فرد به صورت امن وجود خواهند داشت.

علاوه بر این رابط کاربری تلگرام بسیار ساده است و افرادی که به تازگی وارد آن می شوند هم می توانند از آن استفاده کنند.

نکته ی دیگری که در مورد تلگرام وجود دارد سرعت زیاد آن است. همانطور که گفته شد فیلترینگ در ایران باعث شده است که بخش مهمی از سرعت این نرم افزار به دلیل استفاده از VPN ها گرفته شود. با این وجود سرعت تلگرام از بسیاری از پیام رسان های دیگر بیشتر است. سال هاست که باگ های موجود در تلگرام به صورت جدی پیگیری و رفع می شوند. در حالی که واتساپ باگ های خود را با تاخیر رفع می کند.

نتیجه گیری

با این که واتساپ یکی از پر کاربرد ترین نرم افزار های جهانی بود، اما هر نرم افزاری در هر زمانی بخواهد از اطلاعات کاربران سوء استفاده کند یا به نوعی حریم خصوصی را نقض کند، کنار گذاشته می شود. پیش بینی می شود که تا چند ماه آینده کاربران بسیار بیشتری دیلیت اکانت واتساپ را انجام دهند و به سمت نرم افزار های دیگر روانه شوند!

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید