امنیت پیج اینستاگرام خود را چگونه تامین کنیم و از هک شدن آن جلوگیری کنیم؟

هک گوشی همسر
کنترل و نظارت بر گوشی فرزندان از راه دور چگونه ممکن است ؟
فوریه 18, 2019
هک شماره تلفن
هک شماره تلفن از راه دور چگونه ممکن است ؟
فوریه 25, 2019

امنیت پیج اینستاگرام خود را چگونه تامین کنیم و از هک شدن آن جلوگیری کنیم؟

امنیت پیج اینستاگرام

اگر شما صاحب یک پیج اینستاگرامی با فالور های بالا باشید، حتما مورد هجوم هکرها قرار خواهید گرفت و هر لحظه ممکن است که پیج شما هک شود. حتی اگر یک پیج معمولی و شخصی داشته باشید هم ممکن است توسط افرادی که با شما دشمنی دارند تهدید به هک شوید. پیج شما چه فالورهای زیادی داشته باشد و چه کم، به هر حال امنیتش مهم است، چرا که اطلاعات شخصی خود را در آن قرار می دهید. اما سوالی که برای صاحبان پیج ها پیش می آید این است که چگونه امنیت پیج اینستاگرام خود را تامین کنیم و چه کارهایی باید انجام دهیم تا از شر هکرها در امان باشیم ؟

امروز در این مقاله ضمن پاسخ به سوال بالا به بررسی دلایل و عوامل هک شدن پیج اینستاگرام می پردازیم و سپس صحت عملکرد افراد و شرکت هایی را که با عناوین مختلف، ادعای تامین امنیت پیج اینستاگرام را می کنند، بررسی خواهیم کرد. در آخر نیز راهکارهایی را که با استفاده از آن ها می توانید به سادگی امنیت پیج اینستاگرام خود را افزایش دهید، معرفی خواهیم کرد تا از شر کلاهبرداران و افرادی که از این طریق قصد سودجویی از شما را دارند، در امان بمانید.

آیا اینستاگرام هک می شود، امنیت پیج اینستاگرام چه قدر است؟

این سوال در ذهن بسیاری از کاربران ایجاد می شود و به دنبال جواب آن هستند. اینستاگرام چند سالی هست که زیر نظر فیس بوک فعالیت می کند و سابقه خوبی هم در تامین امنیت حساب های کاربرانش دارد. اما با تمام این ها هرروزه شاهد هک شدن پیج های زیادی در اینستاگرام هستیم. حال این سوال پیش می آید که اگر امنیت اینستاگرام بالاست، پس چگونه این پیج ها هک می شوند؟ جواب ساده است. سرورهای اینستاگرام امنیت بالایی دارد اما آنچه که باعث هک شدن حساب های مختلف در این شبکه اجتماعی می شود، نا آگاهی خود کاربران است که سبب می شود تا فاکتورهای امنیتی را مد نظر قرار نداده و امکان هک کردن اکانت اینستاگرام خود را به دیگران بدهند.

هک شدن یا از دسترس خارج شدن؟

ممکن است دقیقا ندانید که پس از هک شدن پیج اینستاگرام چه اتفاقی برای پیجتان می افتد یا اصلا هک شدن پیج به چه معناست؟ بنابراین قبل از هر چیز باید بگوییم که هک شدن پیج اینستاگرام به معنی دسترسی فردی دیگر به اطلاعات اکانت شما و ورود به اکانت شما توسط رمز عبورتان می باشد. در صورت بروز چنین موقعیتی، هکر می تواند کنترل کل اکانت اینستاگرام شما را در دست بگیرد و هر تغییری که بخواهد در آن انجام دهد.

اما گاهی ممکن است پیج شما از دسترس خارج یا به عبارتی دیسیبل شود، اما این به معنی هک شدن آن نیست و در این موقع، پیج شما توسط افراد مختلف ریپورت شده است و اینستاگرام پیج شما را از دسترس خارج کرده است. در چنین شرایطی شما نمی توانید به اکانت خود وارد شوید و به طور کلی اکانتتان از دسترس خارج شده است.

خوشبختانه هر دو نوع این مشکلات قابل حل هستند و به سادگی می توان آن ها را رفع نمود.

بازگرداندن پیج هک شده اینستاگرام

چنانچه به هر دلیلی پیجتان هک شد نگران نباشید، چرا که اینستاگرام راهکاری را برای چنین مواقعی اندیشیده است که با انجام آن می توانید پیج خود را در 90 درصد موارد بازگردانید.

برای این کار ابتدا باید از طریق وب سایت رسمی اینستاگرام، گزارش هک شدن اکانت خود را ارسال کنید! تیم امنیت پیج اینستاگرام تمام ورود و خروج ها به پیج شما را بررسی می کنند و آخرین تغییرات صورت گرفته در حساب شما را مورد تحلیل قرار می دهند. در صورتی که احراز شود که شخص دیگری به حساب شما وارد شده است، دسترسی او را به پیج شما قطع می کنند و حسابتان را به شما باز می گردانند.

همانطور که دیدید، در صورت هک شدن به راحتی می توانید به بازیابی اکانت هک شده خود بپردازید و نیازی هم به پرداخت هزینه های هنگفت به افراد و شرکت های مختلف ندارید.

بازگردانی پیج مسدود شده

بعد از توضیحاتی درباره بازگرداندن پیج هک شده و امنیت پیج اینستاگرام دادیم، اکنون نوبت به بازگرداندن پیجی که ریپورت شده و از دسترس خارج شده است می رسد.

همانطور که می دانید اینستاگرام برای جلوگیری از انتشار پست های مجرمانه، پورنوگرافی، توهین و سایر موارد،به کاربران این امکان را داده تا درصورت مشاهده چنین مواردی، صفحات مربوطه را ریپورت و به اینستاگرام گزارش دهند. درصورتی که تعداد گزارشات و ریپورت های یک صفحه توسط افراد مختلف از یک حدی بگذرد، اینستاگرام آن صفحه را مسدود و از دسترس خارج می کند. در این مواقع بسیاری از افراد فکر می کنند که پیجشان هک شده است، در صورتی که اینگونه نیست و در واقع پیج آن ها از طرف خود اینستاگرام مسدود شده است.

متاسفانه آنقدر تعداد ریپورت و گزارشات در اینستاگرام زیاد است که دقت در مسدودسازی صفحات کاهش پیدا کرده است و آنطور که به نظر می رسد، اینستاگرام تنها به نظر اشخاصی که پیجی را ریپورت می کنند بسنده کرده و بدون بررسی محتوای صفحه شما آن را از دسترس خارج می کنند.

کاهش دقت اینستاگرام برای مسدودسازی صفحات، بستر خوبی را برای سودجویان پهن کرده است تا یک اکانت خاص را هدف قرار داده و با آیپی و اکانت های مختلف در طی چند روز گزارشاتی را ارسال می کنند، تا اینستاگرام پیج موردنظرشان را مسدود کند. پس از مسدود شدن پیج، این افراد به سراغ صاحب اکانت می روند و برای بازگرداندن پیجشان از آنها اخاذی می کنند! کاری ساده و پر درآمد!

بازگرداندن پیج های مسدود شده در اینستاگرام کار سختی نیست و نیازی به پرداخت هزینه برای تامین امنیت پیج اینستاگرام خود ندارید، چرا که خودتان به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. در ادامه تعدادی از راهکارهای رفع ریپورت حساب کاربری را توضیح خواهیم داد.

رفع ریپورت و بلاک در اینستاگرام

همانطور که گفتیم برای اینکه که پیج شما ریپورت یا بلاک شده باشد، اینستاگرام راهکارهایی را در نظر گرفته که با انجام آن ها می توانید پیجتان را رفع ریپورت کنید. در ادامه تعدادی از روش های رفع ریپورت اینستاگرام را توضیح خواهیم داد.

کامنت های انگلیسی دیگران

حتما تاکنون پیج های زیادی را دیده اید که از شما درخواست می کنند برایشان کامنت های انگلیسی بگذارید تا رفع ریپورت شوند. گذاشتن کامنت های انگلیسی یکی از ساده ترین راه ها برای رفع ریپورت می باشد که تقریبا تمام کاربران بلد هستند. در این روش شما با انتشار تصاویری که حاوی پیام درخواست کامنت انگلیسی می باشد، از فالورهایتان درخواست کمک می کنید.

تغییر آدرس ایمیل

در این روش ابتدا باید وارد پروفایل خود شده و در قسمت تنظیمات پروفایل به بخش Private Information بروید و از آنجا اقدام به تغییر آدرس ایمیل یا شماره تلفن نمایید. لازم به ذکر است که با تغییر هر کدام از این موارد، یک پیام از طرف اینستاگرام برای آدرس جدید ارسال می شود که باید با کلیک کردن روی آن ، عملیات تغییر را تایید کنید.

بازدیدها: 871

دیدگاهتان را بنویسید