بهبود و مدیریت اینترنت در گوشی های آیفون

اینترنت همراه
استفاده کمتر از اینترنت همراه در اینستاگرام
آگوست 22, 2017
برنامه ضد هک
برنامه ضد هک Droidsheep guard جلوگیری از هک اینستاگرام و فیسبوک
آگوست 23, 2017

بهبود و مدیریت اینترنت در گوشی های آیفون

بهبود و مدیریت اینترنت آیفون برای کم شدن هزینه و مصرف اینترنت موضوعی قابل توجه است. شاید شما هم بارها بخاطر عدم رعایت مدیریت اینترنت آیفون به صورت صحیح ، کلی هزینه پرداخت کردید !

روش های بهبود و مدیریت اینترنت در گوشی های آیفون :

اولین کار برای بهبود و مدیریت اینترنت وارد  قسمت تنظیمات یعنی Settings  بروید . سپس مشابه عکس زیر در گزینه ۱ به قسمت Cellular بروید .

بهبود و مدیریت اینترنت

 

بعد از انجام کار به قسمت پایین صفحه بروید مشابه شکل زیر اسکرول کنید .

بهبود و مدیریت اینترنت

گزینه اول بالا صفحه میزان جمع کل استفاده کلیه برنامه ها از سیم کارت رو نشون می دهد.

در کنار هر برنامه  میزان استفاده هر برنامه بصورت مجزا رو نشون میده که در عکس فوق میزان استفاده برنامه App Store از اینترنت سیم کارت رو میبینید .

اگر امروز یک بسته اینترنتی خریداری کردید و فعال شده است. با کلیک کردن گزینه Reset Statistics گزارشات میزان استفاده قبلی در همه برنامه ها صفر میشود .

حالا میتوانید ببینید که از امروز تا مدت مشاهده بعدی چقدر مصرف حجم داشتید .سپس گزیه  Last reset آخرین باری که تنظیمات رو ریست کردید را  البته به تاریخ سال میلادی نشان خواهد داد.

با توجه به توضیحات میتوانید بفهمید که چه برنامه ای چقدر استفاده کرده است ، اما اگر میخواهید به برنامه ای اجازه ندهید که از اینترنت سیم کارت دیگه استفاده کند ، فقط باید  دکمه مقابل برنامه رو غیر فعال کنید تا دیگر به برنامه اجازه دانلود از طریق سیم کارت رو ندهد با این روشه می توانید بهبود و مدیریت اینترنت را انجام دهید.

خوب تا الان توانستید اوضاع رو بهبود بدهید ، اما روش های زیاد دیگری وجود دارد که باعث مصرف زیاد و بیهوده اینترنت شما شود

روش دوم برای بهبود و مدیریت اینترنت

در مرحله دوم دوباره به قسمت Settings  گوشی بروید و طبق تصویر گزینه icloud که به رنگ قرمزبا شماره 2  مشخص شده را انتخاب کنید .

 

بهبود و مدیریت اینترنت

آی کلود icloud را مقاله های گذشته  به صورت مفصل برای شما  توضیح داده ایم ،

اطلاعات گوشی شما را برای انجام کارها با استفاده از اینترنت انتقال می دهد . بیشترین وظیفه icloud حفاظت و داشتن کپی از اطلاعات شما است . اما برای بهبود و مدیریت اینترنت و سرعت کند و هزینه بالای اینترنت کشورمان پیشنهاد میکنیم گزینه های نام برده را غیر فعال کنید .

این کار باعث جلوگیری از انتقال کلیه عکسها و فیلمها و فول بک آپ کامل گوشی شما به اینترنت خواهد شد که می تواند به اندازه حجم کل گوشی شما باشد و با این توجه حجم زیادی محسوب میشود.

بهبود و مدیریت اینترنت

اگر در گوشی شما گزینه مشخص شده را ندارد به این معنی است که این سرویس روی گوشی شما غیر فعال است و شما اصلا از سرویس icloud استفاده نمیکند . ولی باز هم شما حتما این سرویس مفید را به نحو صحیح فعال کنید .

ابتدا قسمت settings بروید و گزینه iTunes & App Store انتخاب کنید .

تمام گزینه هایی که در این پنجره می بیند  را غیر فعال کنید تا از آپدیت و دانلود ناخواسته‌ در برنامه ها جلوگیری کنید و تنها با انتخاب خودتان برنامه ها به روز شود .use cellular data این گزینه را نیز  غیر فعال کنید تا از اینترنت سیم کارت برای اینکار استفاده نکند !

اگر شما تمام مراحلی که توضیح داده شد را با رعایت این اصول انجام دهید حتی ۱ کیلوبایت بیخودی از اینترنت آیفون شما مصرق نخواهد شد و شما به ظور کامل بهبود و مدیریت اینترنت انجام داده اید!‌

بازدیدها: 17

دیدگاهتان را بنویسید