بالا بردن امنیت سیستم و جلوگیری از هک شدن

اینترنت
سرعت اینترنت را چگونه در ویندوز بهبود ببخشیم
آگوست 9, 2017
ردیابی با شماره تلفن
ردیابی با شماره تلفن با نرم افزار فارسی ردیاب هوشمند
آگوست 12, 2017

بالا بردن امنیت سیستم و جلوگیری از هک شدن

بالا بردن امنیت سیستم

بالا بردن امنیت سیستم شاید به نظر اکثر کاربران کار سختی است. البته  با توجه به بعضی از سیستم ها که بخواهیم به  بالاترین حد ببرید درست است، این کار بسیار سخت است.

با انجام اعمال ساده ای می توان بالا بردن امنیت سیستم خود را تضمین کنید و از هک اطلاعات شخصی خود جلوگیری کنید. برای این کار فقط باید این مقاله را کامل و با دقت مطالعه بفرمایید :

اولین کار برای بالا بردن امنیت سیستم شما :

 آپدیت اتوماتیک را فعال کنید

همه نرم افزار های که شما نصب می کنید برای مشکلات امنیت شبکه هستند که این مشکلات امنیتی به صورت مداوم توسط توسعه دهندگان این نرم افزار ها کشف میشوند.
منظور ما از نرم افزار، همان ویندوز، مرورگرهای اینترنت مثل موزیلا فایرفاکس، گوگل کروم، پلاگین ادوب فلش پلیر و هر نرم افزار و سیستم عامل دیگری است.
با توجه به قابلیت هایی که  سیستم عامل ها و نرم افزار ها برای آپدیت اتوماتیک دارند می توانند حفره های امنیتی آن ها از بین برود. در اکثر این نرم افزار ها حتی نیازی به کلیک برای بروزرسانی آن ها ندارید و به صورت اتوماتیک این کار در آنها صورت میگیرد.
کاربرانی هستند که بخاطر مصرف اینترنت و تاخیر در کار های خود توسط ادیت اتومات این قابلیت راغیر فعال میکنند. دلیل شما هر چه که باشد، بهتر است آپدیت اتوماتیک را فعال کنید. شما از همین لحظه می توانید تنظیمات نرم افزار ها و کنترل پنل ویندوز بروید و آپدیت های خودکار را فعال کنید
بالا بردن امنیت سیستم

 از آنتی ویروس استفاده کنید

با این استفاده از آنتی ویروس یکی از مهمترین اقدامات برای بالا بردن امنیت سیستم است اما کاربرانی هستند که میگویند استفاده از آنتی ویروس واجب نیست و بدون این نرم افزار ها هم مشکلی پیش نمیاید.

هرگز چنین اشتباهی نکنید شما نیاز به یک آنتی ویروس دارید. شما اگر بسیار محتاط هستید اما باز هم  به آنتی ویروس نیاز دارید. این که از چه آنتی ویروسی استفاده کنید باز باید در مطالب بعدی پیگیری بفرمایید.

فعلا برای آشنایی به  یک آنتی ویروس رایگان، ساده و مناسب  Windows Defender معرفی می کنیم. این آنتی ویروس در ویندوز از پیش نصب شده است و همچنین همراه با آپدیت ویندوز، آپدیت میشود. این آنتی ویروس بر روی منابع سیستم فشار نیاورده و باعث کندی سیستم نمیشود و همچنین رایگان است.

اگر می خواهید ویروس کش شما کاملا فعال باشد تا بتواند از سیستم شما محافظت کند، آن را با سیستم عامل ادغام کنید. پس بهترین آنتی ویروس آنتی ویروس خود ویندوز است که  سازندگان سیستم عامل ویندوز آن را ساخته اند .

آنتی ویروس سیستم عامل طبیعتا بهتر از این کار را انجام میدهد. همچنین این آنتی ویروس همانند بسیاری از دیگر آنتی ویروس ها سعی ندارد نرم افزار های شرکت سازنده اش را به شما بفروشد.

از رمزعبورهای طولانی و سخت استفاده کنید

گذشته ها در فضای اینترنت برای تمامی حساب ها در سایت ها تنها از یک رمز استفاده می کردند کهبا این کار  سرویس ها و وبسایت ها به راحتی امکان هک شدن داشتند.

شما اگر درسایت حساب داشته باشید و هک شود و هکر به رمز عبور شما دسترسی پیدا خواهد کرد ،  و این امر به او اجازه می دهد تا بتواند به تمامی حساب های شما در هر سایتی که در آن حساب دارید دسترسی پیدا کند . پس بهتر است از رمز عبور های طولانی استفاده کنید و برای هر سایت یک رمز متفاوت قرار دهید.
شما بهتر است برای انتخاب رمز های طولانی و متفاوت برای بالا بردن امنیت سیستم خود  از یک برنامه تولید و ذخیره رمز مثل LastPass استفاده کنید که برای هر حساب شما یک رمز عبور میسازد، آن را در یک مکان امن ذخیره میکند و حتی در مرورگر های اینترنت شما حین ورود به حساب هایتان وارد میکند.

هر لینکی در ایمیل هایتان و سایت ها  وجود دارد کلیک نکنید

ایمیل هایی گاهی اوقات از سوی افرادی ناشناس برای شما ارسال می شوند آنها را باز نکنید و بر روی لینک های موجود در ایمیل هایی که به آنها اعتماد ندارید کلیک نکنید.حتی گاهی اوقات برای هک لینک هایی برای شما به تلگرامتان ارسال می شود.

مطمئنا فقط به این کار بسنده نکنید گاهی اوقات نیز در ایمیل هایی که حتی از سمت دوستان شما میایند لینک خطرناک وجود داشته باشد. این هشدار به این دلیل است که شاید دوست شما نیز آلوده به ویروس شده است. اگر میخواهید که واقعا محتاط باشید بهتر است بر روی لینک های موجود در ایمیل ها کلیک نکنید.

اگر می خواهید بدانید که درست است لینک مورد نطر ابتدا بر روی لینکی کلیک کنید ابتدا نشانگر ماوس را بر روی آن نگه دارید و مشاهده کنید که لینک به چه مسیری و صفحه وبی میرود،همچنین میتوانید بر روی لینک راست کلیک کنید و گزینه ی “Copy Link Address” را انتخاب کنید و سپس لینک را د جایی همانند NotePad پیست کنید و چک کنید

این کار باعث می شود که شما با بالا بردن امنیت سیستم خود و از هک گوشی و اطلاعاتخود جلوگیری کنید.

همچنین می توانید مطالب مرتبط با این موضوع را از لینک های زیر مطالعه نمایید.

اشتباهاتی که باعث هک شدن می شوند

 

بازدیدها: 107

دیدگاهتان را بنویسید