جلوگیری از هک شدن اینستاگرام با 8 روش آسان و کاربردی

سیگنال
سیگنال چیست؟ چه ویژگی هایی دارد ؟ + آموزش نصب در 5 مرحله
ژانویه 18, 2021
هک پابجی
هک پابجی را چگونه انجام دهیم ؟
ژانویه 26, 2021

جلوگیری از هک شدن اینستاگرام با 8 روش آسان و کاربردی

جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

جلوگیری از هک شدن اینستاگرام با 8 راهکار ساده

اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی، مخصوصا در ایران جایگاه بسیار ویژه ای دارد و بنابراین جلوگیری از هک شدن اینستاگرام به عنوان یک موضوع مهم همیشه مطرح می شود. اکنون بسیاری از افراد جهان با این شبکه اجتماعی آشنایی دارند و استفاده ا آن هم راحت است. به همین دلیل می توان گفت امنیت حساب کاربری اینستاگرام برای بسیاری از افراد اهمیت ویژه ای دارد. در این مقاله می خواهیم به شما راه های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام را آموزش دهیم. بنابراین اگر می خواهید از حساب کاربری خود محافظت کنید این مقاله را بخوانید!

پس گرفتن حساب خود در اینستاگرام

در صورتی که حساب اینستاگرام شما هک شده و کار از کار گذشته است این بخش را بخوانید! در غیر اینصورت برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام پاراگراف های پایین را بخوانید.

هر ماه یک میلیارد نفر از اینستاگرام استفاده می کنند و این موضوع، حساب اینستاگرام را به یک هدف وسوسه انگیز برای هر هکر تبدیل می کند. اگر متوجه شده اید که اتفاق عجیبی برای حساب شما رخ می دهد ، دسترسی به برنامه های شخص ثالث مشکوک را لغو کنید ،رمز ورود خود را تغییر دهید و احراز هویت دو عاملی را فعال کنید.

هنگامی که کسی تلاش می کند رمز ورود یا ایمیل اینستاگرام شما را تغییر دهد ، برنامه کد تأییدی را برای شما ارسال می کند. می توانید این تغییر را برگردانید و مانع از این شوید که مهاجم نمایه شما را در اختیار بگیرد.

برای بازیابی حساب سرقتی خود ، روی دریافت راهنمایی برای ورود به سیستم (Android) یا “رمز ورود خود را فراموش کرده اید؟” کلیک کنید. در صفحه مورد نظر وارد سیستم شوید و دستورالعمل ها را دنبال کنید. اگر هنوز نمی توانید حساب خود را بازیابی کنید ، موضوع را به اینستاگرام گزارش دهید. هنگامی که با شما تماس گرفتند ، هویت خود را تأیید کنید. اما بهتر نیست که به جای این کار ها ، جلوگیری از هک شدن اینستاگرام را از همان ابتدا انجام دهید؟

جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

|روش های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

1-از اتصال به اینستاگرام از طریق فیس بوک خودداری کنید

در ابتدای ورود به نرم افزار اینستاگرام به شما دو گزینه داده می شود. یک گزینه مربوط به این است که یک حساب کاربری جدید را افتتاح کینید بدون این که از حساب های قبلی خود کمک بگیرید. گزینه ی دیگر هم مربوط به این است که این حساب شما به حساب فیسبوک شما متصل شود. مشخص است که برای وارد شدن به اینستاگرام، انتخاب گزینه ی اتصال به فیسبوک بسیار راحت تر است. چون تنها با یک کلیک می توانید حساب کاربری خود را بسازید.

به همین دلیل بسیاری از افراد برای ورود به اینستاگرام و برنامه های دیگر از فیس بوک استفاده می کنند که این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که می توانید مرتکب شوید. اگر اطلاعات حساب فیس بوک شما فاش شود ، یک هکر می تواند با یک چشم به هم زدن تمام حساب های مرتبط شما را ضبط کند. برای هر حسابی که دارید ورود به سیستم جداگانه ایجاد کنید. این ممکن است در آینده شما را از دردسر زیادی نجات دهد.

2-از یک رمز عبور قوی استفاده کنید

همیشه از یک رمز عبور قوی استفاده کنید که شامل حروف ، اعداد و نویسه های خاص باشد. برای جلوگیری از هک اینستاگرام ، توصیه می کنیم یک نرم افزار مدیریت رمز عبور را امتحان کنید: این نرم افزار ها رمزهای عبور قوی برای شما ایجاد می کند و آنها را ایمن نگه می دارند. فراموش نکنید که گذرواژه های خود را گاه به گاه تغییر دهید ، زیرا این یکی از بهترین اقدامات جلوگیری از هک شدن اینستاگرام است.

طبق امار هایی که منتشر شده است ، بیشترین هک ها از طرف افرادی بوده که به یک سری از دوستان خود اعتماد می کنند. مشخص است که نباید رمز عبور خود را به هیچ کسی بگویید. این کار باعث می شود که در شرایط پیچیده، هک اینستاگرام شما به راحتی انجام شود. در این حالت قابل بازگیری هم نیست! چون فرد با داشتن رمز عبور مالک کامل آن حساب خواهد بود!

جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

جلوگیری از هک شدن اینستاگرام با انتخاب رمز عبور قوی

4-با غریبه ها صحبت نکنید

یکی از راه های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام که کمتر به آن توحه می شود، صحبت کردن با افراد ناشناس در قسمت چت اینستاگرام (دایرکت) است. ممکن است این موضوع به نظر شما ساده به نظر برسد که چت کردن با فردی غریبه می تواند چه مشکلی داشته باشد! اما دقت داشته باشید که بسیاری از فیشینگ ها و کلاهبرداری های بانکی با استفادده از گرفتن یک سری اطلاعات ساده شروع می شوند. به همین دلیل برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام شما دو مورد زیر را در نظر داشته باشید:

اول این که از دادن اطلاعات حتی کم و غیر مهم به افرادی که نمیشناسید پرهیز کنید. در بین اطلاعاتی که به افراد می دهید مکن است یکی از آن ها باعث شود که هک اینستاگرام شما راحت تر شود!

دوم اینکه حساب های خود را محدود کنید و اجازه ندهید که هر کسی وارد حساب کاربری شما شود

5-حساب خود را Private (خصوصی) کنید

اگر با نرم افزار اینستاگرام آشنایی داشته باشید می دانید که دو نوع حساب کاربری خصوصی و عمومی در آن وجود دارد. در حساب های کاربری خصوصی افراد فقط می توانند با درخواست دادن به حساب شخصی شده، آن را دنبال کنند و از محتویات آن با خبر شوند. در حالی که در صفحه های عمومی، همه ی افراد می توانند به راحتی به محتوای پیج دسترسی داشته باشند. به شما پیشنهاد می کنیم در صوررتی که قصد وایرال شدن در فضای اینستاگرام را ندارید، سعی کنید که از حساب های خصوصی استفاده کنید. این یکی از مهمترین راه های جلوگیری از هک اینستاگرام است.

6- برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام احراز هویت دو عاملی را فعال کنید

احراز هویت دو عاملی یک مرحله اضافی در روند ورود به سیستم است. هر بار که می خواهید به حساب خود دسترسی پیدا کنید ، باید کدی را که از طریق پیام کوتاه یا برنامه احراز هویت دریافت کرده اید تایپ کنید. اگرچه این کار سخت گیرانه به نظر می رسد و ممکن است زمان بیشتری برای ورود به سیستم نیاز باشد. اما به هر صورت یکی از مهمترین راه های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام است که توسط خود اینستاگرام به وجود امده است.

دقت کنید که این راه جلوگیری از هک شدن اینستاگرام برای هر بار ورود به اینستاگرام نیست! یعنی برای این که پست ها یا استوری های مربوط به دوستان خود را تماشا کنید نیازی نیست که کد دریافت کنید. بلکه هر باری که بخواهید دوباره وارد حساب اینستاگرام خود شوید نیاز است که علاوه بر رمز و نام کاربری، این کد تایید ارسال شده را نیز وارد کنید.

7-جلوگیری از هک شدن اینستاگرام با استفاده از vpn کنید

VPN ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند و آدرس IP شما را مخفی می کند . بنابراین حریم خصوصی دیجیتالی که امروزه به شدت به آن نیاز داریم را برای شما فراهم می کند. اگر در هنگام اتصال به Wi-Fi عمومی ، گاهی اوقات در اینستاگرام گشت و گذار می کنید ، VPN ضروری است. در ایران هم با توجه به استفاده ی زیادی که از فیلترشکن می شود رعایت کردن این مسئله برای کاربران می تواند بسیار راحت باشد! به هر صورت این یکی از راحت ترین راه های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام است.

جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

جلوگیری از هک شدن اینستاگرام با vpn

NordVPN یک برنامه با کاربرد آسان است که در سیستم عامل های مختلف کار می کند و از شما در برابر جاسوسی محافظت می کند. این به امنیت داده های شما کمک می کند و از حملات مردمی که معمولاً برای رهگیری اعتبار کاربران استفاده می شود ، جلوگیری می کند.

همچنین ArgoVPN به عنوان یکی از سریع ترین برنامه ها است که می تواند مورد استفاده ی اندرویدی ها باشد. ضمن این که این برنامه برای مخفی کردن IP شما ، تبلیغاتی را به شما ارائه نمی دهد که مجبور باشید آن ها را تماشا کنید.

8-از مشاهده پست های اینستاگرام در سیستم عامل های دیگر خودداری کنید

مقالات آنلاین مختلف اغلب حاوی فیلم ها و تصاویر لینک داده شده به اینستاگرام هستند. با کلیک بر روی این موارد ، شما را به سمت پست اصلی هدایت می کند. مراقب این پیوندها باشید – هکرها گاهی صفحات جعلی ورود به سیستم اینستاگرام را تنظیم می کنند تا رمز ورود شما را بدست آورند. اگر احساس می کنید وب سایتی که در حال مرور آن هستید مشکوک است ، روی هیچ پیوندی کلیک نکنید و از ورود به سیستم حساب خود جلوگیری کنید.

علاوه بر این ممکن است گاهی به دلیل این که به گوشی هوشمند خود دسترسی ندارید تلاش کنید که از طریق روش های مختلف دیگر مثل لپتاپ یا کامپیوتر وارد حساب های کاربری خود شوید. این کار باعث می شود که هکر ها فضای بازتری برای هک پیج اینستاگرام شما داشته باشند. مثل این است که به جای یک سیبل هدف گیری، دو سیبل وجود داشته باشد. با این کار شانس هک اینستاگرام را برای هکر افزایش داده اید.

می توانید با استفاده از حساب اینستاگرام خود حساب های فعال خودتان در دستگاه های دیگر را مشاهده کنید. با این کار می توانید تا حدود زیادی جلوگیری از هک اینستاگرام را تکمیل کنید!

جمع بندی

با اینکه استفاده از اینستاگرام به عنوان یک شبکه ی اجتماعی قدرتمند روز به روز در حال گسترش پیدا کردن است، افراد بسیار زیادی هستند که قادرند حساب اینستاگرام شما را هک کنند. این موضوع باعث می شود که جلوگیری از هک اینستاگرام اهمیت بسیار بیشتری پیدا کند. هر چند پیج های سلبریتی ها و افرادی که دنبال کنندگان زیادی دارند برای جلوگیری از هک اینستاگرام از متخصصین امنیتی استفاده می کنند. اما افرادی که پیج های کوچک دارند هم دوست ندارند پیجشان هک شود! بنابراین جلوگیری از هک شدن اینستاگرام برای همه ضروری است!

بازدیدها: 0

دیدگاهتان را بنویسید