اینترنت روبیکا رایگان است؟ نحوه محاسبه اینترنت روبیکا چگونه است؟

هک ایمو
هک ایمو با استفاده از نرم افزارهای نظارتی
سپتامبر 2, 2018
نرم افزار Wifi WPS WPA Tester
نرم افزار Wifi WPS WPA Tester برای پیدا کردن رمز وای فای و شکستن قفل و جلوگیری از هک مودم
سپتامبر 3, 2018

اینترنت روبیکا رایگان است؟ نحوه محاسبه اینترنت روبیکا چگونه است؟

اینترنت روبیکا

با توجه به تبلیغات گسترده روبیکا در تلوزیون، این روزها دیگر کمتر کسی هست که نام اپلیکیشن روبیکا را نشنیده باشد. روبیکا به خاطر جوایز ویژه و متعددی که برای کاربران خود گذاشته و البته به خاطر مصرف اینترنت رایگان و بسیاری قابلیت های دیگر، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. این که روبیکا تمامی خدمات خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد و همچنین اینترنت مصرفی در این اپلیکیشن نیز رایگان بوده و روبیکا ادعا دارد که کاربران بدون مصرف حجم اینترنت می توانند در این برنامه به انجام فعالیت هایی مانند تماشای فیلم و سریال بپردازند. امروز قصد داریم اطلاعات کاملی درباره این ادعای روبیکا یعنی بحث رایگان بودن اینترنت روبیکا در اختیار شما قرار دهیم و بگوییم که این موضوع تا چه حد صحت دارد و آیا می توان به این گفته اعتماد کرد یا خیر.

حواشی اپلیکیشن روبیکا

روبیکا یکی از اپلیکیشن های پرحاشیه ای است که این روزها تبلیغات گسترده ای دارد و همین تبلیغات بسیار گسترده در رسانه ملی که در ساعات پرمخاطب هزینه ای چند صد میلیونی را برای فقط برای چند ثانیه در بردارد و با پخش و حمایت از برنامه های پرطرفدار تلوزیونی ( که به گفته بسیاری تامین هزینه آن در توان یک مجموعه شخصی و غیر وابسته نیست ) و چند عامل دیگر مانند رایگان بودن اینترنت روبیکا باعث حاشیه سازی های بسیاری برای این برنامه شده است.

با توجه به این که سازندگان این اپلیکیشن ناشناخته هستند و با بررسی موارد بالا که مشخص می کند این نرم افزار یک نرم افزار شخصی نیست، شایعاتی مبنی بر این که این اپلیکیشن یک نرم افزار جاسوسی برای نفوذ به موبایل کاربران ایرانی است و احتمالا اطلاعات شخصی کاربران خود را در اختیار ارگانی خاص قرار می دهد، به وجود آمده است.

آیا اینترنت روبیکا رایگان است ؟

در پاسخ به سوال بالا باید گفت که بله! ما این موضوع را چندین بار برروی گوشی های مختلف امتحان کرده ایم. اما باید توجه داشته باشید که تنها مشترکین همراه اول و ایرانسل می توانند از اینترنت رایگان در اپلیکیشن روبیکا استفاده کنند و در صورتیکه شما با اینترنت وای فای، اپراتور رایتل و سایر روش ها به روبیکا متصل شوید قاعدتا ترافیک مصرفی از حجم اینترنت شما کسر خواهد کرد.

اینترنت روبیکانمونه تست شده از مصرف اینترنت همراه اول در روبیکا

اینترنت روبیکا چگونه محاسبه می شود؟

می توان گفت مهمترین موضوعی که مورد توجه کاربران برنامه های نمایش آنلاین فیلم است، چگونگی محاسبه مصرف حجم اینترنت می باشد. در کشور ما هزینه اینترنت برای کاربران نسبتا گران تمام می شود، به طوری که اگر بخواهیم یک فیلم یا برنامه ای تلوزیونی را یه صورت آنلاین تماشا کنیم هزینه بسیار زیادی برای ما خواهد داشت. از این رو استقبال از چنین نرم افزار هایی به حداقل کاهش یافته است.

اما این برنامه ها در بیشتر مواقع برای کاهش نگرانی کاربران خود و البته جذب مخاطبین و کاربرانی بسیار زیاد، قرارداد هایی را با اپراتورهای مختلف می بندند و هزینه مصرف اینترنت کاربران خود را به حداقل یا حتی صفر می رسانند. طبیعتا روبیکا هم به همین شکل عمل نموده و هزینه مصرف اینترنت کاربران خود را که با اپراتورهای همراه اول و ایرانسل به اینترنت متصل می شوند، به صفر رسانده است.

البته قابل ذکر است که مشترکین ایرانسل و همراه اول برای استفاده از اینترنت روبیکا باید بسته های اینترنتی همراه اول یا ایرانسل را خریداری کرده باشند و در این صورت در هنگام استفاده از این اپلیکیشن، از حجم اینترنت بسته آنها کاسته نخواهد شد و می توانند با خیال آسوده، ساعتها به تماشای فیلم بپردازند.

اینکه برخی از کاربران ادعا می کنند که اینترنتشان آزاد محاسبه می شود صحت دارد؟

با یک سرچ ساده در اینترنت مشاهده خواهید کرد که تعدادی از کاربران اعلام کرده اند که با استفاده از اپلیکیشن روبیکا اینترنتشان تمام شده است و به دیگر کاربران توصیه می کنند که از این اپلیکیشن استفاده نکنند.

چند دلیل وجود دارد که اینترنت روبیکا به صورت آزاد محاسبه شود:

  1. چنانچه اپراتور اینترنت شما اپراتوری غیر از همراه اول یا ایرانسل باشد(برای مثال از اینترنت مخابرات، شاتل، رایتل و … استفاده کنید) از حجم اینترنت شما کم خواهد شد.
  2. درصورتی هم که از اپراتور های ایرانسل و همراه اول استفاده کنید اما بسته اینترنت نداشته باشید اینترنت روبیکا به صورت آزاد محاسبه می شود و از اعتبار سیمکارتتان کسر خواهد شد.
  3. اگر VPN موبایلتان فعال باشد و از ابزارهای فیلتر شکن استفاده کنید، این ابزارها از دور زدن ISP برای رفع فیلتر سایت ها استفاده می کنند و در این صورت اپراتور شما ایرانسل یا همراه اول نخواهد بود، به این ترتیب اینترنتتان طبق تعرفه عادی مصرف اینترنت کم خواهد شد.

با رعایت همه موارد گفته شده، اکنون اینترنت خود را بررسی کنید و حجم اینترنتتان را با دقت به خاطر بسپارید. حال یک بار دیگر از اپلیکیشن روبیکا استفاده کنید و بعد از چند دقیقه دوباره حجم اینترنت خود را چک کنید. چنانچه از حجم اینترنت شما کم شده بود با بخش پشتیبانی روبیکا تماس بگیرید تا موضوع را برایتان پیگیری کنند.

 

نتفلیکس نیز یک شرکت جهانی رسانه سیال و تولیدکننده مجموعه‌های تلویزیونی است که تقریبا شبیه به روبیکا عمل می کند و می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه درباره آن بیشتر بخوانید.

بازدیدها: 4242

دیدگاهتان را بنویسید