برای امنیت گوشی خود به چند نکته توجه داشته باشید

نظارت و کنترل فرزندان با برنامه کاربری SPY
نوامبر 18, 2017
معرفی چند تا از برنامه های اندروید که باید نصب شوند
نوامبر 21, 2017

برای امنیت گوشی خود به چند نکته توجه داشته باشید

امنیت گوشی

security with mobile phone and lock

برای امنیت گوشی خود باید به مواردی که اشاره میکنیم حتما توجه کنید در سالهای گذشته کاربران تلفن همراه  اطلاعاتی از قبیل شماره تلفن های مخاطبین و پیامک ‌های متنی ذخیره داشتند و بحث امنیت گوشی چندان مطرح نبود، اما حالا قضیه کاملا متفاوت شده و با گسترش تکنولوژی و تولید گوشی های هوشمند امروزی، کاربردهای فراوان این دستکاه ها و از طرفی گسترش دنیای اطلاعات، بحث امنیت گوشی متفاوت تر از قبل بررسی می شود با اینکه هکر ها با روش های مختلف اقدام به هک گوشی میکنند اما باز هم چه بهتر است که امنیت گوشی خود را در نظر داشته باشیم تا کار را برای آنها سخت کنیم.

با افزایش امنیت گوشی از اطلاعات خود محافظت کنید

با پیشرفت تکنولوژی دیگر کسی برای نوت برداری های سریع از  قلم و کاغذاستفاده نمیکند  و یا برای ضبط خصوصی ترین لحظه هایش دوربین عکاسی را با خود حمل نمی کنند، چون با استفاده از گوشی های هوشمند تمام این کار ها را میتوان انجام دادبه همین خاطر باید موضوع امنیت گوشی را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم .

از تصاویر و اطلاعات خصوصی گرفته تا نامه‌های مهم اداری، پسورد های حساب‌های بانکی و شبکه‌های اجتماعی و فایل های کاری محرمانه همه در گوشی تلفن همراه نگهداری می شوند که حیاتی بودن کاملا مشهود بوده و باید هر کسی از اطلاعات خود حفاظت کند تا به گوشی آنها نفوذ نکنند.

استفاده از نرم افزارهای قفل دار بروی برنامه‌های کاربردی

استفاده از این نوع نرم افزار های بسیار اهمیت دارد چرا که برنامه هایی را که در آنها اطلاعاتی ذخیره شده اند محفوظ نگه میدارندچراکه گاهی اوقات دستگاه شما در اختیار شخص دیگری است، یااینکه گوشی شما گم میشود و یا حتی آن را از شما به سرقت میبرند استفاده از برنامه های قفل کردن برنامه ها مانع  از افشای اطلاعات شما خواهد شد و امنیت گوشی را ارتقاء بخشد.

اپلیکیشن های کاربردی در این زمینه App Lock را می توان نام برد.

امنیت گوشی

ایمن ‌کردن شبکه ارتباطی در امنیت گوشی

امنیت شبکه ارتباطی یکی از مهمترین نکته برای محافظت از اطلاعات به شمار می آید؛ چراکه با اتصال به ارتباطات بی‌ سیم عمومی در واقع مجوز لازم برای سرقت اطلاعات خود را داده ای.امنیت را زمانی بیشتر به خطر می اندازیم که قصد داریم بعد از اتصال به شبکه مربوطه کارهای مهمی از جمله تراکنش های بانکی انجام دهید.زمان اتصال به شبکه بی ‌سیم عمومی دیگران قادرند به ‌راحتی بسته‌های ارسالی شما را شنود کرده و از ان ها استفاده کنند.

امنیت گوشی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فعالسازی قابلیت ردیابی دستگاه مفقود شده

در گوشی ‌های هوشمند قابلیت جالبی قرار داده شده است که به لطف بهره بری از GPS گوش را میتوان ردیابی کرد که تاثیر فوق العاده ای در امنیت گوشی دارد.برنامه ‌های کاربردی زیادی از جمله AntiDroidTheft برای یافتن دستگاه به سرقت رفته و یا مفقود شده در زمان های بحران می توانند به شما کمک کنند و از آنجایی که پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، بهتر است از همین الان به نصب این اپلیکیشن ها اقدام کنید که برخی از آن‌ها قابلیت روشن کردن GPS از راه دور را نیز دارند.

پسوردهای خود را در گوشی خود ذخیره نکنید

اگر شما پسوردهایی مثل سرویس‌های آنلاین، سایت‌های مختلف، شبکه ‌های اجتماعی، ایمیل ها و…  را ذخیره کنید با اینکه این کار در بین کاربران گوشی های هوشمند فراگیر شده است که این کار کاملا امنیت را به خطر می اندازد.

شما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر یک درصد همدیگران به گوشی شما داشته باشند ، می توان نتیجه گرفت که آن شخص خواهد توانست به ‌تمامی اطلاعات شما نفوذ پیدا کند، پس این کار در تقابل صد در صدی با امنیت گوشی است، پس از ذخیره سازی پسوردهای بسیار مهم مانند پسوردهای بانکی به صورت آزاد در گوشی جدا خودداری کنید.
البته برخی از اپلیکیشن ها هستند که مخصوص نگهداری این دسته از اطلاعات نوشته شده اند که علاوه بر اینکه خود اپلیکیشن امنیت قابل توجهی دارد، دیتابیس آن ها نیز با الگوریتم های خاصی ذخیره می شوند و دسترسی به اطلاعات شما را تا حد بسیار زیادی ناممکن می سازند.

مجوزهای و اجازه خواستن نرم افزار هایی که نصب میکنید را کاملا بخوانید

پیش از نصب نرم افزارها و به منظور افزایش امنیت بیشتر سیستم عامل گوشی یک لیست از درخواست ‌های دریافت مجوز که اپلیکیشن یرای درست کار کردن به آن ها نیاز دارد نمایش داده می شودشما باید دقت داشته باشیدکه اما همه مجوزهای درخواستی ضروری نیستند و باید مطمئن شوید مجوزها مربوط به کارهایی است که واقعاً آن برنامه کاربردی باید انجام دهد یا خیر.به عنوان مثال نرم افزار روشن کردن LED برای استفاده از آن به عنوان چراغ قوه، به دسترسی به پیام های متنی شما احتیاجی ندارد…

از امکانات امنیتی سیستم‌ عامل گوشی خود استفاده کنید

به عنوان مثال  قفل گذاری و رمزنگاری صفحه نمایش گوشی اقدامی است که می توانید برای تامین امنیت گوشی استفاده کنید. حالات مختلفی برای قفل گذاریی پین کد، الگو (Pattern)، تشخیص چهره، اثرانگشت همه دست به دست هم می دهند تا به رشد امنیت گوشی هوشمند شما کمک کنند.

از برنامه های آنتی ویروس استفاده کنید

بعضی از کاربران عقیده دارند که نصب آنتی ویروس بروی گوشی خود باعث افت سرعت آن میشود اما باید گفت که اگر گوشی شما از لحاظ سخت افزاری در وضعیت خوبی به سر می برد، نصب یک آنتی ویروس تاثیر منفی بر روی عملکرد آن نخواهد گذاشت.به طور حتم داشتن یک برنامه کاربردی از نوع ضد ویروس کار شما را در تامین امنیت گوشی راحت ‌تر می ‌کند.

فعال کردن قابلیت پاک ‌سازی اطلاعات از راه دور

انجام روش های بالا میتواند امنیت گوشی شما را تضمین کند، ولی قدم آخری که بسیار هم مهم است قابلیت حذف اطلاعات دستگاه از راه دور میباشد.در مواقعی که امیدی به باز پس گیری دستگاه نیست، می توانید از اپلیکیشن های کاربردی زیادی که در این زمینه وجود دارند استفاده کنید که از جمله آن ها می توان 3CX Mobile Device Manager را نام برد.

بازدیدها: 46

دیدگاهتان را بنویسید