آی کلود iCloud :چگونه می توانید آی کلود را تغییر یا حذف کنیم

توریست اپ
توریست اپ (Turist app) نرم افزار مترجم برای کامپیوتر و اندروید
ژوئن 7, 2017
آیفون
آیفون :چطور فضای زیادی که در گوشش اشغال‌شده را خالی کنیم
ژوئن 12, 2017

آی کلود iCloud :چگونه می توانید آی کلود را تغییر یا حذف کنیم

آی کلود

آی کلود آیفون را در هنگامی تغییر می دهیم که  قصد فروش گوشی به شخص دیگری یا زمانی که میخواهید اپل آیدی خود را با یک اپل ایدی جدید عوض کنید .

آی کلود

دراین صورت برای شما دوستان روش تغییر آی کلود را توضیح خواهیم داد.

شما باید برای این کار ابتدا به Settings آی کلود بروید . سپس  گزینه ای با نام آی کلود icloud خواهید دید آن را انتخاب کنید.

ورژنهای جدیدتر آیفون تا ۱۰.۳ در سیستم عامل گوشی  iCloud را در قسمت بالای صفحه Settings میتوانید پیدا کنید .

سپس به قسمت پایین صفحه رفته و گزینه sign out را فشار دهید.

آی کلود

اگر بعد از انتخاب sign out هشداری مثل عکس بالا نمایان شد یعنی که که اصلا شما از iCloud استفاده نمیکنید و میتوانید اپل آیدی خود را طبق مقاله آموزشی استفاده از آی کلود که لینک آن را در آخر مطلب گذاشته شده  وارد و از آی کلود شروع به استفاده کنید .

 با ما همراه باشید

سپس با  زدن گزینه sign out پنجره ای خواهید که حاوی پیامی است که معنی پیام این است که با خروج اکانت شما از آیکلود ،فقط اطلاعات ذخیره شده از طریق این گوشی در (درایو اینترنتی آی کلود) حذف میشود .

یک محل ذخیره سازی (مثل حافظه گوشی) تحت اینترنت است  که به آن آیکلود درایو  می گویندکه میتوانید در آن فایلها را کپی کنید و در دستگاههای دیگر اپل خود آنرا ببینید و بردارید .

اگر هنوز در آی کلود درایو خود فایلی کپی نکردید میتوانید با خیال راحت ادامه بدهید و   signout را لمس کنید . اطلاعات شما در سرویس آی کلود شما باقی خواهد ماند.

نسخه از اطلاعات گوشی شما وجود دارد نظیر تماسها ، یادداشتها و … که در سرویس آی کلود شما ذخیره شده است و اگر قصد حذف این اطلاعاترا دارید گزینه قرمز رنگ Delete from my iPhone را بزنید .

و اگر میخواهید یک نسخه از این اطلاعات در گوشی شما باقی بماند ، گزینه Keep on my iPhone راانتخاب کنبد . در هر دو صورت هنوز یک کپی از اطلاعات روی آی کلود شما بعنوان بک آپ (نسخه پشتیبان) باقی خواهد ماند.

آخرین مرحله از شما رمز اپل آیدی فعلی شما می پرسد . اگر این رمز را ندارید به هر قیمتی شده آنرا پیدا کنید چون در این صورت مستلزم پرداخت هزینه حدود ۵۰۰ هزار تومان بابت حذف این گزینه هستید که در معمولا به نام (حذف آیکلود) شناخته میشود .

هزینه بالای این سرویس به دلیل پرداخت مبلغی حدود ۱۵۰ دلار به اپ استور های رسمی در خارج از ایران است .

  اگر گوشی دست دومی خریداری کرده اید که این مشکل را دارد باید هرچه سریعتر گوشی را مرجوع و به فروشنده آنرا اطلاع بدهید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید