بلاک شدن در اینستاگرام چه دلایلی دارد و چگونه می توانیم از بلاک خارج شویم؟

هک چیست و با چه روش هایی انجام می شود؟
جولای 31, 2019
نفوذ
نفوذ به گوشی های هوشمند چگونه ممکن است ؟
آگوست 6, 2019

بلاک شدن در اینستاگرام چه دلایلی دارد و چگونه می توانیم از بلاک خارج شویم؟

بلاک شدن در

اینستاگرام هم مانند بسیاری از اپلیکیشن ها و پیام رسان ها دارای قابلیت بلاک کردن اشخاص توسط کاربران دیگر می باشد. اما به تازگی برخی از کاربران توسط خود اینستاگرام بلاک شده اند و قادر به گذاشتن پست، کامنت و یا حتی لایک و فالو کردن نیستند. حال سوال این جاست که چگونه می توان از بلاک شدن در اینستاگرام خارج شد؟ قبل از هرچیز باید دقت داشته باشید، این بلاک شدن که طی آن پیغام Action Blockedرا دریافت می کنید، با تعلیق کامل اکانت (Instagram suspension) تفاوت دارد.

امروز قصد داریم به طور کامل به این سوال که دلیل بلاک شدن در اینستاگرام و دریافت پیغام Action Blocked چیست، پاسخ دهیم و پس از آن  راه های از بلاک در آمدن را توضیح دهیم.

دلایل بلاک شدن در اینستاگرام

سخت گیری اینستاگرام در بسیاری از موارد مربوط به این است که احساس کند شما مشغول اسپم کردن (یعنی کپی کردن از مطالب دیگران و تولید محتویات هرز و بی‌فایده، ایجاد مزاحمت برای کاربران دیگر یا حتی ساختن اکانت‌های تقلبی و فیک) هستید. هنگامی که اینستاگرام کوچک ترین نشانه ای از هریک از فعالیت های گفته شده ببیند، اکانت شما را بلاک می کند و شما را از گذاشتن پست و کامنت، فالو و لایک کردن منع می کند. اما به هر حال به جز اسپم کردن دلایل دیگری هم برای بلاک شدن در اینستاگرام وجود دارد که با رعایت آنها می توانید از بلاشدن در اینستاگرام جلوگیری کنید. این موارد را در ادامه توضیح خواهیم داد.

 •  اطلاعات حساب کاربری خود را کامل کنید

چنانچه در اکانت خود اطلاعات کاملی را وارد نکرده باشید، اینستاگرام اکانت شما را به عنوان یک رباط و یا اکانت فیک در نظر می گیرد و احتمال بلاک شدن شما زیاد می شود.

حال شاید این سوال برایتان پیش بیاید که منظور از اطلاعات کامل چیست؟ اطلاعات کامل به معنای گذاشتن عکس پروفایل و داشتن یک بیوگرافی کوتاه در صفحه اول اکانت خود. همانطور که می بینید کامل کردن این اطلاعات اصلا سخت نیست، پس بهتر است برای جلوگیری از بلاک شدن در اینستاگرام حتما اطلاعات حساب خود را کامل کنید.

 •  از انتشار پست های هرز و بی رویه بپرهیزید

ههمانطور که گفتیم یکی از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام، اسپم کردن است. چنانچه شما پست گذاری پی در پی و پشت سرهم داشته باشید، سیستم هوشمند اینستاگرام اکانت شما را که به طور متناوب شروع به پست گذاری بدون وقفه کرده اید، به عنوان اسپم شناسایی میکند و آن را مسدود میکند.

 • در اینستاگرام خود پست داشته باشید

ممکن است شما به تازگی اکانت خود را ایجاد کرده باشید و یا به هر دلیل دیگری در صفحه خود پست نداشته باشید، در این حالت امکان بلاک شدن شما توسط اینستاگرام زیاد می باشد، چرا که اینستاگرام شما را به عنوان یک ربات در نظر گرفته است. پس از این به بعد سعی کنید که حداقل 10 پست در صفحه خود داشته باشید. البته توجه داشته باشید که این پست ها را به طور هم زمان انتشار ندهید.

 • بیش از حد لایک کردن باعث بلاک می‌شود

اگر شما در مدت زمانی معین بیش از مقداری که اینستاگرام تعیین کرده، پست های دیگران را لایک کنید، قطعا بلاک خواهید شد. در قوانین اینستاگرام آمده است که هر کاربر در مدت زمان یک ساعت حداکثر می تواند 350 پست را لایک کند. بنابراین به این قوانین اینستاگرام احترام بگذارید و برای بیشتر دیده شدن از لایک کردن بیش از حد پرهیز کنید.

 • تکرار بیش از حد، بلاک شدن در پی دارد!

در صورتی که از اموجی های تکراری در کامنت ها و پیام های خود استفاده کنید، یکی از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام را فراهم کرده اید. همچنین اگر پست ها و یا کامنت های تکراری بگذارید، به سرعت بلاک می شوید و از گذاشتن هرگونه پست و یا کامنت منع می شوید.

 • در استفاده از ربات های افزایش فالوور دقت لازم را داشته باشید

همانطور که می دانید ربات ها و نرم افزارهایی برای افزایش فالو و یا لایک در اینستاگرام وجود دارد. اینستاگرام به تازگی استفاده از این ربات ها را منع کرده و چنانچه از این رباط ها بیش از حد مجاز استفاده کنید، قطعا توسط این شبکه مجازی بلام و مسدود خواهید شد.

 • از منشن کردن بیش از حد افراد دیگر پرهیز کنید!

از دیگر مواردی که به بلاک شدن در اینستاگرام منجر می شود، تگ یا منشن کردن بیش از حد دیگران است. این مساله به خصوص زمانی حائز اهمیّت است که شما افرادی را منشن کنید که در لیست فالوورهای شما نباشند. بنابراین از منشن کردن بیش از حد دیگران در زیر پست های خود و یا بقیه کاربران بپرهیزید.

برای خارج شدن از بلاک اینستاگرام چکار کنیم؟

حالا سوالی که پیش می آید این است که اگر تاکنون از موارد گفته شده در بالا اطلاع نداشته ایم و به هر دلیلی بلاک شده باشیم، برای خارج شدن از این بلاک چه کاری باید انجام دهیم.

هنگامی که توسط اینستاگرام بلاک می شوید، 3 ساعت تا 4 هفته در حالت مسدودیت قرار خواهید داشت، اما برای این که بخواهید این زمان را کوتاه تر کنید و هرچه سریع تر از بلاک خارج شوید، چند روش وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

 • ارسال درخواست رفع بلاک برای اینستاگرام

در اولین مرحله برای خارج شدن از بلاک، می توانید درخواستی برای اینستاگرام ارسال کنید تا حساب شما را مجددا بررسی کند. در ادامه روش های ارسال درخواست و ارتباط با اینستاگرام را توضیح خواهیم داد.

ثبت درخواست رفع بلاک هنگام مشاهده پیغام Action Blocked

همانطور که در بالا اشاره کردیم، هنگام بلاک شدن در اینستاگرام پیغام را دریافت می‌کنید. شما می توانید هنگام مشاهده این پیغام گزینه Tell Us را لمس نمایید تا به این ترتیب بتوانید به اینستاگرام در مورد اشتباه پیش آمده بنویسید.

بلاک شدن دربلاک شدن دربلاک شدن در

پس از انتخاب دکمه Tell Us، ایستاگرام از طریق آدرس ایمیلتان از شما می‌خواهد اطلاعاتی امنیتی را وارد نمایید و سپس از شما می خواهد که عکس خودتان را ایمیل کنید تا مطمئن شود شما یک آدم واقعی هستید. پس از ارسال عکس به اینستاگرام، حساب کاربری شما نهایتاً پس از چند روز دوباره فعال می شود.

ثبت درخواست رفع بلاک از طریق بخش تنظیمات

برای این کار به صفحه اصلی پیجتان بروید و گزینه تنظیمات یا settings را لمس نمایید. سپس در صفحه باز شده گزینه Report a Problem را انتخاب کنید. حال از بین گزینه‌ها، Something isn’t Working را فشار دهید. حالا فرم را با درخواستی برای رفع بلاک به زبان انگلیسی پر کرده و دکمه ارسال را فشار دهید.

 • گذاشتن کامنت انگلیسی

یکی دیگر از روش های رفع بلاک، درخواست کردن از فالورهایتان برای گذاشتن کامنت انگلیسی معنا دار می باشد. برای این کار می توانید با گذاشتن یک پست متن دار از فالورهای خود درخواست گذاشتن کامنت انگلیسی کنید. در این صورت اینستاگرام متوجه می شود که شما ربات نیستید و احتمالا بعد از چند روز رفع بلاک خواهید شد.

 • حساب اینستاگرام را به بقیه شبکه های اجتماعی متصل کنید

برای رفع بلاک راهکار دیگری هم وجود دارد و آن متصل کردن اینستاگرام به سایر شبکه های اجتماعی می باشد. در این صورت نیز اینستاگرام متوجه می شود که شما ربات نیستید.

برای این کار وارد پروفایل اینستاگرام بشید، سه نقطه بالا سمت راست در اندروید و قسمت تنظیمات در آیفون رو انتخاب کنید .

گزینه Linked Account رو انتخاب کنید و اکانت های خود را متصل کنید.

 • یک تا دو روز در اینستاگرام فعالیتی نداشته باشید

در نهایت چنانچه مشکل شما با استفاده از راه حل های گفته شده حل نشد، به حساب کاربری خود یک تا دو روز استراحت دهید.
24 تا 48 ساعت در اینستاگرام هیچ فعالیتی نداشته باشید. (لایک نکنید، کامنت نگذارید، پست نگذارید) در این صورت احتمالا زفع بلاک خواهید شد.

همچنین می توانید مطالب مرتبط را نیز با کلیک برروی لینک های زیر مطالعه نمایید.

هک کردن اینستاگرام

امنیت پیج اینستاگرام

حذف گروه در اینستاگرام

مدیریت زمان استفاده از اینستاگرام

ترفند های بازاریابی در اینستاگرام

هک تلگرام و اینستاگرام

امنیت اینستاگرام را چگونه تامین کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید