جلوگیری از هک تلگرام با چند روش ساده

جلوگیری از هک مودم وای فای
نوامبر 22, 2018
هک کردن
هک کردن گوشی های اندروید با وارد کردن یک کلمه عبور بسیار طولانی
نوامبر 28, 2018

جلوگیری از هک تلگرام با چند روش ساده

جلوگیری از هک تلگرام

در سال های اخیر پیام رسان تلگرام در بین مردم دنیا و به خصوص ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است و رفته رفته نیز بر محبوبیتش در بین مردم افزوده می شود. در پی همه گیر شدن این اپلیکیشن عده ی زیادی نیز به دنبال راهی برای هک آن هستند. درست است که هک کردن و جاسوسی از اطلاعات دیگران کاری ناپسند است، اما در برخی موارد مانند زمانی که والدینی بخواهند بر فرزندان خود در فضای مجازی نظارت داشته باشند، نه تنها ناپسند نیست بلکه بسیار جایز و خوب نیز می باشد. به همین خاطر در جهت رفاه حال والدین عزیز در ابتدا نرم افزاری را معرفی می کنیم که با استفاده از آن بتوانید به راحتی بر فرزندان خود نظارت داشته باشید و همچنین در ادامه نیز روش های جلوگیری از هک تلگرام را برای شما عزیزان معرفی و توضیح خواهیم داد.

برنامه PLC SPY روشی عملی برای نظارت بر تلگرام فرزندان

plc spy برنامه ای مختص به هک تلگرام نیست، بلکه برنامه ای نظارتی است که با نصب آن می توانید بر تمام فعالیت های فرزندان خود نظارت داشته باشید. این برنامه علاوه بر ایجاد دسترسی به محتویات تلگرام فرزندتان، قابلیت های فراوان دیگری مانند ردیابی موقعیت مکانی، نمایش تمام تصاویر موجود در گالری حتی آنهایی که توسط نرم افزارهای دیگر پنهان شده باشند، نمایش لیست تمام تماس ها و پیامکها، نمایش محتویات داخل تمام شبکه های مجازی مانند اینستاگرام و …. را در اختیار شما قرار می دهد.

قابل ذکر است که هیچ برنامه یا روشی برای هک پیام رسان تلگرام وجود ندارد و تا به حال کسی نتوانسته این پیام رسان را هک کند. نرم افزار plc نیز تلگرام را هک نمی کند بلکه کنترل گوشی را به دست می گیرد و هر اطلاعاتی که درون گوشی موجود باشد را به شما نمایش می دهد که تلگرام هم جزئی از این اطلاعات می باشد.

روش های جلوگیری از هک تلگرام

همانطور که پیش از این گفتیم برنامه ای مختص به هک تلگرام وجود ندارد و اگر کسی بخواهد به محتویات تلگرام شما دسترسی پیداکند، تنها با نصب برنامه هایی که گوشی را هک می کنند می تواند این کار را انجام دهد.

با وجود اینها همیشه افرادی هستند که با استفاده از روش هایی خاص می توانند به تلگرام شما دسترسی پیدا کنند، از همین رو در ادامه راهکارهایی را معرفی می کنیم تا بتوانید به جلوگیری از هک تلگرام خود بپردازید و دست افراد سودجو را از تلگرامتان کوتاه کنید.

حذف نشست های فعال تلگرام

برای جلوگیری از هک تلگرام در ابتدا وارد برنامه تلگرام شوید و به قسمت تنظیمات بروید. سپس وارد بخش Privacy and Security و در ادامه Active Sessions شوید. در این قسمت فهرستی از دستگاه هایی که تا به حال به اکانت تلگرام شما متصل شده اند نمایش داده می شود.

اکنون شما می توانید با لمس بر روی دستگاه های ناشناس آنها را Terminate کنید. با Terminate کردن یک دستگاه ،دارنده دستگاه دیگر نمی تواند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد.

جلوگیری از هک تلگرام

نکته : بهتر است که حتی دستگاههای قدیمی خود را که روزی به اکانت تلگرام شما متصل بوده اند را ترمینت کنید تا اگر به هر شکلی آن دستگاه ها به دست فردی ناشناس بی افتد امکان خواندن و دسترسی به پیام های تلگرام شما را نداشته باشد.

گذاشتن رمز دوم برای تلگرام

برای جلوگیری از هک تلگرام خود در مرحله دوم به قسمت Privacy and Security بروید و گزینه Cloud Password را انتخاب نمایید. سپس پسوردی را برای دسترسی و لاگین کردن تعیین کنید. پس از تعیین این پسورد، هر بار که شخصی دیگر قصد ورود به تلگرام شما را با دستگاهی دیگر داشته باشد، علاوه بر کد تاییدیه رمز دوم را نیز باید وارد کند.

اما در نهایت پیشنهاد می شود برای ایمن سازی کامل و جلوگیری از هک تلگرام یک Passcode Lock یا رمز قفل برای ورود به این پیام رسان تعیین کنید تا دسترسی به تلگرام شما حتی از طریق دستگاه خودتان هم برای دیگران غیر ممکن شود.

برای گذاشتن رمز عبور هم می توانید به همان بخش حریم خصوصی در تلگرام بروید و گزینه Passcode Lock را انتخاب کنید، سپس یک پسورد برای ورود به تلگرامتان تعیین نمایید. درهمین قسمت می توانید Auto-lock  را برروی یک زمان کم قرار دهید تا پس از گذشت آن زمان به صورت خودکار برنامه قفل شود.

حذف اکانت تلگرام از راه دور

گم شدن یا دزدیده شدن گوشی اتفاقی است که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید، بنابراین بهتر است تمهیداتی بیندیشیم تا چنانچه تلفن همراه خود را گم کردیم، هیچ شخصی نتواند به تلگرام ما دسترسی پیدا کند. بهترین راهکار برای چنین مواقعی حذف پیام ها و کل تلگرام از موبایلمان آن هم از راه دور است. برای این کار می بایست از قبل به قسمت تنظیمات تلگرام بروید و در بخش Privacy and Security و سپس Account Self Destructs یک زمان تعیین نمایید. تا پس از گذشت آن زمان و کار نکردن شما با تلگرام، این اپلیکیشن به صورت خودکار از روی گوشی شما حذف شود.

دیدگاهتان را بنویسید