اپل ایرپاد وسیله ای برای جاسوسی از طریق قابلیت Live Listen در گوشی های آیفون

کنترل دوربین گوشی
کنترل دوربین گوشی بدون دسترسی از طریق نرم افزار
ژانویه 27, 2019
هک اپل
هک اپل ، آیا گوشی های اپل هک می شود ؟
فوریه 1, 2019

اپل ایرپاد وسیله ای برای جاسوسی از طریق قابلیت Live Listen در گوشی های آیفون

همانطور که می دانید کمپانی اپل همیشه به امنیت بالای محصولاتش مشهور بوده است اما اکنون جاسوسی به وسیله ی ایرپادهای این شرکت ممکن شده است. در اپل ایرپاد ها قابلیتی به نام Live listen وجود دارد که از طریق آن می توان به جاسوسی از این دستگاه ها پرداخت. اما باید بدانید که این قابلیت به هیچ وجه با هدف استراق سمع در این دستگاه ها قرار نگرفته است.

قابلیت Live Listen یا زنده گوش دادن همراه با آپدیت 12 iOS در سپتامبر سال 2018 به اپل ایرپاد ها اضافه شد. این قابلیت به جهت استفاده به عنوان سمعک مورد تایید است، و در شرایطی که در یک مکان شلوغ و پر سر و صدا قرار دارید، با استفاده از این ویژگی می توانید از آیفون به عنوان میکروفون و از ایرپاد به عنوان سمعک استفاده کرد.

فعال سازی قابلیت Live Listen

جهت فعال کردن این قابلیت، ابتدا باید به بخش مرکز کنترل یا Control Center در قسمت Settings  بروید، سپس بر روی گزینه Customize Controls نمایید و روی علامت به علاوه (+) کنار آیکون Hearing بزنید تا این ویژگی به کنترل  اضافه شود.

ویژگی Live Listen با هدف کمک به افرادی که مشکلات اندک شنوایی دارند در اپل ایرپاد ها قرار داده شده، اما متاسفانه عده ای با سو استفاده از این ویژگی به جاسوسی از افراد می پردازند.

جاسوسی با اپل ایرپاد چگونه ممکن است؟

اگر ایرپاد دارید، می توانید گزینه Live Listen را همانطور که گفتیم فعال نموده و گوشی خود را در اتاق مورد نظرتان قرار دهید و به این وسیله صحبت هایی که در این اتاق رد و بدل می شود را به صورت مخفیانه گوش کنید.

این توییت توسط @arnoldcrndo در توییتر منتشر شد و بیش از 50000 بار ریتوییت و بیش از 152000 بار لایک شده است.

کاربران آیفون فقط با فعال کردن ویژگی Live Listen و قرار دادن دستگاه اپل خود در کنار فردی که می خواهند صحبت های او را بشنوند، می توانند به جاسوسی و شنود بپردازند.

اپل ایرپاد

arnoldcrndo همچنین گفت که از این قابلیت به عنوان بیسیم هم می توان استفاده کرد و علاوه بر آن نیز برای تقلب در امتحانات بسیار کارآمد است، به این شکل که شخصی دیگر پاسخ سوالات را برای کسی که در حال امتحان دادن است می خواند و او به وسیله ایرپاد خود پاسخ ها را می شنود.

شرکت اپل تاکنون در مورد حفظ حریم خصوصی کاربران بسیار سخت گیرانه عمل نموده و مطمئا در این مورد هم قصد جاسوسی از کاربران خود را نداشته اما متاسفانه در رسیدن به هدف خود برای ارائه این قابلیت موفق عمل نکرده است.

جلوگیری از جاسوسی با اپل ایرپاد

دقیقا مشخص نیست که آیا کمپانی اپل از وضعیت پیش آمده توسط این قابلیت خبر دارد یا خیر اما مطمئنا درصورت مطلع شدن چاره ای را برای این سواستفاده ها خواهند اندیشید. مثلا می توانند در آپدیت جدید این ویژگی را قرار دهند که به محض فعال شدن Live Listen صدایی پخش شود تا افراد دیگر از فعال بودن آن مطلع شوند.

به هر حال کاربران در توییتر نگرانی خود را نسبت به جاسوسی با اپل ایرپاد اعلام نموده اند، تا بلکه شرکت اپل چاره ای را برای سواستفاده از اپل ایرپاد ها بیندیشد.

اما باید بدانید که قرار داشتن یک گوشی آیفون و یا حتی اندروید بدون صاحب آن در کنار شما، کمی مشکوک است و از گفتن صحبت های مهم در کنار این گوشی ها خودداری نمایید.

بازدیدها: 141

دیدگاهتان را بنویسید