جلوگیری از هک با دانلود برنامه LastPass

IP و MAC Address
IP و MAC Address چه هستند و چه کار میکنند؟
آگوست 26, 2017
امنیت
امنیت وایرلس را چگونه افزایش دهیم ؟
آگوست 29, 2017

جلوگیری از هک با دانلود برنامه LastPass

جلوگیری از هک برنامه LastPass  قدرتمندترین و در عین حال ساده ترین روش برای جلوگیری از هک شدن است ، انتخاب پسورد مطمئن و غیرقابل حدس می باشد.

افرادی هستند با توجه به حافظه ضعیفی که دارند به سبب ترس از فراموشی پسورد و عدم به یاد آوری آن، از این مهم چشم پوشی کرده و اقدام به انتخاب پسوردهای ساده و قابل حدس می کنند.

این پسوردهای ساده هکر ها با ستفاده از برنامه های خاص خود ، بسیار ساده در عرض چند دقیقه توسط یک هکر قابل هک شدن و بازیابی می باشند که همین عامل سبب می شود اطلاعات شما در معرض خطر باشد. در این مطلب قصد داریم در رابطه با لزوم انتخاب یک پسورد مطمئن بحث کرده و برنامه ای را برای مدیریت پسوردها به علاقه مندان ارائه دهیم.

جلوگیری از هک

لزوم استفاده از پسورد مطمئن برای جلوگیری از هک

بسیاری از افراد تصور می کنند که انتخاب پسوردهای طولانی می تواند به تنهایی دلیلی بر انتخاب یک پسورد خوب باشد. ولی مطمئنا این تصور اشتباه استو تنها طولانی بودن یک پسورد نمی تواند امنیت آن را تضمین کند.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد با اینکه از اهمیت انتخاب پسورد مطمئن و غیرقابل حدس آگاه هستند، باز هم نسبت به این موضوع ، بی تفاوت بوده و پسوردهای کوتاه و ساده را برای حساب های کاربریشان بر می گزینند. تحقیقات نشان می دهد که پسورد “123456” در سال 2016 بیشترین انتخاب را در بین پسوردهای دیگر داشته و تقریبا یک پنجم افراد از این پسوردها برای حساب های کاربری مختلفشان استفاده می نمایند. این یعنی یک هکر با احتمال 20 درصد می تواند با زدن شماره 123456 به حساب کاربری دست پیدا کند!

جلوگیری از هک

پسوردهای ساده به راحتی قابل حدس هستند

پسورد مطمئن چه ویژگی هایی دارد

برای انتخاب  یک پسورد مطمئن باید ویژگی هایی را مد نظر قرار دهیم تا بتوانیم هکرها را در امر حدس پسورد با مشکل مواجه نماییم؟ همانطور که در مطالب پیشین در امر جلوگیری از هک وای فای ، بیان نمودیم، از نگاه کارشناسان بهترین پسورد، پسوردی است که از حروف بزرگ و کوچک، اعداد، علائم و نشانه ها تشکیل شده باشد. همچنین این حروف، نباید هیچ ارتباط معنایی خاصی با یکدیگر داشته و در نهایت نباید کمتر از 8 کاراکتر باشند.

پسورد مطمئنی مثل (gV33&h2M, [email protected]#9, Hl8E&2b!) این طور منتخب کردن پسوردها از امنیت خوبی برخوردار بوده و به راحتی قابل حدس زدن و پیدا شدن نخواهند بود. البته به یاد سپردن اینچنین پسوردهای پیچیده ای ، بخصوص اگر تعداد کاراکترهای آن بیشتر باشند، با توجه به این مورد که برای هر حساب کاربری بهتر است از یک پسورد جداگانه استفاده نماییم، کمی دشوار بوده و نیاز است که این پسوردها را در جایی ذخیره نماییم. برای این منظور نیز ابزارهایی به رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است که به نرم افزارهای مدیریت پسورد معروف می باشند.

جلوگیری از هک

برنامه های مدیریت پسورد بهترین گزینه برای انتخاب پسورد مطمئن

 

در نهایت اگر به هر دلیلی گوشی موبایل شما هک شده است ، پیشنهاد می کنیم مقاله ای که لینک آن را در ادامه قرار می دهم ، مطالعه نمایید.

چگونه گوشی را از هک خارج کنیم ؟

 

دیدگاهتان را بنویسید