دستگاه شنود و دوربین مخفی را چگونه می توانیم پیدا کنیم ؟

برنامه بینگ با آپدیت اندروید خود را کامل متحول کرده است
جولای 7, 2017
شنود از راه دور
شنود از راه دور با دستگاهای کوچک و مخفی ردیابان
جولای 8, 2017

دستگاه شنود و دوربین مخفی را چگونه می توانیم پیدا کنیم ؟

دستگاه شنود یا دوربین مخفی شاید در منزل یا محل کار شما مخفی کرده باشند که بتوانند صحبت  و اطلاعات یا کارهای شما را زیر نظر داشته باشند طبیعتا هم کسی علاقه ندارد زیر نظر باشد و کنترل شود یا شاید به صورت مخفیانه این کار نادرست را انجام داده است پس ما به شما کمک خواهیم کرد که محل این دستگاهای جاسوسی را پیدا کنید.

دستگاه شنود

روشهایی برای پیدا کردن دستگاه شنود و یا دوربین مخفی

ابتدا به روش های فیزیکی می پردازیم که شاید بتوانبد راحت آهنها را پیدا کنید :

اولین کار جستجو فیزیکی است شما با راه رفتن در فضای ساختمان خود و بررسی چشمی اطمینان پیدا کنید که با این روش نمیتوان دستگاه شنود را پیدا کرد

  • اطراف خود را با اجسام اشیای غیرمعمول بررسی کنید. مثلا شاید گلدانی که ترتیب چیدن گل های داخل آن تغییر کرده است یا  قابی که بروی دیوار حالت عادی خود را ندارند یا لوستر های چراغ که شفافیت و روشنایی خود را از دست داده اند. همچنین محفظه ها و کانال کولر که می توانند دستگاه شنود را در آن قرار دهن و یا  اسپیکر هایی که فضای خالی آنها بهتریتن مکان برای جاسازی دوربین مخفی می باشد .
  • مکان های دیگری که فکر می کنید امکان دارد یک انتقال دهنده صدا یا میکروفن می تواند در آن پنهان شود را بررسی کنید.تا از نظر فیزیکی کاملا مطمن باشیید که کار خود را انجام داده اید.
  • محل مشکوک به این اقدامات را تاریک کنید معمولا بروی این دستگاها چراغ های کوچکی نصب شده که می تواند کاملا قابل مشاهده باشند.

 دستگاه فرکانس یاب رادیویی می تواند دستگاه شنود را پیدا کند

 دستگاه شنود را می توان با استفاده از یک دستگاه فرکانس یاب ( RF Signal Detector )  امواج رادیویی موجود در محل مورد نطر خود را تشخیص دهید روش کار دستگاه شنود صدا یا دوربین مخفی این است که برای مخابره اطلاعات نیاز به روشی برای ارسال اطلاعات ضبط شده است که در این صورت موج رادیویی نیز در کار خواهد بود و با استفاده از دستگاه موج یاب یا فرکانس یاب می توانید آن را تشخیص بدهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید