امنیت گوشی های سامسونگ + 6 نکته برای بالا بردن آن

روش هک تلگرام همسر
کنترل تلگرام فرزندان توسط والدین
نوامبر 7, 2020
افزایش امنیت گوشی اندروید
افزایش امنیت گوشی اندروید با 5 روش کاربردی
نوامبر 12, 2020

امنیت گوشی های سامسونگ + 6 نکته برای بالا بردن آن

امنیت گوشی های سامسونگ

بررسی امنیت گوشی های سامسونگ از چند جهت

با توجه به این که تلفن های هوشمند سراسر جامعه را فرا گرفته اند، نیاز است که امنیت این دستگاه ها به نحوی تامین شود که استفاده کنندگان بتوانند با آرامش خاطر فعالیت های روزانه ی خود را با آن ها انجام دهند. در این مقاله به امنیت گوشی های سامسونگ می پردازیم. به این دلیل که برند سامسونگ در ایران جایگاه ویژه ای دارد و در خانواده های ایرانی جای گرفته است. اگر می خواهید در مورد امنیت این گوشی ها و نحوه ی ارتقای این امنیت بیشتر بدانید، با ما همراه باشید!

  • امنیت گوشی های سامسونگ از نظر خود کمپانی سازنده
  • در چه صورت امنیت گوشی سامسونگ به خطر می افتد؟
  • پلتفرم Knox
  • چگونه امنیت گوشی های سامسونگ را بالا ببریم؟

امنیت گوشی های سامسونگ از نظر کمپانی سازنده

اگر به وبسایت رسمی سامسونگ مراجعه کنید مشاهده می کنید که موارد زیر برای امنیت گوشی های ساخت این شرکت بیان شده است:

1-رمز عبور های ورودی:

رمز عبورهای ورودی به عنوان یکی از مهمترین بخش ها برای سامسونگ معرفی شده اند. شرکت سامسونگ معتقد است که توانسته با استفاده از انواع رمز عبور ها مانند تشخیص چهره، اثر انگشت، پین کد و… امنیت گوشی های خود را بالا ببرد.

امنیت گوشی های سامسونگ

امنیت گوشی های سامسونگ از نظر کمپانی سامسونگ

2-پوشه ی امن:

شرکت سامسونگ پوشه ی امن را یکی از مهمترین بخش های امنیتی گوشی های سامسونگ می داند. به عقیده ی شرکت سامسونگ برخی از اطلاعاتی که در موبایل ها وجود دارد از لحاظ ماهیت امنیتی بسیار مهمتر هستند و باید در این پوشه قرار بگیرند.

3-سلامتی و امنیت گوشی های سامسونگ :

اگر در موبایل خود داده هایی مانند وزن و قدتان، یا رژیم های غذایی ای که دارید را قرار دهید در پرونده ای خصوصی قرار می گیرد که هیچکس به آن دسترسی نخواهد داشت. چون این اطلاعات فقط مربوط به شما است و به شخص دیگری مربوط نمی شود.

4-ردیابی:

این قابلیت تقریبا در بسیاری از گوشی های هوشمند فعال شده است. اما سامسونگ از آن به عنوان یک ویژگی متمایز نام می برد. به نظر می رسد که سیستم ردیابی ای که سامسونگ در اختیار کاربران گذاشته است قوی تر از آن چیزی است که در گوشی های هوشمند دیگر قرار گرفته.

در چه صورت امنیت گوشی های سامسونگ به خطر می افتد؟

معمولا زمانی امنیت این گوشی ها به خطر می افتد که خود کاربر نتواند به آن اندازه که باید مراقبت داشته باشد. هر روز برنامه ها و نرم افزار های زیادی وارد گوگل پلی می شود که کاربر می تواند با دانلود آن ها امنیت گوشی های سامسونگ را به خطر بیندازد. اگر به خاطر داشته باشید هر زمانی که می خواهید برنامه ای را نصب کنید باید یک سری دسترسی ها به این برنامه داده شود.

امنیت گوشی های سامسونگ

امنیت گوشی های سامسونگ چگونه به خطر می افتد

به عنوان مثال در نصب برنامه ی اینستاگرام، برای این که بتوانید از تمام ویژگی های این نرم افزار استفاده کنید باید به این نرم افزار اجازه ی دسترسی به دوربین و ضبط صوت را بدهید. این اجازه ها در برنامه ی اینستاگرام به صورت درست استفاه می شوند و مشکلی در امنیت گوشی های سامسونگ ایجاد نمی کنند. اما اگر کاربر به اشتباه ، بدافزاری را نصب کند و به آن اجازه ی دسترسی های مختلف را بدهد به راحتی امنیت گوشی خود را به خطر انداخته است. این موضوع نه تنها در مورد امنیت گوشی های سامسونگ، بلکه در دیگر گوشی ها هم کاربرد دارد.

اما جدا از استفاده ی کاربران این گوشی ها، برخی از اوقات یک سری باگ های امنیتی وجود دارد که باعث می شود امنیت گوشی ها سامسونگ به خطر بیفتد. به عنوان مثال چند هفته پیش یک حفره ی امنیتی در کیبورد Swift سامسونگ پیدا شده بود. از آن جایی که این کیبورد در مدل های S6 و S6 edge به کار رفته بود، همه ی افرادی که این مدل گوشی سامسونگ را داشتند در معرض خطر قرار گرفتند.

این حفره ی امنیتی کوچک می توانست باعث شود که هکر ها به راحتی به آن نفوذ کرده و با استفاده از این کیبورد به برنامه های دیگر هم دسترسی پیدا کنند. زمانی که یک هکر بتواند ارتباط خود را با گوشی شما برقرار کند ، می تواند با نصب یک بدافزار، بدون این که شما متوجه شوید تمام کنترل گوشی شما را به دست بگیرد و اطلاعات شما را سرقت کند.

پلتفرم Knox

پلتفرم Knox سیستم امنیتی ای است که سامسونگ در اختیار کاربران قرار داده است. این سیستم به عنوان یک لایه ی محافظتی و امنیتی دو جداره برای شما عمل می کندو به این معنی که با باز شدن قفل صفحه ی گوشی نمی توان به پوشه های شخصی هم دسترسی داشت. بلکه برای آن ها باید رمز جداگانه ای داشته باشید.

یکی دیگر از امکاناتی که این پلتفرم در اختیار کاربران قرار می دهد فضای دوم است. به عبارتی شما در هنگام نصب یک نرم افزار، گرفتن یک ویدئو یا عکس و… در حال ذخیره کردن این اطلاعات در فضایی هستید که هیچ کس به آن دسترسی ندارد و مانند یک ظرف در بسته است، برای این که از این در وارد بشوید موانعی مانند رمز عبور گذاشته شده است که باید از آن عبور کنید.

دقت داشته باشید که این پلتفرم در هسته ی مرکزی گوشی های سامسونگ وجود دارد و نیاز به نصب جانبی ندارد. اما می توانید آن را فعال یا غیر فعال کنید. غیر فعال کردن این پلتفرم برای افرادی است که امنیت گوشی ان ها خیلی مهم نیست یا این که نمی خواهند در معرض رمز عبور های متعدد قرار بگیرند.

امنیت گوشی های سامسونگ

امنیت گوشی های سامسونگ

چگونه امنیت گوشی های سامسونگ را بالا ببریم؟

1-قفل صفحه:

مشخصا اولین چیزی که برای بالا بردن امنیت گوشی باید رعایت کنید ، این است که قفل صفحه ای داشته باشید که برای ورود عمومی به گوشی شما نیاز به رمز عبور خاصی داشته باشد. این ساده ترین نکته در مورد امنیت گوشی سامسونگ یا هر برند دیگر است. اما همین موضوع ساده در رأس موضوعات امنیتی در سایت Samsong.com است. بنابراین حتما آن را رعایت کنید.

2-برای امنیت گوشی های سامسونگ رمز های مهم خود را ذخیره نکنید:

بسیاری از اوقات پیش می آید که با یک سامانه یا یک سایت به صورت روزانه در ارتباط هستیم. به همین دلیل نام کاربری و رمز عبور آن را در حافظه ی خودکار گوشی سامسونگ ذخیره می کنیم تا روند کاری ما سریع تر شود. اما این موضوع می تواند باعث شود که در صورت هک شدن گوشی به راحتی اطلاعات خود را در ان سامانه هم از دست بدهید!

3-بررسی اجازه ی دسترسی برنامه ها:

در بخش تنظیمات گوشی های سامسونگ و در زیر شاخه ی Apps یا همان برنامه ها می توانید اطلاعات مربوط به برنامه های مختلفی که نصب کرده اید را مشاهده کنید. بخشی وجود دارد که به آن دسترسی یا اجازه ها گفته می شود. در این بخش شما می توانید ببینید که به چه برنامه هایی اجازه ی استفاده از چه تجهیزاتی را داده اید. به عنوان مثال اگر نرم افزاری را می بینید که به آن اعتماد ندارید اما قابلیت استفاده از دوربین را دارد ، می توانید آن را لغو نصب کنید یا این که این اجازه و سطح دسترسی را از آن بگیرید.

4-از پوشه ی امنیتی استفاده کنید:

همانطور که در ابتدای متن گفته شد امنیت گوشی های سامسونگ یک سری امکانات را فراهم کرده است. یکی از این امکانات پوشه ای امنیتی است که می توانید نرم افزار ها و اطلاعات مهم تر خود را در آن قرار دهید. این پوشه می تواند به راحتی یک لایه ی امنیتی دیگر به امنیت گوشی های سامسونگ اضافه کند.

5-آپدیت کنید!

جدای از این که به فکر امنیت گوشی های سامسونگ هستید یا نه، آپدیت هایی که به صورت ماهانه یا هفتگی برای گوشی شما ارسال می شود می تواند به شدت در تامین امنیت تاثیر گذار باشد. گاهی حفره های امنیتی ای پیدا می شود که می توان با استفاده از این آپدیت ها آن ها را پوشش داد. در حقیقت اگر هکری بتواند زود تر از شما به این حفره ی امنیتی دسترسی پیدا کند به راحتی می توان کنترل گوشی شما را به دست بگیرد. شانس این موضوع بسته به این است که این حفره ی امنیتی چقدر جدی است و چقدر طول می کشد که شما با آپدیت آن را برطرف کنید.

6-از گوگل پلی استفاده کنید:

با توجه به این که گوگل پلی تامین کننده ی سیستم اندروید است، باید بدانید که این پلتفرم می تواند برای امنیت کامل شما کامل باشد. برنامه هایی که به صورت مستقیم از دیگران دریافت می کنید یا معمولا در تبلیغات سایت ها دریافت می کنید می توانند به شدت برای امنیت گوشی های سامسونگ مخرب باشند. بنابراین تا جایی که می توانید از نصب برنامه هایی که از منابعی جز گوگل پلی وارد شده اند خودداری کنید

جمع بندی

با توجه به این که سامسونگ طی این سال ها توانسته به عنوان یک تولید کننده ی مطرح خود را معرفی کند، امنیت گوشی های آن بالا است. اما اگر کاربری نتواند خودش در تامین امنیت این گوشی ها کاری را انجام دهد، ممکن است یک سری از حفره ها وجود داشته باشد و امنیت آن ها به خطر بیفتد. بنابراین با رعایت نکاتی که در بالا گفته شد می توان امنیت قابل قبولی را برای این گوشی ها فراهم کرد.

بازدیدها: 40

دیدگاهتان را بنویسید