آموزش ایجاد قابلیت شارژ بیسیم در هر گوشی موبایل

روت گوشی
روت گوشی همراه چه عواقبی دارد؟
سپتامبر 27, 2017
اکسین چنل را به بدون محدودیت زمانی و نامحدود دریافت کنید
سپتامبر 29, 2017

آموزش ایجاد قابلیت شارژ بیسیم در هر گوشی موبایل

قابلیت شارژ بیسیم

امروزه در هرگوشی که قابلیت شارژ بیسیم داشته باشد آن را منحصر به فرد و جذاب میکند با توجه هر گوشی  که پرچمدار و بالارده ای که عرضه میشدبه جز گوشی های آیفون ، دارای قابلیت شارژ بیسیم بود.

اما امروزه در این تکنولوژی تغییراتی به وجود آمده و گوشی های بالارده و پرچمداری که در سال های 2016 و 2017 از سوی کمپانی هایی نظیر HTC، Motorola، Google، Lenovo و Sony عرضه شدند هیچکدام دارای قابلیت شارژ بیسیم نبودند و تنها کمپانی سامسونگ است که هنوز به این قابلیت علاقه دارد و آن را در گوشی هایش تعبیه میکند.

گوشی های بسیار کمی از قابلیت شارژ بیسیم را دارند، اما روش هایی وجود دارند که با استفاده از آنها شما میتوانید قابلیت شارژ بیسیم را به گوشی خودتان که از این قابلیت پشتیبانی نمیکند بیافزایید.

قابلیت شارژ بیسیم

قاب های گوشی با قابلیت شارژ بیسیم

آن زمان که  قابلیت شارژ بیسیم  برای گوشی های اندرویدی عرضه شده بود ، کاربران گوشی های آیفون از این موضوع گله داشتند که چرا گوشی های آنها اینچنین قابلیتی ندارد.
کمپانی ها برآن شدند که وسایل و لوازم جانبی تولید کنند و دست به کار شدند و قاب هایی برای گوشی های آیفون تولید کردند که نه تنها از گوشی محافظت میکردند، بلکه قابلیت شارژ بیسیم را نیز به این گوشی ها میافزودند.
اکنون  کمپانی ها قاب هایی تولید کرده اند برای این قابلیت به عنوان مثال یک قاب که قابلیت شارژ بیسیم را به گوشی های آیفون 7 و یا آیفون 7 پلاس به ارمغان بیاورد چیزی حدود 60 دلار قیمت دارد.
اینچنین قاب هایی برای گوشی های شرکت های دیگر نیز وجود دارند. همچنین قاب هایی وجود دارند که دارای یک باتری در داخل خود هستند که به عنوان یک پاوربانک برای گوشی عمل میکنند.

قابلیت شارژ بیسیم با برچسب های شارژ بیسیم

برچسب هایی ساخته شده است که شارژ بیسیم  را میتواند پشتیبانی کند. این برچسب ها دارای یک رابط USB هستند که به پورت USB گوشی متصل میشود و شارژ دریافت شده را به گوشی ارسال میکند.

خوبی و مزایای این برچسب ها این است که در هر جایی یافت میشوند و همچنین تا حدی باریک و کوچک هستند که میتوانید ابتدا آن ها را به پشت گوشی بچسبانید و سپس گوشی را درون یک قاب پلاستیکی بدون قابلیت شارژ بیسیم قرار دهید. با این کار نه تنها کم تر هزینه میکنید، بلکه کمتر زحمت هم میکشید! زیرا یافتن یک قاب با قابلیت شارز بیسیم که برای گوشی شما باشد شاید بسیار سخت باشد.
قیمت کم اولین مزیتی است که کاربران به آن توجه میکنند ، پشتیبانی از همه گوشی ها و قابلیت کار در کنار قاب های معمولی دیگر، این برچسب ها را تبدیل به بهترین راه برای افزودن شارژ بیسیم به گوشی کرده است.

افزودن قابلیت شارژ بیسیم به داخل گوشی

اگر گارانتی گوشی رو به پایان است و و به اندازه کافی تسلط بر کارهای سخت افزاری دارید و در زمینه تعمیر و لحیم کاری و… تجربه دارید، میتوانید یک قطعه شارژ بیسیم به داخل گوشی خود بیافزایید و سپس سیم های آن را لحیم کنید. تا به حال افرادی بوده اند که توانسته اند این کار را با موفقیت انجام دهند.
اولین کار این است که یک قطعه دریافت کننده شارژ بیسیم تهیه کنید که باید آن را از یک گوشی دیگر و یا قاب با قابلیت شارژ بیسیم دیگر برداشته باشید. سپس باید گوشی خود را باز کنید و قطعه شارژ بی سیم را قرار دهید و سپس آن را یا مستقیما به باتری و یا به سیم های پورت USB گوشی خود لحیم کنید و نهایتا گوشی را ببندید.
این را هم متذکر شویم  که در طی انجام این کار هر لحظه ممکن است گوشی شما یک آسیب جدی ببیند، حتی اگر در کار حرفه ای باشید. گوشی های جدید ممکن است فضای خالی کافی در داخلشان برای قرار دادن شارژ بیسیم نداشته باشند. همچنان گوشی ها پس از مدتی کار کردن بسیار داغ میشوند. بنابراین زمانی این کار را انجام دهید که میدانید دارید چه کاری انجام میدهید و حرفه ای هستید.

بازدیدها: 24

دیدگاهتان را بنویسید