از دسترس خارج کردن گوشی با روش های جدید

جاسوسی از گوشی فرزندان با استفاده از نرم افزار PLC SPY
ژانویه 4, 2019
فیلتر اینستاگرام
فیلترینگ اینستاگرام با صدور حکم قضایی جدی تر شد
ژانویه 6, 2019

از دسترس خارج کردن گوشی با روش های جدید

از دسترس خارج کردن گوشی

برای هر کسی ممکن است شرایطی پیش بیاید که مایل به از دسترس خارج کردن گوشی خود باشد. شاید شما هم به هر دلیلی در بازه ای از زمان نخواهید پاسخ تماس کسی را بدهید، در چنین شرایطی بهترین کار از دسترس خارج کردن گوشی می باشد که در ادامه این نوشته ترفند هایی برای انجام این کار به شما آموزش خواهیم داد.

از دسترس خارج کردن گوشی چگونه ممکن است؟

برای این که گوشی خود را از دسترس خارج کنید نیازی به وارد کردن کد جهت شماره گیری ندارید و با انجام ترفندهایی که در ادامه برای انواع گوشی های اندروید آموزش می دهیم به راحتی می توانید گوشی خود را از دسترس خارج کنید تا هرکسی که با شما تماس بگیرد با پیغام مخاطب در دسترس نمی باشد مواجه شود.

خارج کردن باتری

در آوردن باتری گوشی قبل از خاموش کردن آن یکی از آسان ترین و مطمئن ترین راهکار ها برای از دسترس خارج کردن گوشی می باشد. با انجام این کار تا زمانی که تلفن همراه خود را روشن نکنید، هر کسی که با شما تماس بگیرد با پیغام خاموش بودن گوشی مواجه نمی شود بلکه پیغام در دسترس نبودن مخاطب برای وی ارسال می شود.

خارج کردن سیم کارت از گوشی

در صورتی که ساختار دستگاه موبایل شما به گونه ای است سیم کارت زیر باتری قرار نمی گیرد به راحتی می توانید سیم کارت را خارج و حتی دوباره وارد گوشی کنید. گوشی شما تا زمانی که خاموش و مجددا روشن نشود سیمکارت را قبول نمی کند و به این ترتیب شما موفق به از دسترس خارج کردن گوشی خود می شوید.

تغییر اپراتور شبکه تلفن همراه

با انجام این روش بدون خارج کردن باتری و خاموش شدن دستگاه موبایل می توانید آن را از دسترس خارج کنید. برای از دسترس خارج کردن گوشی به این روش ابتدا به بخش Settings در موبایل خود بروید، سپس گزینه more settings را انتخاب کرده و network selection را لمس نمایید و در آخر به قسمت manual بروید. سپس ۱۰ تا ۱۵ ثانیه منتظر بمانید تا دستگاه شما تمام اپراتورهای موجود شبکه تلفن همراه را نشان دهد. حال یکی از شبکه هایی که مربوط به سیمکارت شما نمی باشد را انتخاب کنید. با انجام تمام مراحل کار دیگر تمام است و شما موفق به از دسترس خارج کردن گوشی خود شده اید. چنانچه خواستید مجددا گوشی خود را در دسترس قرار دهید تنها کافیست مراحلی که گفته شد را دوباره طی کنید با این تفاوت که این بار گزینه automatic را در قسمت manual انتخاب می کنید.

گذاشتن بر روی حالت پرواز (Airplane mode)

از دسترس خارج کردن گوشی

اکثر گوشی های امروزی با هر سیستم عاملی که باشند قابلیت حالت پرواز را دارند. این حالت در واقع برای زمان هایی که شما در حال سفر با هواپیما هستید بر روی گوشی ها قرار داده شده است اما برای از دسترس خارج کردن گوشی هم می توانید از آن استفاده کنید و تلفن خود را روی Flight mode یا همان حالت پرواز قرار دهید.

دایورت کردن گوشی

درصورتی که خطی داشته باشید که از آن استفاده نمی کنید می توانید گوشی خود را بر روی خط خاموش دایورت کنید، به این ترتیب هر کس با شما تماس بگیرد پیغام در دسترس نبودن برای وی ارسال می گردد. برای دایورت کردن گوشی خود به قسمت Settings بروید و گزینه Call forwarding را انتخاب نمایید، در صفحه ای که باز می شود شماره موبایل خاموش خود را وارد نمایید. اکنون گوشی شما بر روی سیمکارت خاموشتان دایورت شده است.

استفاده از ورق آلومینیوم

چنانچه به هر دلیلی مایل به انجام روش های بالا نیستید، روشی دیگر را به شما معرفی می کنیم و آن استفاده از یک کیف موبایل پوشیده شده با ورق آلومینیومی می باشد، برای این کار می توانید دور تا دور یک کیف موبایل را با یک ورق آلومینیومی بپوشانید، به طوریکه هیچ نقطه ای در کیف بدون آلومینیوم نباشد، به این ترتیب هر زمان که خواستید گوشی خود را از دسترس خارج کنید، کافیست آن را درون کیف قرار دهید. در این صورت گوشی شما توانایی دریافت آنتن را از دست می دهد و هر کسی که با شما تماس بگیرد با پیغام مخاطب در دسترس نمی باشد، مواجه می شود.

استفاده از برنامه برای از دسترس خارج کردن گوشی

علاوه بر تمام روش هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، روشی دیگری هم برای از دسترس خارج کردن گوشی وجود دارد و آن استفاده از نرم افزارهایی است که برای همین کار طراحی و ساخته شده اند. Cellphone signal Blocker pouch یکی از برنامه هایی است که به شما برای از دسترس خارج کردن گوشی کمک می کند. البته دانلود این نرم افزار رایگان نیست و باید آن را از سایت آمازون خریداری کنید.

از دسترس خارج کردن گوشی

لازم به ذکر است که اگر می خواهید از دسترس نبودن گوشی خود مطمئن باشید و به هر دلیلی برایتان مهم است که هیچکس نتواند شما را پیدا کند و با شما ارتباط برقرار کند، بهترین راه خارج کردن باتری از دستگاه موبایل می باشد.

چرا که با گذاشتن سیمکارت روی حالت پرواز و یا خاموش کردن آن باز هم تلفن شما می تواند با برج های مخابراتی در ارتباط باشد. حتی درآوردن سیمکارت هم روش قطعی و مطمئن نیست. چون بسیاری از گوشی های موبایل بدون سیمکارت هم قابلیت برقراری تعدادی از ارتباط های خاص را دارند و از این طریق امکان ردیابی آن ها وجود دارد.

خاموش کردن دستگاه موبایل هم راه چاره قطعی نمی باشد، چرا که ممکن است بدافزارهایی بر روی گوشی شما نصب شده باشند که مراحل خاموش شدن گوشی را شبیه سازی کنند، اما اجازه خاموش شدن آن را به طور کامل نمی دهند.

بنابراین بهترین راه همان خارج کردن باتری از گوشی موبایل می باشد که ارتبات گوشی شما را با تمام شبکه ها قطع می کند.

دیدگاهتان را بنویسید