آموزش هک وای فای با چند روش کاربردی و آسان

هک کردن موبایل
هک کردن موبایل فرزندان برای نظارت بر فعالیت آنها در فضای مجازی
دسامبر 22, 2018
ویندوز 11 چه زمانی عرضه می شود و چه ویژگی هایی دارد ؟
دسامبر 26, 2018

آموزش هک وای فای با چند روش کاربردی و آسان

آموزش هک وای فای

حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده که به هر دلیلی نیازمند داشتن رمز عبور یک مودم وای فای بوده اید. به همین علت هم عبارت “ آموزش هک وای فای ” را در گوگل سرچ کرده اید و حتما با تعداد زیادی صفحه مواجه شده اید که اکثر آنها هم قصد فروش نرم افزارهای ساخت خود را به شما داشته اند. گول این تبلیغات را نخورید چرا که هک وای فای کاری بسیار ساده است و بدون نیاز به نرم افزارهای مختلف هم می توان این کار را انجام داد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید، تا آموزش هک وای فای را با ساده ترین روش های ممکن و استاندارد به شما بگوییم.

آموزش هک وای فای

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در تمام زمینه ها بدیهی است که در زمینه هک وای فای هم پیشرفت های چشمگیری وجود داشته باشد. امروزه راه های زیادی برای هک مودم وای فای ارائه شده که کارکرد همه آن ها به نحوه رمزنگاری و نوع پروتکل استفاده شده در مودم بستگی دارد. پروتکل ها و رمزنگاری های قدیمی دیگر کاربردی نیستند چرا که بسیاری از آن ها شکسته شده و به راحتی قابل دور زدن هستند. یکی از روش هایی که این روزها شکسته شده، روش رمزنگاری WEP می باشد. اما اگر بخواهیم آموزش هک وای فای را بگوییم باید گفت که به طور کلی این کار از روش های زیر امکان پذیر می باشد.

دسترسی مستقیم به مودم

ابتدایی ترین و ساده ترین راه برای به دست آوردن پسورد یک مودم این است که به آن دسترسی داشته باشید و آن را ریست نمایید. همانطور که می دانید با فشردن کلید ریست موجود در پشت مودم وای فای می توان آن را ریست کرد و به این ترتیب تنظیمات دستگاه را به حالت اولیه بازگرداند، بعد از انجام این کار برروی مودم موردنظرتان می توانید رمز دلخواهتان را بر روی آن قرار دهید.

وارد شدن به قسمت تنظیمات مودم

یکی دیگر از روش های به دست آوردن پسورد وای فای، وارد شدن به قسمت تنظیمات مودم می باشد. این کار هم با دسترسی به مودم انجام می شود و با اتصال به شبکه LAN توسط پورت های مودم ممکن می شود. تقریبا تمام افراد نسبت به تغییر پسورد تنظیمات مودم خود بی توجه هستند و معمولا همه مودم ها یک پسورد به نام Admin دارند. جهت هک به این طریق، می بایست بعد از وصل شدن به مودم، در مرورگر خود آدرس آی پی مودم را وارد نمایید(بعنوان مثال ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱). سپس در صفحه مربوطه پسورد پیشفرض را وارد کنید و وارد تنظیمات شوید. بعد از آن به راحتی می توانید پسورد شبکه وای فای را به دست آورید و حتی به رمز دلخواهتان تغییر دهید.

شکستن روش رمزنگاری

می توان گفت مطمئن ترین روش هک وای فای، استفاده از نرم افزارهایی است که برای همین منظور طراحی و عرضه شده اند. با استفاده از این نرم افزارها می توانید رمزنگاری های موجود در مودم را شکسته و به شبکه متصل شوید.

لازم به ذکر است که منظور از این نرم افزارها، نرم افزارهایی است که استاندارد و تایید شده توسط کارشناسان امنیت می باشد نه برنامه هایی که در سطح اینترنت به وفور دیده می شود و کارایی چندانی هم برای ما ندارند.

آموزش هک وای فای با سیستم عامل لینوکس

همانطور که در مطالب قبلی هم گفته ایم، سیستم عامل لینوکس یک سیستم عامل متن باز و قوی می باشد که با ارائه دو نسخه بک ترک (Back Track) و کالی (Kali Linux) کمک بسیار بزرگی به کارشناسان امنیت و البته هکرها نموده است و اکثر هک های سیستمی را به نوعی با استفاده از این دو نسخه انجام می دهند.

باید گفت که مهم ترین کاربرد ابزارهای هک و نفوذ که در این دو نسخه از سیستم عامل لینوکس وجود دارد، کمک به کارشناسان امنیت شبکه، به جهت انجام تست نفوذ پذیری و ایمن سازی شبکه های خود در برابر حملات می باشد.

یکی از ابزار های هک کردن وای فای که در این دو نسخه وجود دارد، ابزار Aircrack است که نسخه جدید آن یعنی Aircrack-ng 1.2 می تواند پسورد الگوریتم های WEP و WPA-PSK را هم بشکند. اما این امر نیاز به یادگیری برنامه نویسی و صرف وقت و حوصله دارد.

آموزش هک وای فای

در پایان اگر بخواهیم از این مطلب نتیجه گیری کنیم و بهترین روش را انتخاب نماییم، شاید بتوان گفت که بهترین ابزار برای هک شبکه وای فای، یادگیری روش های استاندارد آن می باشد. درست است که برنامه هایی هم برای انجام این کار وجود دارد، اما انتخاب برنامه هک وای فای که مناسب و کاربردی هم باشد، خود یک پروسه وقت گیر است.

بازدیدها: 264

دیدگاهتان را بنویسید