بلوتوث ویندوز 10 را چگونه راه اندازی کنیم؟

فیفا
فیفا 18 را زودتر از همه دانلود کنیم؟
سپتامبر 15, 2017
بلوتوث
بلوتوث با برنامه BlueBorne گوشی کاربران را در معرض هک قرار میدهد
سپتامبر 19, 2017

بلوتوث ویندوز 10 را چگونه راه اندازی کنیم؟

بلوتوث

بلوتوث دیگر مختص به گوشی ها نیست تا به امروز در هر وسیله ای که نیاز داشته اند این قطعه را جای گذاری کرده اند مثل ، از کامپیوتر ها گرفته تا ماشین ها و… وجود دارد و مورد استفاده قرار میگیرد.

قرار دادن یک قطعه بلوتوث در کامپیوتر و استفاده از آن از طریق ویندوز میتوانید بسیار کارامد باشد. ویندوز 10 دارای قابلیت های فراوانی است که با بلوتوث کار میکنند.

راه اندازی در ویندوز از زمان ویندوز 7 تا به امروز (یعنی ویندوز 10) بسیار فرق کرده و متفاوت شده است. در این مقاله نحوه راه اندازی بلوتوث در ویندوز 10 را به شما آموزش میدهیم.

فعال کردن بلوتوث در ویندوز 10

قبل از اینکه بخواهید بدانید که چگونه وسایل بلوتوث را میتوان به کامپیوتر در ویندوز 10 متصل کرد، باید بدانید که نحوه روشن کردن در ویندوز 10 چگونه است.
2روش وجود دارد برای فعال کردن بلو توث کامپیوتر شما برای دستگاه های اطراف قابل یافت میشود:
1.Action Center گزینه سمت راست تسک بار در ویندوز وجود دارد آن را کلیلک و  باز کنید و سپس گزینه ی “Expand” را کلیک کنید تا تمامی گزینه های اکشن سنتر نمایش داده شوند و سپس با کلیک بر روی دکمه ی Bluetooth این قطعه را روشن کنید. اگر دکمه آن آبی شد یعنی روشن شده است.
2. منوی استارت را باز کرده و وارد Settings شوید و در تنظیمات گزینه ی Devices را کلیک کنید و نهایتا وارد بخش “Bluetooth and Other Devices” شوید. در این بخش گزینه ی Bluetooth را در حالت روشن قرار دهید.
اگر به هر علتی نتوانستید با استفاده از  روش های مذکور بلو توث را به صورت موفقیت آمیز روشن کرده کنید میتوانید آیکن آن را در تسک بار در بخش “System Tray” مشاهده کنید، همانند عکس زیر:

فعال و روشن  بلوتوث در اندروید

در اکثر گوشی ها دستگاه هایی  که سیستم عامل آنها اندرویدی هستند میتوانید بلو توث را از طریق بخش “Notification Bar” و یا همان نوار اعلانات روشن کنید. اگر میخواهید بلوتوث را از طریق تنظیمات روشن کنید به تنظیمات گوشی بروید و سپس از طریق بخش Wireless and Network به بخش Bluetooth بروید تا بلوتوث را روشن کنید.

روشن و فعال کردن بلو توث در آی او اس

در گوشی های در آیفون و آیپد که سیستم عامل آنها ios هستند میتوانید به یکی از بخش های Control Center و یا Settings مراجعه کنید.
1. Control Center: برای دسترسی به بخش کنترل سنتر در گوشی و یا تبلت آی او اسی دست خود را از پایین صفحه به بالا بکشید. در این بخش با لمس گزینه ی بلو توث آن را روشن کنید.
2. Settings: با مراجعه به تنظیمات گوشی و سپس بخش Bluetooth آن را روشن کنی
چگونه دستگاه های بلوتوث دار را به  ویندوز 10  متصل کنیم
اگر می خواهید  دستگاه ها  بلوتوثی را به ویندوز 10 متشل کنید باید به مسیر “Start > Settings > Devices > Bluetooth and Other Devices” بروید و سپس از طریق ستون سمت راست گزینه ی “Add Bluetooth or Other Device” را کلیک کنید.
بلوتوث

چگونه دستگاه های بلوتوث دار را به ویندوز 10 متصل کنیم

راه اندازی بلوتوث ویندوز 10

یک پنجره دیگر که سه گزینه در آن وجود دارد باز خواهد شد. در این پنجره گزینه ی Bluetooth را کلیک کنید.

 

کامپیوتر شما برای  پیدا کردن دستگاه های بلو توث دور و بر شما اسکن خواهد کرد و هر دستگاهی که بیابد را نمایش میدهید.

حذف دستگاه ها  بلوتوث دار از ویندوز

تنظیمات بیشتری برای حذف دستگاههای بلوتوث  دار در ویندوز 10 وجود دارد. برای دسترسی به این تنظیمات به مسیر Start > Settings > Devices > Bluetooth and Other Devices بروید و به پایین صفحه بروید تا به گزینه ی More Bluetooth Options برسید و سپس آن را کلیک کنید.

بلوتوث

حذف کردن دستگاههای بلوتوث در ویندوز 10

 

با مراجعه به تب Options به سه گزینه دسترسی پیدا خواهید کرد که به شرح زیر هستند:
1. Allow Bluetooth Devices to Find This PC: با برداشتن تیک این گزینه دیگر دستگاه های اطراف شما نمیتوانند بلو توث کامپیوتر شما را مشاهده کنند و به آن متصل شوند.
2. Alert me When a New Bluetooth Device Wants to Connect: اگر میخواهید با استفاده از دیگر دستگاه هایتان به ویندوز متصل شوید به جای اینکه با ویندوز به آن ها متصل شوید، تیک این گزینه را بزنید.
3. Show the Bluetooth Icon in The Notification Area: اگر همیشه بلوتوث خود را روشن میگذارید بهتر است تیک این گزینه را بردارید تا تسک بار شما شلوغ نشود و آیکن بلوتوث در تسک بار نمایش داده نشود.

بازدیدها: 31

دیدگاهتان را بنویسید